Jak vidí manažér Ďábly ve 26. druholigové sezóně
10.9.2019, Redakce

Jak vidí manažér Ďábly ve 26. druholigové sezóně

N o v ý J i č í n - Již zítra zahajují Ďáblové svou 26.druholigovou sezónu utkáním v Havlíčkově Brodě.Jak vidí sezónu Milan Urban, novojičínský manažer.

2.liga a její systém


Stává se již tradicí, že se každým rokem mění herní systém a že se do poslední chvíle čeká, jestli všechna mužstva, která jsou přihlášena, nastoupí do soutěže. Ani letošní ročník nebyl výjimkou. Nejsložitější je vytvořit skupiny tak, aby odpovídaly regionálně, aby bylo přihlédnuto k derby utkáním a aby vzdálenosti byly co možná nejkratší. Vše je velmi tvrdý oříšek. 

Problém naší skupiny Východ je v postupu mnoha atraktivních soupeřů do 1. ligy ( Vsetín, Poruba, Přerov, Prostějov, F-M, Havířov ) a v nechuti tradičních rivalů hrát 2. ligu ( Karviná, Orlová, Kroměříž, Uherské Hradiště ). Soutěž je náročná na finance, ale hlavně na čas.

Konečnou verzí je skupina 9 mužstev, kde jsme spojeni s loňskou skupinou Jih a ke kvalitním celkům ( Šumperk, Hodonín ), přibyla mužstva Havlíčkova Brodu, aspirant na postup, Moravských Budějovic, loňský finalista a Žďáru n/S.

K tomu nejbližší a nejtradičnější soupeři, Kopřivnice, Valašské Meziříčí a Opava a máme skupinu jako hrom. Skupinu velmi kvalitní a velmi atraktivní.

S každým soupeřem se utkáme pětkrát a 6 mužstev postupuje do play off. Hracími dny jsou tradičně středa a sobota. Ve středu od 18 hodin a v sobotu od 17 hodin. Výjimkou je hned první domácí zápas s Opavou, kdy jsme soupeři vyhověli a hraje se již od 15 hodin. Dovolili jsme si zvednout vstupné o 10 Kč, jeho součástí bude slosovatelný program do střelecké soutěže, případně tomboly. 


Hráčský kádr a trenérské a funkcionářské zázemí


Mužstvo nadále povedou Petr Macháček a Kamil Gebauer, kteří budou pokračovat v práci s velmi mladým týmem. Neviditelnými pomocníky v zázemí budou vedoucí Pavel Hruška, kustodi Jarek Seidl a Jarek Máček, všichni se budou snažit nahradit nenahraditelného Pepu Wolfa, který nedávno zemřel. Vzpomínka na něj bude jedna z největších motivací celého klubu.

Hráčský kádr, byť je konsolidovaný z loňska, doznal zajímavých změn jak z hlediska odchodů, tak i příchodů.

Z brankoviště odešel Jan Hlaváč, který dal přednost nabídce z Hodonína. Novými tvářemi bude hned trojice mladíků. Jiří Matoušek z Havířova, který sezónu zahájí jako jednička. Záda mu budou krýt Matěj Loubal z Třince, Daniel Šimonů z Přerova, Václav Sonnek a David Palička.

Na loňskou sezónu zatím nenaváže zraněný Jan Már ( achilovka ). Nově se představí Richard Kobylík ze Zlína ( můžete si ho pamatovat z Hodonína ), Nikolaj Tolokonnikov ( loni Šumperk ), Filip Rufer z Třince a Mikuláš Pohl z Přerova. Stabilními kameny obrany jsou "zkušený" kapitán Kuba Hruška, Vojta Adamík, David Gřesík, Jarda Tomeček, Kuba Metelka a mladý talent a další z odchovanců, Jan Holáň.

Útok se bude muset obejít bez dvou zkušených odchovanců, Pavla Zedníka a Michaela Chvostka, kteří dali přednost práci a budou posilami v rezervním B týmu. Kariéru ukončil Matěj Málek, angažmá v 1. lize si vybojoval Miroslav Kuba ( Kadaň ), naopak místo v našem kádru si neudržel Jakub Vaňo.

