Jakub Kopřiva

Debakl z Velkého Meziříčí jedou Ďáblové napravit na led Kopřivnice. Soupeř, který se nachází ve druhé polovině tabulky, ale předvádí v posledních kolech velice dobré výkony a tabulkou stoupá vzhůru. Utkání proti Kopřivnici se hraje ve středu a úvodní vhazování je naplánováno na 18. hodinu.

Postavení v tabulce

Domácí Kopřivnice zatím odehrála 19 utkání a získala v nich 26 bodů, což stačí na 6. místo v tabulce. Na domácím ledě Kopřivnice odehrála 10 utkání a získala v nich 15 bodů. V posledních třech domácích zápasech Kopřivnice vybojovala osm bodů, když porazila Velké Meziříčí, Opavu a naposledy v prodloužení Valašské Meziříčí. V posledních týdnech se Kopřivnici daří, protože z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrála. Prohrála v posledním kole na ledě béčka brněnské Komety.

Ďáblové odehráli o dva zápas více, takže jich mají na svém kontě 21. Dokázali v nich vybojovat 39 bodů a v stále kralují druholigové tabulce. Před druhým Valašským Meziříčím mají Ďáblové k dobru pět bodů, ovšem nutno dodat, že Valmez odehrálo o tři zápasy méně. Ďáblové po dvou výhrách, když porazili doma brněnskou Kometu a Opavu, vyhořeli ve Velkém Meziříčí, kde vyfasovali 11 branek.

Nejproduktivnější hráči

Na straně domácího celku je nejproduktivnějším hráčem čtyřiadvacetiletý Patrik Gola, který má na svém kontě 17 kanadských bodů (7+10). O jeden bod méně si zatím připsal Jakub Mach (9+7). Zatím 12 kanadských bodů má na svém kontě třicetiletý Petr Seidler, který vstřelil jednu branku, ale přidal hned 11 asistencí.

Nejproduktivnějším Ďáblem je Roman Maliník, který si ve dvaceti zápasech připsal na své konto 19 kanadských bodů (6+13). O tři body méně má na svém kontě Jakub Lehečka (4+12). Po třinácti bodech mají Dominik Kafka (7+6) a Robin Gebauer (6+7).

Poslední zápas soupeře

Kopřivnice v posledním kole hrála v Brně, kde vyzvala béčko Komety. V prvním periodě sledovali diváci zajímavý hokej, který nabídl čtyři branky. Kometa šla do vedení, ale Kopřivnice během necelých čtyř minut otočila a rázem vedla 2:1. Jenže ještě do přestávky domácí vyrovnali. Ve druhém dějství se prosadila jen Kometa, která po čtyřiceti minutách vedla 3:2. Ve 47. minutě zvýšili domácí na 4:2. O minutku později snížil Mach a drama bylo na světě. Hosté se na konci zápasu snažili něco vymyslet, tlačili se dopředu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

HC Kometa Brno B – HC ISMM Kopřivnice 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mokrohajský (Vašíček, Pigl), 20. Havlát (Seemann, Brabenec), 27. Pigl (Mokrohajský, Vašíček), 47. Moskal (Krejčířík, Studený) – 13. Marek (Gola, Seidler), 17. Pokorný (J. Mach, Pargáč), 48. J. Mach (Marek)

Vyloučení: 3:5

Využití: 1:0

Diváků: 251

Průběh utkání:1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

HC Kometa Brno B: Slavíček (Šembera) – Š. Kučera (A), Studený, Seemann, Švejda, Jeřábek, Trnka – Vašíček, Havlát, Pigl, Škvrně, Kadlic, Moskal (A), Brabenec (C), Říčka, Mokrohajský, Krejčí, Krejčiřík

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (M. Kučera) – T. Fojtík, Slavík, Vacula, Marek (A), Krzak – Indrst, Gola, Vaněk, Seidler, M. Mach, Pindel, J. Mach (C), Pokorný, Pargač, F. Fojtík

Vzájemné zápasy v této sezoně

Oba celky na sebe v této sezoně narazily už dvakrát. První vzájemný zápas se hrál na začátku října v Kopřivnici a po skvělé druhé třetině, kterou Ďáblové vyhráli 3:0, se nakonec svěřenci Kamila Gebauera radovali z výhry 5:2. Na začátku listopadu se Kopřivnice představila v Novém Jičíně. Utkání bylo jasnou záležitostí domácích Ďáblů, kteří svého soupeře smetli 5:0.