Bořek Kopecký

Trenér Ďáblů Petr Macháček již v rámci letní přípravy pracuje s prvními přírůstky do ďábelských řad. Nové tváře budou k vidění na všech postech. Kdo na sebe poprvé oblékne dres s ďáblem a kteří hráči budou v novojičínském trikotu pokračovat?

Novojičínské brankoviště budou chránit stejní maskovaní muži jako tomu bylo minulou sezonu. Fanoušci se opět mohou těšit na výkony Jakuba Klimka, Filipa Hořejšího a Jiřího Nehasila. Brankářské trio však doplní první posila, kterou je ze třinecké juniorky teprve devatenáctiletý Jakub Král. Ďáblové tak budou mít v příští sezoně jedno z nejmladších brankovišť, když věkový průměr Ďáblů s maskou aktuálně stojí lehce nad hranicí devatenácti let.

Dvě nové tváře posílí také obranné řady. Z Havířova přichází dvaadvacetiletý bek Tomáš Havlík. Novojičínský odchovanec před svým působením v AZetu hrál také v juniorských výběrech Vítkovic. Z řad havířů míří do Nového Jičína také druhá posila do obrany. Třiadvacetiletého Davida Vosátka si novojičínští fanoušci mohou pamatovat také z jeho předchozího působiště ve Vyškově nebo ze sezony 2021-22, kdy hrál mezi valašskomeziříčskými Bobry.

Je potvrzena také první posila v útoku. Do Nového Jičína se po dvou sezonách ve Vyškově vrací čtyřiadvacetiletý Matěj Kořenek, jenž za dvě sezony na jihu Moravy nasbíral čtyřicet kanadských bodů.

(foto: Michal Polák / hc-havirov.cz)

Detailní představení nových posil již brzy!

Aktuální kádr Ďáblů pro příští sezonu

Brankáři: Filip Hořejší, Jakub Klimek, Jiří Nehasil, Jakub Král.

Obránci: Jan Holáň, Stanislav Báchor, Jakub Hruška, Dan Holáň, David Gřesík, Jonáš Dohnal, Tomáš Havlík, David Vosátko.

Útočníci: Robin Gebauer, Adam Flok, Matěj Kořenek, Roman Maliník, Martin Škarka, Dan Handl, Viktor Berka, Zdenko Hudeček, David Květoň, Petr Svoboda.