Jakub Kopřiva

V sobotu se na Zimním stadioně v Novém Jičíně oslavilo dvacetileté výročí od vítězství ve druhé lize, které se tedy datuje k roku 2001. V rámci oslav bylo hlavním tahákem odpolední exhibiční utkání hvězd, ve kterém se střetl HC Nový Jičín v sestavě z roku 2001 s Veterány České republiky. A bylo se na co dívat! Parádní akce střídala parádní akci a téměř osm stovek diváků, kteří vytvořili neskutečnou atmosféru, se bavilo parádními hokejovými kousky. Navíc se diváci dočkali dvaceti branek. Veteráni přehráli domácí celek 14:6. Kdo dorazil na zimní stadion, tak určitě nelitoval. Protože všichni hokejoví fanoušci odcházeli maximálně spokojeni.

Za Výběr veteránu České publiky nastoupili například Bedřich Ščerban, David Nedorost, František Mrázek, Jan Peterek, Zbyněk Hrdel, Zdeněk Sedlák či Martin Tomášek. Dres domácího výběru z roku 2001 oblékli Kamil Gebauer, Rostislav Klesla, Stanislav Jakubů, Daniel Tesařík, Martin Kabeláč, Petr Macháček, Přemysl Vašut, Petr Gulda či Jan Barna.

HC Nový Jičín v sestavě z roku 2001

Sestava HC Nový Jičín "2001"

Sestava Veteráni České republiky

Exhibiční utkání jasně v režii Veteránů České republiky

Samotné utkání se hrálo od úvodního vhazování ve svižném tempu. Hráči se tlačili do zakončení a diváci se tak bavili ofenzivní hrou. K vidění byla i řada parádních kousků a bylo vidět, že všichni hráči to, jak se říká, mají stále v ruce. V první periodě se diváci dočkali i dvou samostatných nájezdů. Jeden Gebauer v brance Nového Jičína fantasticky zlikvidoval, ovšem Bedřich Ščerban ho už překonal. První třetinu nakonec ovládli Veteráni České republiky jasně 5:1.

Také druhá perioda se hrála obrovském tempu. Lepším týmem byl ten hostující, který zatápěl domácí obraně. Řadu skvělých zákroků opět předvedl výborně chytající Gebauer, ale ani to hosty nezastavilo. Veteráni zvládli druhou třetinu na výbornou a zcela zaslouženě jí vyhráli 4:1. Po dvou třetinách tak výběr hvězd vedl 9:2.

Poslední třetina, to byla gólová show. Obrany už nepůsobily tak spolehlivým dojmem a diváci se v závěrečné části dočkali hned devíti branek. I tuto periodu ovládli Veteráni České republiky, a to v poměru 5:4. Po závěrečné siréně tak hostující hráči slavili výhru 14:6.

Pořadatelé vyhlásili nejlepší hráče obou celků. Na straně domácího výběru se jím stal Rostislav Klesla, na straně soupeře Bedřich Ščerban.

HC Nový Jičín „2001“: Gebauer, Furmánek – Klesla, Měch, Dresler, Gulda, Hübl, Růčka, Vašut, Doboš – Barna, Gála, Jakubu, Macháček, Černý, Tesařík, Skaloš, Badal, Kabeláč

Veteráni České republiky: Kučera – Horák, Ščerban, Heš, Nedorost, Kadlec, Mrázek, Peterek, Kalivoda, Sedlák, Hrdel, Tomášek

Kapitán Rostislav Klesla po utkání

„Myslím si, že to byla hezká vzpomínka, a to jak pro samotné hráče, tak i diváky. Společně jsme zavzpomínali na možná nejúspěšnější hokejová léta v Novém Jičíně. Když vezmu samotný zápas, tak si myslím, že se divákům musel líbit. Nedopadl pro nás výsledkově úplně nejlépe, ale v tomto utkání o výsledek zase tolik nešlo. Jak říkám, celkově panovala po utkání spokojenost. Celkově to bylo o vzpomínce na to, co se tady před dvaceti lety povedlo. Bylo fajn zase vidět kluky.“