Novinky

středa17.7.2024

Myslím si, že nás čeká dobrá sezona, říká nová posila David Vosátko!

Další novojičínskou posilou je třiadvacetiletý obránce David Vosátko. Pozorní fanoušci si při zmínce tohoto jména vzpomenout také na jeho otce Lubomíra Vosátka, jenž se několik sezon proháněl po extraligových kluzištích. Syn David přichází k Ďáblům společně s Tomášem Havlíkem po vydařené sezoně v Havířově, kdy s AZetem došli až do rozhodujícího finálového klání. Nyní bude oblékat novojičínské barvy, ve kterých se potká s několika tehdejšími spoluhráči z mládežnických kategorií a z bývalých působišť. K přestupu nebylo daleko již před dvěma roky, ale letos to konečně vyšlo. (foto: Michal Polák / hc-havirov.cz)

čtvrtek11.7.2024

Ďáblíci ročníku 2011 a 2012 strávili soustředění na Horní Bečvě!

Soustředění Ďáblíků ročníků 2011 + 2012 se letos konalo na Horní Bečvě, v rekreačním středisku TESLA. Zúčastnilo se 30 dětí a věříme, že nabitý tréninkový i odpočinkový program si všichni naplno užili. K tréninku Ďáblíci využívali hřiště, řadu pomůcek a také střeleckou plochu, kterou připravili provozovatelé. Ďáblíci také doporučují zdejší kuchyni, a když už dostanete chuť na něco netradičního, trenéři zvládli připravit kotlíkový buřtguláš. Na týdenním jídelníčku nemohly chybět ani dobroty od maminek.

ponděli8.7.2024

Ďáblíci mají za sebou soustředění!

Jako již tradičně klub uspořádal soustředění na Bílé. Tato závěrečná akce ukončila OFF ICE přípravu, naši mladí jsou tedy připraveni na sezónu 2024/2025. Soustředění se zúčastnilo 48 Ďáblíků. Vše začalo příjezdem 23.6.2024, protože na soustředění jezdí každý rok nová krev, po příjezdu se vyšlo na poznávací procházku po okolí areálu VSC Bílá. Tato klubová akce byla určená pro hráče ročníku 2011 až 2016. Pro hráče 6.třídy rutina, pro kluky ročníku 2016 však něco nového.

čtvrtek4.7.2024

„Uděláme vše, abychom to zopakovali,“ hlásí navrátilec Matěj Kořenek!

Po dvou sezonách ve Vyškově se čtyřiadvacetiletý útočník vrací zpět do novojičínského prostředí. Právě při svém působení mezi Ďábly zažil s týmem v sezoně 2021-22 mistrovskou sezonu. Ve dvanácti zápasech play-off se na skvělém úspěchu podepsal osmi kanadskými body. Ve finálové sérii s Opavou si připsal hned tři gólové přihrávky. Něco podobného se s Ďábly pokusí zopakovat také letos. Na jihu Moravy formu určitě neztratil, když si během dvou sezon připsal na své konto 45 kanadských bodů. Rozhovor s Matějem Kořenkem najdete níže. (foto: Michal Polák / hc-havirov.cz)

čtvrtek27.6.2024

Tomáš Havlík po návratu do Nového Jičína!

Obranné řady Ďáblů podpoří zdejší odchovanec Tomáš Havlík, jenž strávil poslední dvě sezony v havířovském AZetu. Dvaadvacetiletý bek působil v mládežnických výběrech Vítkovic a Poruby. Ve své kariéře již oblékl také dres Studénky, které vypomohl v deseti zápasech. V loňské sezoně měli možnost ocenit jeho výpomoc na šest zápasů v Českém Těšíně. Nyní se však vrací, jak sám říká, domů, kde doplní novojičínskou obranu. (foto: hc-havirov)

útery25.6.2024

Ďáblové započnou základní část na domácí půdě!

Po sérii přátelských utkání přijde na řadu základní část, kterou Novojičínští odstartují domácím utkáním proti Šumperku. Nové rozlosování soutěže nenabídne dlouhé šňůry domácích nebo venkovních zápasů. Svěřenci Petra Macháčka odehrají maximálně dva duely na ledě soupeře v řadě. Pokud nenastanou žádné změny, bude tomu tak ve třináctém a čtrnáctém kole na ledě Plamenů a Draků, kdy se základní část překlopí do své druhé poloviny. Novojičínští fanoušci se však mohou těšit na sérii domácích zápasů v rámci přípravy, kdy se Ďáblové představí na svém ledě hned čtyřikrát v řadě. Nejdříve se však třikrát představí na ledě soupeřů. První přípravné utkání je naplánováno již na 20. srpna proti Opavě!