Bořek Kopecký

Svěřenci Kamila Gebauera se po skvělém vítězství ve východní skupině probojovali do superfinále, které se již blíží ke konci. V neděli se rozhodne, který celek se utká v baráži proti Šumperku. Kohoutům stačí k postupu zisk jediného bodu. Také Ďáblové můžou postoupit. Musí však vyhrát minimálně o šest branek. Jakákoliv tříbodová výhra pro Ďábly rozdílem menším než šesti gólů znamená, že postupuje Rodos. Utkání začíná v neděli od 18:00 na ledě Tábora.

Zápasy Ďáblů v superfinále

Ďáblové své první utkání v superfinále odehráli na ledě Dvora Králové. Ve třetí třetině se Novojičínským podařilo vyrovnat, ale závěr utkání vyšel lépe Rodosu, který nakonec zvítězil 6:3. Poté Ďábly čekala dvě domácí utkání. V prvním případě se utkali právě s Kohouty.

Svěřenci Kamila Gebauera si ve třetí třetině vytvořili čtyřgólové vedení. Táborští se však nevzdali a utkání rozhodl až gól Romana Maliníka do odkryté branky na 6:4. O dva dny později čekala Ďábly odveta proti Rodosu. Dvorští se dostali do dvougólového vedení. Ve 48. minutě snížili Ďáblové na 2:1, ale poté se již trefovali pouze hráči Rodosu a utkání nakonec skončilo 1:4.

Zápasy Tábora v superfinále

Kohouti své první utkání v superfinále odehráli na svém ledě, kde přivítali Dvůr Králové. Vyrovnané utkání dopadlo lépe pro Táborské, kteří vyhráli 4:2. Tábor následně odjel do Nového Jičína, kde měl skvělý závěr utkání, ale na body to nestačilo a prohrál 6:4. Kohouti poté hráli na ledě Rodosu, kde museli vyhrát, aby si udrželi naději postup. Kohouti svému soupeři na konci utkání vstřelili dvě branky a velmi důležité utkání zvládli vyhrát 2:4.