Novinky

ponděli18.3.2024

Osmifinále pokračuje, Baník zvítězil a v rozhodujícím utkání bude mít výhodu domácího prostředí

Novojičínští měli možnost na svém ledě ukončit osmifinálovou sérii a zajistit si postup do čtvrtfinále. Po skvělém vstupu do zápasu však přišly dva góly Baníku a Ďáblové rázem museli dotahovat. To se jim podařilo na začátku druhé části, kdy dvěma góly potrestali pětiminutový trest Dobiáše, po jehož zákroku skončila sezona Adamu Flokovi. Hodonín si poté tvořil šance, ale Ďábly držel neskutečný Klimek. Ve 33. minutě rozhodčí nařídili velmi sporné trestné střílení, ke kterému se rozjel Matěj Mach, jenž zamířil přesně mezi betony. Jeho branka se později ukázala jako vítězná. Na začátku třetí části navýšil náskok Baníku po přívětivém odrazu Jiří Sedlák. Na konečných 2:5 pak upravil gólem do prázdné branky Denis Zaichyk. Před Ďábly tak stojí náročný úkol. Ve středu musí opět zvítězit na ledě Baníku, jinak pro ně sezona skončí.

neděle17.3.2024

Ďáblové mají mečbol! Sérii mohou ukončit v domácím prostředí!

Osmifinálová série se vrací na novojičínský led. V prvních dvou zápasech platilo pravidlo můj dům - můj hrad, jenže to se změnilo v sobotu. Ďáblové opět vedli o dvě branky, ale Baníku se ve třetí části znova podařilo vyrovnat. Utkání tentokrát dospělo do prodloužení, které v čase 78:11 rozhodl vítěznou trefou Roman Maliník. Novojičínští se tak vrací do domácího prostředí s mečbolem a v pondělí mají příležitost osmifinálovou sérii ukončit! Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Přijďte Ďábly podpořit v cestě za čtvrtfinále a zapojte se do speciálních soutěží!

Viktor Konečný po třetím osmifinálovém klání!

Třetí utkání osmifinálové série hodnotil v pozápasovém rozhovoru nejlepší střelec Ďáblů v základní části Viktor Konečný, který nasbíral zároveň nejvíce kanadských bodů. Na ledě Baníku nejdříve zvyšoval v přesilové hře náskok Ďáblů na 2:0. V prodloužení si poté připsal důležitou asistenci na vítězné brance Romana Maliníka ze 79. minuty. V rozhovoru hodnotí samotné utkání, novojičínské přesilovky a mnoho dalšího.

sobota16.3.2024

Ďáblové si z Hodonína odváží mečbol! Rozhodlo až prodloužení!

Vývoj třetího klání byl velmi podobný tomu úvodnímu. Ďáblové vedli po dvou třetinách o dvě branky, ale Baník ve třetí části dvěma góly srovnal a poslal utkání do prodloužení. Tam chyběly milimetry, aby Hodonín obrat dokonal, ale Ďábly zachránila branková konstrukce. Už to vypadalo, že první prodloužení o vítězi nerozhodne, ale Roman Maliník odmítl pokračování zápasu a v čase 78:11 po přihrávce Viktora Konečného umístil svou skrytou střelu přesně nad lapačku. Novojičínští tak mají jedinečnou příležitost ukončit osmifinálovou sérii před svými fanoušky. Pokusí se o to v pondělí od 18:00.

pátek15.3.2024

Ďáblové jedou do Hodonína bojovat o mečbol!

​Osmifinálová série mezi Novým Jičínem a Baníkem určitě nenudí. Série se vrací na hodonínský led za vyrovnaného stavu 1:1. První dvě utkání nabídla vyrovnaný hokej až do posledních vteřin. Ďáblové měli úvodní duel dobře rozehraný, jenže Baníku se ve třetí třetině podařilo otočit zápas čtyřmi góly a ujal se vedení v sérii. Druhé utkání si již Novojičínští uniknout nenechali. Hodonín dvakrát srovnal, ale na branku Adama Floka již svěřenci Aleše Bachánka odpověď nenašli. Třetí osmifinálové klání může být klíčové pro další vývoj série. Vítěz si totiž do Nového Jičína přiveze mečbol. Úvodní vhazování je naplánováno na sobotu v 17:00.

David Gřesík po druhém osmifinálovém utkání!

Druhé utkání osmifinálové série se přesunulo na novojičínské led, kde Ďáblové uhájili těsné vedení a srovnali stav na 1:1. Utkání hodnotil v pozápasovém rozhovoru navrátilec do sestavy, obránce David Gřesík, jenž naposledy oblékl novojičínský dres před měsícem v duelu 37. kola proti Havířovu. V rozhovoru hodnotí svůj návrat, prozradil, čím je Hodonín nepříjemným soupeřem a také promluvil o nadcházejícím třetím osmifinálovém zápase.