Jakub Kopřiva

Jako vedoucí celek tabulky zajížděli Ďáblové do Velkého Meziříčí, které se v tabulce nacházelo až na předposledním sedmém místě. Jenže na ledové ploše Velkomeziříččští dominovali a svému soupeři nakonec nastříleli nevídaných jedenáct branek. Hlavní příčiny tohoto kolapsu přiblížil novojičínský trenér Kamil Gebauer.

Do utkání vstoupili Ďáblové s pozměněnou sestavou. „I když se nám v posledních zápasech herně dařilo, tak jsem se rozhodl zamíchat sestavou. A kromě jednoho útoku jsem zbytek sestavy přeházel," uvedl trenér Ďáblů, který tak poukázal na to, že jeho celek v předchozích dvou zápasech získal plný počet bodů, když porazil béčko brněnské Komety a opavský Slezan. Jenže ve Velkém Meziříčí bylo už po první třetině o vítězi prakticky rozhodnuto, protože domácí vedli 4:0. „Absolutně nám nevyšel úvod zápasu. Nefungovaly nové vazby, nic se nám nedařilo," pokračoval.

Do druhé třetiny vstoupili Ďáblové ve "starém" složení, ovšem rozjeté domácí hráče už zastavit nedokázali. „Po první třetině jsem sestavu vrátil, ale na klucích už byla deka," dodal trenér, jehož celek inkasoval v prostřední části další čtyři branky. V poslední periodě se domácí prosadili ještě třikrát a nakonec vedoucí celek tabulky deklasovali vysoko 11:0. „Výsledek tohoto nepovedeného zápasu beru na sebe. Velkému Meziříčí samozřejmě gratuluji k vítězství," dodal jednoznačně Kamil Gebauer.

Brankářskou jedničkou byl v tomto utkání Galuška, ovšem na ledové ploše vydržel pouze 17. minut, poté ho nahradil Šimonů. Ani tato brankářská dvojice, která patří stabilně k nejlepším v soutěži, vysoké porážce zabránit nedokázala. „Mrzí mě to hlavně kvůli oběma brankářům, kterým jsme vůbec nepomohli," pokračoval trenér.

Ďáblové v dalším kole druhé ligy hrají opět na ledě soupeře, tentokrát se představí v Kopřivnici. Šestý celek tabulky z posledních pěti utkání pouze jednou prohrál. V posledním kole nestačil na béčko brněnské Komety. Ďáblové budou v tomto duelu opět mírným favoritem, ale je jasné, že je nečeká vůbec nic lehkého. „Věřím, že utkání ve Velkém Meziříčí pro nás bylo pomyslnou fackou, která nás posun," uzavřel Kamil Gebauer.