27.11.2019, Bohumil Vincura

Šumperk vládl i v Novém Jičíně

N o v ý J i č í n - Skončil nám zápas, kdy Ďáblové skutečně bojovali, co to šlo s technicky i osobnostně vyspělejším soupeřem. Šumperk byl opravdu někde jinde, zaslouženě zvítězil rozdílem tří branek a ne náhodou vévodí celé druholigové skupině Východ
21.kolo, středa 27.11.2019
HK Nový Jičín3:6
(1:3, 1:1, 1:2)
HK Hokej Šumperk 2003
Branky a nahrávky: 13. Poruba (Macuh), 29. Kafka (Tolokonnikov, Poruba), 60. Finsterle (Macuh) – 1. Vachutka (Kofroň, Milfait), 4. Milfait (Vachutka, Kabelka), 11. Sedlák (Drtil, Milfait), 25. Kofroň (Spratek, Haloda), 46. Kabelka (Drtil), 50. Spratek (Pokorný, Kabela). Rozhodčí: Šutara, Vengřín, Bartek. Vyloučení: 8:6, navíc Krejčiřík 10 min, Spratek 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.
HK Nový Jičín: Šimonů, Loubal – Rufer, Váňa, Krutil, Metelka, Hruška, Kobylík, Tomeček, Tolokonnikov – Poruba, Irgl, Kafka, Finsterle, Pecha, Štefka, Králík, Macuh, Palička, Slovák, Plitko, Krupa
HK Hokej Šumperk 2003: Peksa, Wanecki – Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák, Plhal – Milfait, Horký, Krejčiřík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Haluza, Müler, Pokorný, Scheuter, Hroch, Kofroň

Do zápasu vlétl Šumperk jak se patří na vedoucí celek tabulky. Ďáblové v prvních deseti minutách zažili, co je to opravdové peklo. Maximální nasazení, přesné a rychlé přihrávky a střelba, která po každé zaváněla gólem. Prostě přijel tým, který absolutně nepřipouštěl žádnou diskusi o tom, kdo je pánem II.ligy, skupiny Východ. A než se Ďáblové pořádně na ledě rozkoukali, bylo ve 42 sekundě zápasu 0:1, neboť Vachutka měl dostatek času zeptat se Šimonů kam to chce a s ledovým lidem zavěsil. A ve 4 minutě bylo ještě hůře. To šli Draci 3 na 1, ale Milfait vzal odpovědnost na sebe a místo přihrávky zvolil milimetrově přesnou střelu a Šimonů si podruhé sáhl na puk, když jej vytahoval z branky. V jedenácté minutě Draci poprvé zaplakali a rozhodčí jejich slzy ocenil vyloučením Machucha, který dostal 2+2. Faul to byl, bez diskusí a Macuch šel na trestnou oprávněně, nicméně od té doby si Draci stěžovali na každičký dotyk a rozhodčí jim to, kupodivu, baštil. Draci přesilovku využili bleskově po pár vteřinách. Sedlák se s tím vůbec nemazlil a Šimonů byl opět bez nároku. V jedenácté minutě to začalo zavánět debaklem, 0:3 bylo pro Ďábly zdrcující. Nicméně Draci se sami zbavili tlaku tím, že hráli v šesti. Potrestaný Macuh vyjel z trestné lavice, ihned dostal přihrávku, nádherně nahrál Porubovi a ten nezaváhal. Střelou pod víko nedal Peksovi šanci. Do kabin se šlo za stavu 1:3

