Bořek Kopecký

Úvodní čtvrtfinálové klání nabídlo vyrovnanou bitvu. Favorizovaný Havířov rozhodl o svém vítězství až v posledních osmi minutách po velmi diskutabilním vyloučení. Nyní se série přesune na novojičínský led, kde se Ďáblové pokusí využít výhodu domácího prostředí ke srovnání série na 1:1. Fanoušci se opět mohou těšit na řadu speciálních soutěží. Přijďte a podpořte Ďábly v cestě za vyrovnáním série. Úvodní vhazování je naplánováno na pondělí v 18:00.

Mnoho havířovských příznivců zřejmě čekalo lehčí průběh úvodního čtvrtfinálového utkání. AZ, který dominoval v základní části a měl devět dní zápasového volna, je v sérii považován za jasného favorita. Ďáblové však dokázali, že Havířov nečeká nic jednoduchého. I přesto, že Novojičínští dohráli osmifinále teprve ve středu a s prodloužením sehráli téměř šest zápasů, dokázali s domácím Havířov držet krok 50. minut hry, po kterých byl stav vyrovnaný 5:5. Po mnoha hraničních zákrocích se Ďáblové dočkali přesilové hry a naskytla se jedinečná příležitost odskočit v závěru zápasů do vedení, jenže rozhodčí trest odvolali a následně přísně vyloučili Davida Gřesíka. Přesilovku tak hrál AZ, který v ní slavil nakonec vítěznou branku.

„Klukům musím poděkovat za to, s jakým nasazením do toho vstoupili. Klobouk dolů, že po náročné sérii s Hodonínem našli tolik sil do dnešního zápasu. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Havířov možná vypadal, že je pohybově trochu jinde, což je zřejmě logické, protože odpočívali, zatímco my jsme odehráli téměř šest zápasů. Hráli jsme takticky to, co jsme si řekli. Plnili jsme to a hráli jsme obětavě. Podařilo se nám dát branky. Závěr zápasu vlivem rozhodčích nebudu raději komentovat. Ještě se na to podíváme na videu, ale takhle prostě rozhodli. Bohužel jsme v oslabení dostali gól, což asi bylo zlomové. Měli jsme hrát přesilovku my, ale nakonec ji hrál Havířov, který v ní rozhodl,“ hodnotil první zápas čtvrtfinále asistent trenéra Jiří Zdeněk.

V utkání úřadovala útočná formace Konečný-Maliník-Handl. Právě tato trojice bylo hned u tří novojičínských gólů ve druhé třetině. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Viktor Konečný, jenž na začátku druhé třetiny využil početní převahu a v celkovém součtu získal čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí. Třemi body se blýskl Dan Handl, jenž zaznamenal jednu branku a dvě gólové přihrávky.

Novojičínští si budou muset dávat pozor na vyloučení. Právě přesilové hry hrály při výhře AZetu velkou roli. Havířovští potrestali každý faul a využili hned tři přesilovky. Stejný počet přesilovek hráli také Ďáblové, využít se jim však podařilo pouze jednu, když se v úvodu druhé třetiny prosadil šikovnou tečí Viktor Konečný.

První čtvrtfinálový zápas hodnotil v pozápasovém rozhovoru tříbodový Dan Handl. „Hrál se hodně vyrovnaný hokej. Když nám AZ odskočil, tak se nám podařilo srovnat. Bohužel nám uteklo posledních osm minut zápasu, kde Havířov rozhodl. Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon. Všichni jsme bojovali, ale v závěru se nám již nepodařilo vyrovnat.“ V rozhovoru také prozradil, co bude důležité ve druhém utkání série. „Bude důležité, abychom začali stejně jako dneska a vyvarovali se i malým chybám. Dáme do toho všechno, abychom sérii srovnali,“ zakončil rozhovor jednadvacetiletý útočník. Kompletní rozhovor najdete níže.

Pro fanoušky je opět připravena řada soutěží

Tipni počet diváků na domácím utkání s Havířovem (Po | 25.3.2024) a vyhraj tričko a puk s motivem Play Off.

Losování vstupenek o PERMANENTKU na sezónu 2024/2025 + RedBull balíček.

Hod pukem - soutěž o podepsaný dres Rostislava Olesze #57 a dárkový balíček partnera utkání, společnosti Brick Bros.

Střelecká soutěž jako v průběhu celé základní části, na Play Off se rozšíří balíčky výherních cen o další předměty.

Kompletní informace a pravidla soutěží najdete ZDE.