Ďáblové se v osmnáctém kole vrátí po dvou venkovních zápasech na svůj led. Do Nového Jičína zavítá starý známý soupeř z Kopřivnice. Zatímco Ďáblům se v posledních třech zápasech nepodařilo bodovat, tak Kopřivnice si v minulém kole připsala cenný skalp znojemských Orlů. Derby začne ve středu od 18:00.

Novojičínští mají na svém kontě patnáct odehraných utkání, po kterých v tabulce zaujímají sedmou příčku. Pro Ďábly to bude v letošní sezoně osmý domácí zápas. Ze sedmi předchozích případů slavili vítězství třikrát. Aktuálně se však svěřencům Kamila Gebauera nedaří. Vítěznou šňůru přerušilo utkání se Znojmem, na které se navázaly venkovní duely v Opavě a Hodoníně.

Trenér Kamil Gebauer po porážce proti Baníku, což bylo pro Ďábly třetí prohra v řadě, věří, že podobný výkon v utkání proti Kopřivnici povede k zisku bodů. ‚‚Po zápase jsme se s kluky bavili, že pokud odehrajeme stejný zápas jako dneska, tak nemám strach, že bychom v příštím zápase proti Kopřivnici nebodovali.‘‘ V utkání měli Ďáblové na hokejkách smůlu a v mnoha šancích jim puk nešťastně přeskakoval hole. O bodech navíc rozhodlo 49 vteřin v závěru první třetiny.

Na postu nejproduktivnějšího Ďábla se nachází hned tři hráči. Nejlepším střelcem Nového Jičína je s devíti brankami Tomáš Franek (9+6). Stejný počet kanadských bodů má Roman Maliník (6+8) a kapitán Jakub Lehečka (2+12), jenž má na svědomí nejvíce asistencí.

HC ISMM Kopřivnice

Soupeř z Kopřivnice prožívá skvělou sezonu. Po šestnácti odehraných zápasech se v tabulce nachází na druhém místě. Na ledě soupeřů odehrála osm zápasů a pouze jednou odjížděla bez bodu. V posledním případě si svěřenci Ladislava Majkuse vyšlápli na, do té doby neporažené, Orli, které ve Znojmě porazili v prodloužení. Kopřivnice je hned po znojemských Orlech nejlepší, co se týče vstřelených branek a využitých přesilovek.

Nejvíce kanadských bodů v kopřivnickém dresu nasbíral Matěj Mach, který je s 23 (7+16) body sedmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Osmnáct kanadských bodů má na svém kontě Vojtěch Pindel (4+14). Dobře si vede také Dominik Ficek (6+9). O nejvíce vstřelených branek se postaral Michal Velecký (9+5).

Vzájemná utkání v letošní sezoně

Oba týmy se již střetly v rámci osmého kola, kdy se hrálo na kopřivnickém ledě. Domácí Kopřivnice si vytvořila dvoubrankový náskok, ale Ďáblové stav utkání dokázali přetočit na svou stranu. Deset minut před koncem třetí třetiny však vyrovnal Patrik Gola a šlo se do prodloužení, ve kterém vystřelil Ďáblům bonusový bod Tomáš Franek.