Bořek Kopecký

Ďáblové se v rámci 21. kola představí na velkomeziříčském ledě. Novojičínští budou na ledě posledního celku tabulky bojovat o první body pod vedením Robina Bacula a Petra Macháčka, když v posledním utkání prohráli těsně ve Valašském Meziříčí. Ani jednomu celku se poslední dobou bodově nedaří, takže oba týmy se od tohoto utkání budou chtít odrazit k lepším výsledkům. Začátek zápasu je naplánován na sobotu v 17:30.

Ďáblové se po osmnácti odehraných zápasech nachází v tabulce na sedmém místě se ziskem 22 bodů. Novojičínským se poslední dobou nedařilo, když vyhráli pouze jedno z posledních šesti utkání. Nutno podotknout, že Ďáblové kvůli zraněním nenastupovali v plné síle. Na led soupeře tuto sezonu vyjedou podesáté. Z předchozích devíti případů slavili čtyřikrát vítězství.

Nejproduktivnějším Ďáblem je Tomáš Franek (13+8), jenž je také nejlepším střelcem týmu. Devatenáct kanadských bodů získal kapitán Jakub Lehečka (4+15), který má na svém kontě nejvíce asistencí. O tři kanadské body méně nasbíral za sedm branek a devět gólových přihrávek Roman Maliník.

HHK Velké Meziříčí

Velké Meziříčí se aktuálně trápí. Z posledních devíti zápasů získali pouhé dva body, když na svém ledě porazili Hodonín 1:0 po prodloužení. Momentálně se tak Horáci nachází v tabulce až na posledním místě se 13 body. Velmez vstřelil 32 branek, což je nejnižší počet ve Východní konferenci. Před svými diváky odehrál devět duelů a z vítězství se radoval pouze dvakrát.

Nejproduktivnějším hráčem Velkého Meziříčí je s jedenácti kanadskými body Vladimír Oščádal. Ten je také nejlepším střelcem Horáků. O jediný kanadský bod méně má David Křenek. Nejvíce asistencí nasbíral Marcel Juráň (2+7).

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném střetnutí byli úspěšnější Horáci. Velké Meziříčí si v Novém Jičíně vytvořilo po úvodní dvacetiminutovce dvougólový náskok. Ve druhé třetině Ďáblové snížili zásluhou Robina Gebauera. Velmezu vrátil na začátku třetí části dvoubrankové vedení Křenek. Ve vlastním oslabení snížil Tomeček, jenže pět minut před koncem vstřelil poslední branku utkání Ambrož. Velké Meziříčí si tak z Nového Jičína odvezlo tři body za výhru 4:2.