Po posledním divokém utkání ve Žďáru nad Sázavou se Ďáblové představí na domácím ledě. V rámci 23. kola přivítají na domácím kluzišti své nejbližší pronásledovatele, jimiž jsou Bobři z Valašského Meziříčí. Utkání započne ve středu od 18:00 hodin.

Postavení v tabulce

Ďáblové stále osídlují samotný vrchol tabulky. Mají odehraných 24 zápasů, ve kterých se jim podařilo nasbírat 48 bodů. Ďáblové se momentálně vezou na vlně tří výher v řadě, ve kterých rozhodoval pouze jediný gól. Svěřenci Kamila Gebauera jsou na domácím ledě opravdu silní, z 12 domácích utkáních prohráli pouze dvakrát.

Bobři se nachází hned za Ďábly na druhém místě s pětibodovou ztrátou. Mají však odehraných pouze 22 utkání, takže pokud na novojičínském ledě uspějí, budou mít velmi dobře nakročeno k prvnímu místu tabulky. Bobrům se ale na ledě soupeřů poslední dobou nedaří. Z posledních pěti venkovních utkání vyhráli pouze jedenkrát. Na druhou stranu, právě Bobři společně s Plameny ze Žďáru nad Sázavou jsou jediné týmy, které tuhle sezonu porazili Ďábly na novojičínském ledě.

Nejproduktivnější hráči

V domácím týmu je nejproduktivnějším hráčem a také nejlepším střelcem Roman Maliník se 24 kanadskými body (9+15). Skvěle si vede také Jakub Lehečka, který dosud nasbíral 21 kanadských bodů (6+15). Nejproduktivnějším obráncem Ďáblů je Petr Kuboš, jenž má na svém kontě jeden gól a jedenáct asistencí.

Nejproduktivnějším hráčem Bobrů je Jiří Goiš (7+15), který si drží bilanci bod na zápas. O post nejlepšího střelce se dělí dvojice Jan Křivohlávek a Tomáš Vávra s 10 úspěšnými zásahy. Na pozici nejproduktivnějšího obránce Bobrů jsou momentálě dva dvanáctibodový hráči, Jakub Ďurkáč (3+9) a Stanislav Báchor (2+10).

Poslední zápas soupeře

Bobři své poslední utkání odehráli na domácím ledě proti Drtičům z Hodonína. Bobři využili 59 sekund před koncem první třetiny přesilovou hru zásluhou Tomáše Vávry. Ve druhé třetině gól nepadl, ale již 34 sekund po začátku třetí třetiny se Drtičům podařilo srovnat. Vítězný gól Bobrům vystřelil 2 minuty před koncem základní hrací doby Michael Vavřík. Čtyři sekundy před koncem ještě upravil stav na 3:1 v přesilové hře Jiří Goiš.

Valašské Meziříčí - SHK Hodonín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Vávra (Báchor, Apolenář), 58. Vavřík (D. Stodůlka), 60. Goiš (Pořický, Vávra) – 41. Komínek (Miklík).

Rozhodčí: Goňa – Kurtin, Tvrdý.

Vyloučení: 4:8.

Využití: 2:1.

V oslabení: 0:0.

Střely na branku: 26:25.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Valašské Meziříčí - Sachr (Tkadlec) – Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč, Holiš, Kamas, Mošnička – Goiš, Vávra (A), Apolenář – Andris, Křivohlávek, Pořický (C) – Kozubík, Vavřík, D. Stodůlka – Hrdý, Ubanec, L. Stodůlka.

SHK Hodonín - Kořének (60. Malyšev) – Mikulík, Pchalin, Hohl, Škápik, Miklík (C), Sedláček – Marek, Balán, Lekeš, Handl, Hefka, Dřímal, Dobša, Janás, Komínek (A), Hložánek.

Poslední vzájemné zápasy v této sezoně

Oba celky se utkaly v téhle sezoně již třikrát a ze všech utkání odcházeli jako vítězové Bobři. První vzájemný duel se odehrál ve Valašském Meziříčí a Bobři vyhráli jasně 9:0. Druhý zápas se odehrál na novojičínském ledě, Ďáblové v jedenácti gólové přestřelce podlehli 4:7. Poslední vzájemný duel se odehrál na ledě Bobrů. Diváci se gólu nedočkali ani po šedesáti minutách hry. Výhru 1:0 v prodloužení vystřelil Bobrům Jakub Pořický.