Jak vidí manažér Ďábly ve 26. druholigové sezóně
10.9.2019, Redakce

Jak vidí manažér Ďábly ve 26. druholigové sezóně

N o v ý J i č í n - Již zítra zahajují Ďáblové svou 26.druholigovou sezónu utkáním v Havlíčkově Brodě.Jak vidí sezónu Milan Urban, novojičínský manažer.

2.liga a její systém


Stává se již tradicí, že se každým rokem mění herní systém a že se do poslední chvíle čeká, jestli všechna mužstva, která jsou přihlášena, nastoupí do soutěže. Ani letošní ročník nebyl výjimkou. Nejsložitější je vytvořit skupiny tak, aby odpovídaly regionálně, aby bylo přihlédnuto k derby utkáním a aby vzdálenosti byly co možná nejkratší. Vše je velmi tvrdý oříšek. 

Problém naší skupiny Východ je v postupu mnoha atraktivních soupeřů do 1. ligy ( Vsetín, Poruba, Přerov, Prostějov, F-M, Havířov ) a v nechuti tradičních rivalů hrát 2. ligu ( Karviná, Orlová, Kroměříž, Uherské Hradiště ). Soutěž je náročná na finance, ale hlavně na čas.

Konečnou verzí je skupina 9 mužstev, kde jsme spojeni s loňskou skupinou Jih a ke kvalitním celkům ( Šumperk, Hodonín ), přibyla mužstva Havlíčkova Brodu, aspirant na postup, Moravských Budějovic, loňský finalista a Žďáru n/S.

K tomu nejbližší a nejtradičnější soupeři, Kopřivnice, Valašské Meziříčí a Opava a máme skupinu jako hrom. Skupinu velmi kvalitní a velmi atraktivní.

S každým soupeřem se utkáme pětkrát a 6 mužstev postupuje do play off. Hracími dny jsou tradičně středa a sobota. Ve středu od 18 hodin a v sobotu od 17 hodin. Výjimkou je hned první domácí zápas s Opavou, kdy jsme soupeři vyhověli a hraje se již od 15 hodin. Dovolili jsme si zvednout vstupné o 10 Kč, jeho součástí bude slosovatelný program do střelecké soutěže, případně tomboly. 


Hráčský kádr a trenérské a funkcionářské zázemí


Mužstvo nadále povedou Petr Macháček a Kamil Gebauer, kteří budou pokračovat v práci s velmi mladým týmem. Neviditelnými pomocníky v zázemí budou vedoucí Pavel Hruška, kustodi Jarek Seidl a Jarek Máček, všichni se budou snažit nahradit nenahraditelného Pepu Wolfa, který nedávno zemřel. Vzpomínka na něj bude jedna z největších motivací celého klubu.

Hráčský kádr, byť je konsolidovaný z loňska, doznal zajímavých změn jak z hlediska odchodů, tak i příchodů.

Z brankoviště odešel Jan Hlaváč, který dal přednost nabídce z Hodonína. Novými tvářemi bude hned trojice mladíků. Jiří Matoušek z Havířova, který sezónu zahájí jako jednička. Záda mu budou krýt Matěj Loubal z Třince, Daniel Šimonů z Přerova, Václav Sonnek a David Palička.

Na loňskou sezónu zatím nenaváže zraněný Jan Már ( achilovka ). Nově se představí Richard Kobylík ze Zlína ( můžete si ho pamatovat z Hodonína ), Nikolaj Tolokonnikov ( loni Šumperk ), Filip Rufer z Třince a Mikuláš Pohl z Přerova. Stabilními kameny obrany jsou "zkušený" kapitán Kuba Hruška, Vojta Adamík, David Gřesík, Jarda Tomeček, Kuba Metelka a mladý talent a další z odchovanců, Jan Holáň.

Útok se bude muset obejít bez dvou zkušených odchovanců, Pavla Zedníka a Michaela Chvostka, kteří dali přednost práci a budou posilami v rezervním B týmu. Kariéru ukončil Matěj Málek, angažmá v 1. lize si vybojoval Miroslav Kuba ( Kadaň ), naopak místo v našem kádru si neudržel Jakub Vaňo.

