12.11.2014, Gabriela Juříková

Tři body z Poruby mají velkou cenu

Ostrava - Po dvou nepovedených utkáních doma odjížděli novojičínští do Poruby s tajným přáním získat nějaký bod. Po kvalitním týmovém výkonu vezou PLNÝ POČET.
16.kolo, středa 12.11.2014
HC RT TORAX Poruba0:1
(0:0, 0:0, 0:1 )
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 43. Mráz (Kovařčík O., Flašar) Rozhodčí: Fiedler – Hanzlík, Smilek Vyloučení: 6:8, Peslar 10 minut Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 562 Průběh utkání: 0:1
HC RT TORAX Poruba: Tihlář (21. Gleich) – Šindelář, Ovšák, Puškár, Javín, Slavík, Peslar, Vajda – Vaněk, Pavlačka, Sedlář – Červenka, Vrána, Buček – Chaloupka, Zachar, Kilnar.
HK Nový Jičín: Iláš – Gebauer, Mráz, Uhlar, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop P., Mikšan, Lahačka, Vašut, Gogolka, Kovařčík, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák.

Komentář k utkání

První třetina rozhodně nepřipomínala souboj lídra tabulky s aktuálně osmým týmem. Nový Jičín svou aktivitou a dobrou hrou v obranném pásmu, nedával domácím mnoho šancí ke gólovým pokusům. Přečkali i třiceti devíti sekundové oslabení ve třech a v rovnoměrném počtu hráčů si vypracovali poměrně dost nebezpečných šancí ke skórování. RT TORAX již zmíněnou dvojnásobnou přesilovku promarnil nahrávkami, pro divácké oko možná zbytečnými.

Druhá třetina měla podobný scénář. Byla však malinko vyhrocenější a opticky se domácí hráči polepšili ve frekvenci střelby. Jenže Nový Jičín byl v defenzivě bezchybný. Každý porubský protiútok dokázal včas zastavit. Před porubskou bránu, v které se od druhé třetiny objevil místo Tihláře Gleich, se hosté dostávali o něco méně než v první periodě, o to víc byli nebezpečnější. I po čtyřiceti minutách byl stav utkání 0:0.

Čekalo se na první chybu soupeře. Trpělivost se vyplatila Novému Jičínu, když na konci třetí minuty třetího dějství potrestal ledabylost domácích při rozehrávce ve vlastním pásmu Tomáš Mráz. Byl odtlačován z osy hřiště, ale stejně dokázal špičkou hole poslat puk na bránu. Gleichovi proklouzl mezi betony a došoural se za brankovou čáru – 0:1. Přitom chvíli před tím měl velkou šanci Chaloupka, ale jen těsně minul tyč Ilášovy brány.

V dalších minutách se hrálo v různých počtech hráčů a emoce plály nejen na ledě, ale i v hledišti. Domácím čas utíkal jako splašený a neproměněné šance srážely dolů víc a víc. Hosté by nejraději posunovali čas závratnou rychlostí, protože cítili, že jsou blízko bodům, o které oberou dalšího favorita a i tentokrát lídra tabulky. Vše mohl zvrátit Puškár v ideální pozici mezi kruhy, ale puk letěl malou razancí a půl metr nad ledem, což pro Iláše nebyl žádný problém chytit.

Poslední půlminutu hrál RT TORAX power–play, ale i toto hosté ustáli, když Hanák zasáhl do nahrávky na modré čáře mezi porubskými obránci a po zbytek času udržel domácí v uctivé vzdálenosti od novojičínského pásma. Domácí premiéra staronového kouče Tomáše Sršně nevyšla dle představ. Poruba se propadla na třetí místo za Vsetín a Přerov, kteří svá utkání jednobrankovými rozdíly vyhráli.

Ostatní výsledky 16. kola II. ligy skupina Východ:

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín 4:5
HC Zubr Přerov – HC Slezan Opava 3:2
HC lvi Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:3 sn
SHK Hodonín – SK Karviná 5:3

Ohlasy trenérů

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Nový Jičín perfektně bránil a hrál na brejky, nicméně ano, dostali jsme takový smolný gól, ale bohužel pokud nezjednodušíme střední pásmo a nebudeme chodit do šancí a nebudeme chodit před bránu, tak góly dávat nebudeme. Na to se musím zaměřit. Navíc jsme byli zase nedisciplinovaní, Peslar dostane desítku, kdy ho potřebujeme v závěru. Hráči si musejí uvědomit, že se hraje šedesát minut, poctivě a zodpovědně. A jestli se dostane gól nebo nedostane, stále se hraje do konce a stále se se zápasem dá něco dělat.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Je pravda, že jsem v Porubě nevyhrál, ani nepamatuji, snad kdysi s Karvinou. Poruba je silný tým, se kterým nemůžeme hrát hokej. Kdybychom s nimi hráli otevřený hokej, tak to by dopadlo pro nás asi špatně. Hráli jsme opravdu disciplinovaně zezadu a skvělý Ile (pozn. redakce: Iláš) v brance a skvělá týmová práce. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli, protože jsme to potřebovali jako sůl. Měli jsme v týmu pohovor, pár věcí jsme si vyříkali a šli jsme do toho s klidnou hlavou, s klidnou duší a vyplatilo se nám to. Poruba je silný tým a o to více si výhry cením.

Fotogalerie

               
 


TIP: sport doma
3
HK Nový Jičín
2
SHK Hodonín
Online
44.kolo, 29.2.2020
HC Moravské Budějovice
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
21.2.2020
Dnes slaví 50 let jeden z kapitánů nové éry HK Nový Jičím, útočník Míťa Dimitrov. Blahopřejeme !!! Mitje
19.2.2020
80 let slaví jeden z prvních novojičínských brankářů, Zdeněk GALIA, gratulujeme !!! Galia
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
4.2.2020
Saša Hřívová je nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp a turnaj žen, který se uskuteční ve dnech 4.- 10.2.2020 v Litoměřicích a Korei. Klub blahopřeje
29.1.2020
Dnes v plné síle slaví 88 let náš sekretář JIRKA MOHLER. Všechno nejlepší a DO TOHO !!! JIRKA
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Šimon Rigo získal zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže

Karlovy Vary - Náš odchovanec Šimon Rigo, hrající nyní za VHK Vsetín, získal zlatou medaili s mužstvem Moravskoslezského kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v Chebu a v Karlových Varech.

Ďáblíci 2012 si užili DERBY s Kopřivnicí a souboje s Orlovou

N o v ý J i č í n - naši nejmenší, ročník 2012, si užili nedělní souboj s nejbližším soupeřem z Kopřivnice a už od útlého věku si užívají atmosféru DERBY.I ve druhém utkání poznávali sílu a hokejové umění...