Útok, i když to v přípravě tak nevypadalo, by měl být nejsilnější zbraní našich mladíků. Síla by měla být rozložena do několika lajn. Z Polska se vrátil Jan Poruba, trvale zůstává Dominik Kafka, který bude fungovat i na postu sekretáře a pomáhat nestorovi Jirkovi Mohlerovi. Trenéři si velmi slibují od olomouckých posil. Lukáš Králík ( loni Šumperk ) a Rok Macuh ( loni Havířov ) by měli nejen střílet branky , ale měli by platit i svým důrazem. Poslední nováčci Daniel Plitko ( F-M ) a David Štefka ( Olomouc ) budou bojovat o svou pozici v kádru. Z loňska pokračují Jiří Slovák, na jehož střeleckou mušku tým spoléhá, nešťastně zraněný Kuba Lehečka ( operace ), toho času nemocný Jan Sonnek, skupina odchovanců Filip Palička, Dan Pecha, Mira Krupa, Lukáš Irgl a junior Adam Hilšer, který bude současně startovat za juniorku Vsetína.

Střídavé starty mají vyřízené odchovanci Dan Handl ( nyní juniorka Zlín ), Martin Kožený ( nyní juniorka Vsetín ).

Věkový průměr je 22 let, výška 184 cm, váha 79 kg. Nejvyšším hráčem je se 196 cm Kuba Metelka, nejtěžším Jarda Tomeček se 100 kg. Nejmenšími se 170 cm kapitán Hruška a sekretář Kafka, nejhubenějším Honza Sonnek s 67 kg.

V mužstvu máme dva cizince. V obraně Rus Nikolaj Tolokonnikov a v útoku Slovinec Rok Macuh.

Ambice


Jako každou sezónu, zapojit co nejvíce odchovanců,ale nelze si nevšimnout mnoha posil v kádru. Takže záleží jak si tým sedne, jak trenéři najdou recept na soupeře, kde není ani jeden z kategorie lehkých a kolik se nám jich podaří dostat pod sebe, protože jednoznačným cílem pro sezónu je Postup do Play Off. 

Mužstvo věří, že je fanoušci podpoří a to i v době, kdy se třeba nebude dařit, protože oni na hřišti nechají duši a budou bojovat za všech okolností v dresech s iniciálami JW na prsou a vybojují play off i pro něho.


Rekonstrukce zimního stadionu


Nutná rekonstrukce, jejíž součástí bude výměna střešní krytiny, odstranění proskleného motýla, zateplení, vzduchotechnika. Nové osvětlení, ozvučení, časomíra, které by měly být kompatibilní. Součástí rekonstrukce bude i výstavba nové ubytovny a dvou tělocvičen. Věříme, že z dnešního zimáku se stane moderní, multifunkční stánek 21. století. 

7
HC Havlíčkův Brod
3
HK Nový Jičín
Online
20.kolo, 23.11.2019
HC Slezan Opava
Rozpis ledové plochy
Aktuality
22.11.2019
Do zápasu B týmu s Orlovou byl vložen komentář trenéra Hradila Zde
19.11.2019
Do zápasu B-týmu vloženo hodnocení trenéra ZDE
15.11.2019
Do článku bylo přidáno hodnocení trenéra Hradila ZDE
14.11.2019
David Květoň, odchovanec Nového Jičína, přijal angažmá v HC Košice, tradičního účastníka Slovenské extraligy.
12.11.2019
Byly doplněny statistiky Béčka po utkání s Orlovou.
7.11.2019
Dnes slaví 75. narozeniny pan Bohumil Pobořil, bývalý předseda klubu. Všichni Bohoušovi přejeme hodně zdraví !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Ďáblíci jedou na neoficiální mistrovství Evropy

N o v ý J i č í n - D u n a ú j v á r o s

Ďáblíci na turnaji v Uničově hráli finále !!!

U n i č o v