Útok, i když to v přípravě tak nevypadalo, by měl být nejsilnější zbraní našich mladíků. Síla by měla být rozložena do několika lajn. Z Polska se vrátil Jan Poruba, trvale zůstává Dominik Kafka, který bude fungovat i na postu sekretáře a pomáhat nestorovi Jirkovi Mohlerovi. Trenéři si velmi slibují od olomouckých posil. Lukáš Králík ( loni Šumperk ) a Rok Macuh ( loni Havířov ) by měli nejen střílet branky , ale měli by platit i svým důrazem. Poslední nováčci Daniel Plitko ( F-M ) a David Štefka ( Olomouc ) budou bojovat o svou pozici v kádru. Z loňska pokračují Jiří Slovák, na jehož střeleckou mušku tým spoléhá, nešťastně zraněný Kuba Lehečka ( operace ), toho času nemocný Jan Sonnek, skupina odchovanců Filip Palička, Dan Pecha, Mira Krupa, Lukáš Irgl a junior Adam Hilšer, který bude současně startovat za juniorku Vsetína.

Střídavé starty mají vyřízené odchovanci Dan Handl ( nyní juniorka Zlín ), Martin Kožený ( nyní juniorka Vsetín ).

Věkový průměr je 22 let, výška 184 cm, váha 79 kg. Nejvyšším hráčem je se 196 cm Kuba Metelka, nejtěžším Jarda Tomeček se 100 kg. Nejmenšími se 170 cm kapitán Hruška a sekretář Kafka, nejhubenějším Honza Sonnek s 67 kg.

V mužstvu máme dva cizince. V obraně Rus Nikolaj Tolokonnikov a v útoku Slovinec Rok Macuh.

Ambice


Jako každou sezónu, zapojit co nejvíce odchovanců,ale nelze si nevšimnout mnoha posil v kádru. Takže záleží jak si tým sedne, jak trenéři najdou recept na soupeře, kde není ani jeden z kategorie lehkých a kolik se nám jich podaří dostat pod sebe, protože jednoznačným cílem pro sezónu je Postup do Play Off. 

Mužstvo věří, že je fanoušci podpoří a to i v době, kdy se třeba nebude dařit, protože oni na hřišti nechají duši a budou bojovat za všech okolností v dresech s iniciálami JW na prsou a vybojují play off i pro něho.


Rekonstrukce zimního stadionu


Nutná rekonstrukce, jejíž součástí bude výměna střešní krytiny, odstranění proskleného motýla, zateplení, vzduchotechnika. Nové osvětlení, ozvučení, časomíra, které by měly být kompatibilní. Součástí rekonstrukce bude i výstavba nové ubytovny a dvou tělocvičen. Věříme, že z dnešního zimáku se stane moderní, multifunkční stánek 21. století. 

2.kolo, 14.8.2020
HC Kopřivnice
Online
Rozpis ledové plochy
Aktuality
6.8.2020
Dnešní utkání s Kopřivnicí, které se mělo hrát v Porubě je ZRUŠENO.
17.7.2020
V neděli slaví 60 let nejlepší hokejista "winter classic" éry, Václav Hajcman Sedlák. Přejeme mu hodně zdraví a ať je na Zimáku pořád s námi. Venoušek
16.7.2020
Saša Hřívová byla nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp, který se uskuteční dne 9. srpna 2020 v Telči.
23.6.2020
Gratulujeme Ing. Dominikovi Kafkovi k úspěšným státnicím!!!
19.6.2020
Dnes slaví 60 let bývalý ledař, rolbař Petr "Petar" Bajer. Blahopřejeme !!! Petar
8.6.2020
Rozpis soutěže - II. liga ČR 2020-2021 ke stažení ZDE
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Český svaz ledního hokeje ukončil hokejovou sezónu

Praha - Výkonný výbor ČSLH rozhodl na svém zasedání dnes s okamžitou platností o zrušení všech zbývajících utkání ve všech soutěžích MLÁDEŽE.

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kopřivnice
HK Nový Jičín