Druhá třetina začala opět náporem Draků, i když ten nebyl tak drtivý, jako na začátku utkání. Když už tlak pomalu ustával, vybruslil si před Šimonů Kofroň a střelou z úhlu překvapivě skóroval. Byla to darovaná branka, kde nic, tu nic a přece zahřmělo. V páté minutě šel na trestnou Krutil, kterému se, mimochodem, dnešní zápas vůbec nevydařil, ale byli to Ďáblové, kteří měli v této přesilovce hostí tutovou šanci, kdy se v oslabení řítil na gólmana Finsterle, kterého zezadu osekával obránce Drtil. Rozhodčí zdvihl pravici, ale k překvapení všech a ke spokojenosti hostů, udělil místo trestného střílení pouze 2 minutový trest. Domácí sice protestovali, ale neplakali a to byl zřejmě důvod, proč rozhodčí setrval na svém původním verdiktu. Nicméně Ďáblové odpověděli sportovně a po spolupráci Tolokonnikova a Poruby se ocitl sám před gólmanem Kafka, který s chladnou hlavou počkal, až se Peksa položí a pak mu to dal pod víko. A od tohoto okamžiku se hrál skvělý hokej na obou stranách. 10 minut jsme viděli opravdu skvělý hokej se vším všudy, fakt byla škoda, že druhá třetina skončila.

Třetí třetina začala opět náporem Draků a Šimonů odčinil svůj zkrat ze druhé třetiny, když Pecha namazal a tentokrát jen skvělá lapačka zabránila gólu. Pak nás ovšem rozhodčí potrestal přesilovkou, kdy ve vlastním oslabení unikal Drtil a byť zezadu hákován, stačil prostrčit Kabelkovi a ten nekompromisně zavěsil. V 50 minutě jsme pro změnu faulovali a to se, proti Šumperku, opravdu nevyplácí. Spratek skóroval po pouhých 7 sekundách přesilovky a bylo rozhodnuto. V 54 minutě opět předvedl Šimonů skvělou lapačku. Zdálo by se, že se bude jen dohrávat, ale opak byl pravdou. Oba týmy hrály skvělý hokej a i když byli Ďáblové ve všech činnostech horší, vše vynahrazovali bojovností a dřinou. A právě osobní přístup se nelíbil Spratkovi, který pár vteřin po skvělém zákroku Šimonů předvedl svou stinnou stránku, kdy se chtěl za každou cenu pobít. Po nekonečných diskusích, kdy dokonce 5 plaček soupeře obklopilo rozhodčího, dostal Spratek to, co si svým výstupem zasloužil 5+ do konce utkání. Přesilovku jsme nevyužili, naopak, po faulu Králíka jsem se opět museli bránit přesilovce hostí. V čase 59,26 fauloval opět Krutil, šel na trestnou po zásluze, ale opět 5 plaček orodovalo u rozhodčího, dokonce se přidal i gólman hostí, který přijel až k modré. Nicméně v oslabení našel Macuh přesnou přihrávkou Finsterleho, který sekundu před koncem upravil stav na 3:6.

Do Nového Jičína přijel skvěle poskládaný tým, kterému vše fungovalo. Byl jednoznačně lepší ve všech herních činnostech. Kaňkou na jeho, jinak opravdu parádním výkonu, byly neustálé diskuse a stížnosti u rozhodčího. Tým, který má takovou spoustu vynikajících individualit, to opravdu nemá zapotřebí. Omlouvám se za pojem plačky, který jsem několikrát použil, ale tak to, mnohokrát na ledě skutečně vypadalo. Chlapi, hrajete parádní hokej, daří se Vám, soupeře převálcujete svým hokejem. Fakt to nemáte zapotřebí.

Ďáblům musím poděkovat za skvělý výkon, dřeli a makali, bylo ale příliš mnoho individuálních chyb, které Šumperk ďábelsky dokázal trestat. Oběma týmům díky za skvělý hokej!

FOTOALBUM ZE ZÁPASU

asistent trenéra Kamil Gebauer :

Sportovně gratulujeme Šumperku k vítězství. Byla to lekce pro naše mladé hráče. S tak kvalitním soupeřem si nesmíme dovolit vypínat, čumět, natahovat se, nedobruslovat hráče. I když se v tréninku neustále věnujeme systémovým věcem, kluci ještě nedokážou dodržovat taktiku, kterou jim vštěpujeme. Z deseti situací, pětkrát udělají věci správně, ale pětkrát nám vypnou. No nic, zítra si zase oblečeme montérky, natáhneme holínky a budeme tvrdě pracovat.
Musíme poděkovat našim fanouškům v kotli, i přes nepříznivý stav, nás neustále povzbuzovali. Díky moc.

TIP: sport doma