Bořek Kopecký

Svěřenci Petra Macháčka a Robina Bacula neprožívají příliš příjemné období. Z posledních sedmi zápasů slavili vítězství pouze jedinkrát, což se výrazně podílelo na jejich aktuálním postavení v tabulce. V tradičním derby proti Valašskému Meziříčí tak nebudou bojovat jen o body, ale také o přízeň svých diváků po minulých nezdarech. Utkání začíná ve středu v 18:00.

HK Nový Jičín

Ďáblové se po nevydařených výsledcích propadli v tabulce až na devátou příčku. Momentálně se tak vyskytují mimo postupové pozice do play-off, na osmý Baník mají tříbodovou ztrátu. Novojičínští před svými diváky bodují jako na houpačce. Z ledu soupeře si odvezli poslední body na začátku prosince.

Ďáblové se příliš neprosazují v přesilových hrách, nutno podotknout, že jich hráli nejméně ze všech týmů ve Východní konferenci. Početní převahy však příliš nenabízejí ani svým soupeřům. Po Valašském Meziříčí jsou nejméně trestaným celkem.

Na špici kanadského bodování Nového Jičína se nachází Tomáš Franek (14+14), který je nejlepším střelcem Ďáblů. O jediný bod méně má Roman Maliník (10+17), jenž dokázal bodovat v pěti zápasech v řadě. Pětadvacet kanadských bodů má na svém kontě za dvanáct branek a třináct asistencí Viktor Konečný (12+13).

Tomáš Franek

(14+14)

Roman Maliník

(10+17)

Viktor Konečný

(12+13)

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Hořejší) – Hruška, Váňa, Holaň, Hladiš, Kožený, Andrýsek – Handl, Škarka, Konečný, Kafka, Gebauer, Hilšer, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň (C), Maliník.

HC Bobři Valašské Meziříčí

Bobři mají za sebou velmi vydařený zápas proti Žďáru nad Sázavou. Na svém ledě Plamenům nasázeli hned devět branek, přičemž ani jednu neinkasovali. V zápase se blýskl hattrickem Lukáš Finsterle. Valaši v tabulce obývají pátou příčku se ziskem 43 bodů. Na led soupeře se již vydali třináctkrát a v sedmi případech odjížděli s pocitem vítězství. V posledním venkovním duelu byli úspěšní v přestřelce ve Velkém Meziříčím, odkud si odvezli tři body za výhru 6:4.

Nejproduktivnějším hráčem Bobrů je s 24 kanadskými body dvaatřicetiletý Tomáš Vávra (9+14). Jednadvacet bodů nasbírali Jan Křivohlávek (9+12) a Tomáš Andris (6+15). Po posledním zápase se na post nejlepšího střelce vyšvihl Lukáš Finsterle (10+9), který má na svém kontě deset přesných zásahů a devět asistencí.

Sestava z posledního utkání: Slovák (Ševců) – Sviták, Báchor (A), Fojtík, Ďurkáč, Liss, Holiš, Kamas – Martiník, Vávra (A), Křivohlávek (C) – Andris, Pokorný, Finsterle – Kozubík, Vavřík, Martinec – Kuchařík, Stodůlka.

Vzájemná utkání

Oba celky slavily ve vzájemných střetnutích vítězství na svém ledě. Nejdříve hráli doma Ďáblové, kteří před svými diváky vyhráli s přehledem 4:1, kdy brankář Daniel Šimonů přišel o čisté konto gólem 49 vteřin před koncem z hole Tomáše Martince. Na konci listopadu se ve Valašském Meziříčí poprvé po změně trenéra postavili na lavičku Ďáblů Petr Macháček a Robin Bacul. Jejich svěřenci jim však vítěznou premiéru nedopřáli, když prohráli těsně 3:4.


Pořadí v tabulce

9. místo

5. místo

Odehrané zápasy

28

28

Počet bodů

33

43

Skóre

85:97

88:98

Využité přesilovky

11/94 (11.70%)

19/107 (17.76%)

Ubráněná oslabení

94/115 (81.74%)

77/97 (79.38%)

Nejproduktivnější hráč

Tomáš Franek

Tomáš Vávra