Po sobotní výhře nad Hodonínem se Ďáblové představí opět na své ledové ploše, na které v pondělí přivítají třetí Opavu. Svěřence Kamila Gebauera tak čeká další náročné utkání, ve kterém se bude hrát o velmi důležité body. Začátek utkání, které se hraje v rámci 32. kola, je naplánován na 18. hodinu.
Postavení v tabulce
Ďáblové po třech prohrách zabrali a naposledy doma porazili 6:1 Hodonín. Po zisku tří bodů jich mají na svém kontě 59 a nachází se na druhém místě v tabulce. Na vedoucí Valašské Meziříčí ztrácí Ďáblové 11 bodů, ovšem mají k dobru tři zápasy.
Slezan odehrál o dva zápasy více, než Ďáblové, takže jich má na svém kontě 34. Opavský celek v nich získal 51 bodů a nachází se na třetím místě v tabulce. Na Ďábly tak ztrácí osm bodů. Na ledě soupeřů se Opava v této sezoně zatím poměrně trápí, protože z šestnácti venkovních utkání vyhrála pouze čtyři.
Nejproduktivnější hráči
Nejproduktivnějším Ďáblem je stále Roman Maliník, který zatím nasbíral 28 (11+17) kanadských bodů. O dva body méně má na svém kontě Jakub Lehečka (8+18) Robin Gebauer zatím nasbíral 22 kanadských bodů, ovšem se třinácti brankami je nejlepším střelcem týmu.
Nejproduktivnějším hráčem Slezanu je Petr Wolf, který má na svém kontě 36 (14+22) kanadských bodů a je pátým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Druhým nejproduktivnějším hráčem v hostujícím celku je Tomáš Rousek, který tatím nasbíral 25 (16+9) kanadských bodů. Vlastimil Malina dokázal zatím posbírat 23 (6+17) kanadských bodů.
Poslední zápas soupeře
Opavský celek v sobotu hrál na ledě Velkého Meziříčí. První periodu Opava o jednu branku prohrála, ovšem prostřední část o gól vyhrála a po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 2:2. V poslední třetině se prosadil David Křenek, který tak Velkému Meziříčí vystřelil všechny tři body, naopak Opava odjížděla s prázdnou.
HHK Velké Meziříčí - HC Slezan Opava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Malec (Juráň, Slabý), 37. Malec (Slabý, Paták), 48. Křenek (Strnad, Tomáš Střecha) – 23. Kadula (Zelenka), 29. Šindelář (TS). Rozhodčí: Čuňočka – Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 363.
HHK Velké Meziříčí: Krejčí (Juda) – Číhal, Janoušek, Burian, Hort, Ambrož (C), Slabý, Báňa – Strnad, Malec, Juráň, Doležal, Paták, T. Střecha, Maštera, Barák, Křenek (A), F. Střecha. Trenér: Karel Vejmelka.
HC Slezan Opava: Piták (Baldik) – Thiel, Zapletal, Ficek, Šindelář (C), Kocián, Věntus, Zouhar – Vašenka, Beránek, Wolf (A), Zelenka, Krupa, Peterka (A), Buršík, Vojtovič, Kadula, Häring, Římský. Trenér: Aleš Tomášek.
Poslední vzájemný zápas
Oba celky na sebe naposledy narazily v prosinci, konkrétně dva dny před Vánoci a hrálo se v Opavě. Vyrovnané utkání plné zvratů nakonec skončilo nerozhodně 3:3. V prodloužení branka nepadla a šlo se tak do nájezdové loterie. V té byla úspěšnější domácí Opava, která tak vybojovala bonusový bodík.



















