Osmé kolo nabídne tradiční derby s nedalekým soupeřem z Kopřivnice. Ani jednomu celku se poslední zápas nevydařil podle představ. Tradiční náboj derby navíc umocňuje fakt, že rivaly dělí v tabulce pouhé dva body. V rámci oslav 80 let od založení klubu odehrají Ďáblové sobotní utkání ve speciální sadě červených dresů. Zvítězí Ďáblové podeváté v řadě nebo se v derby bude radovat soupeř, jenž naposledy vyhrál v únoru roku 2024? Derby začne v sobotu v 18:00.
HK Nový Jičín
Svěřenci Petra Macháčka mají za sebou nevydařenou cestu do Žďáru nad Sázavou. Souboj s plameny začal již v autobuse, kdy Ďáblové kvůli poruše autobusu dorazili na Bouchalky se zpožděním a do zápasu naskočili bez rozbruslení. Plameny toho využily a hned v první minutě se ujali vedení, které postupem času navýšily na konečných 4:0. Potvrdilo se tak trápení Ďáblů na půdě soupeřů. Novojičínští všech šest bodů uhráli doma před svými fanoušky. Z venkovního zápasu body ještě nepřivezli, ve čtyřech utkáních navíc vstřelili pouze dvě branky.
Sestava z posledního utkání: Klimek (Forst) - Báchor (A), Hruška, Holáň, Stratil, Hrachovský, Fojtík T., Čuba - Gebauer (C), Flok, Maliník - Škarka (A), Štědrý, Konečný - Handl, Berka, Siekierka - Mičkal, Fojtík M., Capil.
Tabulka týmového kanadského bodování se po sedmém kole neměnila. V čele zůstává se šesti body Roman Maliník (1+5). Pozici nejlepšího střelce Ďáblů nadále drží kapitán Robin Gebauer (4+1). Nejproduktivnějším novojičínským obráncem je se třemi přihrávkami Jan Holáň (0+3).
Novojičínští táhnou v derby sérii osmi výher v řadě. Kopřivnice naposledy uspěla 22. února roku 2024, kdy na svém ledě zvítězila po samostatných nájezdech. Od té doby se radovali pouze Ďáblové, kteří vyhráli tři přípravné zápasy a z pěti ligových utkání brali celkem čtrnáct bodů. Derby však pokaždé nabídlo vyrovnané souboje, které rozhodovala jediná branka. Výjimkou bylo pouze první derby loňské sezony, kdy Ďáblové doma zvítězili s přehledem 6:0.
HC ISMM Kopřivnice
Kopřivnici se nevydařil vstup do sezony, když z prvních tří zápasů nebrala ani bod. Svěřence Martina Tomáška však nakopla domácí výhra v samostatných nájezdech nad Valašským Meziříčím. Vzápětí slavili Kopřivničtí vysoké výhry 7:2 nad Opavou a Hodonínem. Stejným výsledkem však v posledním kole podlehli Kroměříži, která tak utnula sérii porážek a zastavila vítěznou šňůru Kopřivnice.
Sestava z posledního utkání: Kubáň (42. Klimčák) – Marek, Petrek, Forman, Bartošák, Kyanka, Kelnar, Zeman – Pargač, Štiak, Brodek, Sluštík, Kubík, Gola, Indrst, Suchý, Velecký, Tobola, Dang.
Také Kopřivnici v posledním kole srazil vstup do poslední dvacetiminutovky. Zatímco Ďáblové ztráceli po čtyřiceti minutách dvě branky, Kopřivnice byla Kroměříži na dostřel jediného gólu. Rovněž svěřenci Martina Tomáška však v úvodu třetí třetiny inkasovali dvě branky, které překlopili utkání jasně na stranu domácích.
Nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Kopřivnice je šestigólový Filip Indrst (6+3). Sedm kanadských bodů nasbírali Jiří Pargač (3+4) a Dominik Suchý (2+5). Pět asistencí zaznamenal rovněž nejproduktivnější bek Lukáš Forman (1+5). Mezi tyčemi strávil nejvíce času Andreas Kubáň, kterého v úvodu třetí části proti Kroměříži vystřídal Tobias Klimčák.