14.9.2019, Bohumil Vincura

Opava zažila ve třetí třetině PEKLO !

N o v ý J i č í n - Zápas s Opavou - to byly pro domácí fanoušky velké obavy. Příprava nevýrazná, první zápas v Havlíčkově Brodě dopadl deklasováním 1:8. Opava měla být prvním ukazatelem, jak na tom náš tým asi bude v letošním ročníku. A panovaly obavy.
2.kolo, sobota 14.9.2019
HK Nový Jičín6:4
(1:2, 0:1, 5:1)
HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 7. PLITKO (Kobylík), 43. TOLOKONIKOV, 45. KRÁLÍK (Tolokonnikov, Poruba), 47. MACUH (TS), 51. KRUPA (Pecha, Slovák), 59. KRÁLÍK (Rufer) – 5. HERMAN (Malina), 12. ŠMÍD, 28. MALINA (Wolf, Herman), 57. ŠMÍD (Hendrych, Štindl). Rozhodčí: Čuňočka, Musil, Vašíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4.
HK Nový Jičín: Loubal, Sonek, – Huška, Adamík, Gřesík, Pohl, Rufer, Kobylík Tolokonnikov, Metelka, – Slovák, Kafka, Poruba, Králík, Pecha, Štefka, Palička, Macuh, Plitko, Irgl, Krupa
HC Slezan Opava: Daňa, Lamla, – Ficek, Zouhar, Slavík, Zdeněk, Štindl, Peslar, Fedor, – Kovařík, Malina, Kadula, Peterka, Rousek, Herman, Šmíd, Tomi, Wolf, Zelenkov, Černý, Pělucha, Hendrych

První třetina obavy jen potvrdila. Nevýrazný výkon týmu, Opava byla ve všech herních činnostech lepší, rychlejší na puku, daleko přesněji si přihrávala, byla vidět sehranost všech pětek, jistý Daňa v bráně. Neustálý tlak na bránu. Ďáblové zkrotli div ne v nevinné ovečky, jediné, co je ctili byl neskutečný boj, ale spíše sám se sebou. Byl opravdu div, že jsme ji prohráli pouze 1:2.

Druhá třetina jen obavy potvrdila, Opava byla ještě lepší, nežli ve třetině první, Ďáblové se dlouhé minuty bránili v pěti a se štěstím a za cenu mnoha zakázaných uvolnění odolávala neskutečně sebevědomé Opavě. Ta však svůj tlak vyjádřila pouze jediným gólem a tak se šlo do kabin pro Ďábly s velmi milostivým výsledkem 1:3 a všichni čekali, že třetí třetina bude gólovým přídělem, protože takový tlak prostě ustát se ctí prostě nejde.

Ve třetí třetině však přišel obrovský šok a troufám si říci, že pro všechny na stadiónu. Ďáblové totiž připravili pro Opavu naprosté peklo. Nejprve zažehl pod kotlem Tolokonnikov a o necelé dvě minuty později přiložil notnou dávku dřeva tentýž hráč a vyrovnal. Než si stačil trenér Opavy rozmyslet, zda si vzít oddechový čas či nikoliv, podtrhuje opavský obránce v gólové šanci našeho útočníka a je z toho trestné střílení, které Macuh bravurně využívá. Pak Pecha sebral puk poslednímu obránci a Krupa svou bombou proděravěl betony Daňa a hodil Opavu do vařícího kotle. Teď už oddechový čas byl nutností a Opava toho využila a také jí prospěl. O šest minut později nachytal na hruškách jinak skvělého Loubala Šmíd a střelou z úhlu snížil na 4:5. Poslední polínko však hodil pod vařící kotel Králík a stanovil konečný výsledek na 6:4.

Nutno říci spravedlivě, že pro Opavu to bylo opravdu peklo, které si nezasloužila. Byla po většinu zápasu lepší a také se mi nezdálo, že by ve třetí třetině vypnula. Naopak Ďáblové, kteří po většinu utkání bojovali spíše sami se sebou předvedli ve třetí třetině, že i tak mladý tým dokáže bojovat až do konce a rozhodně nehází flintu do žita. Najednou dokázal předvádět parádní hokej s pohybem, přesnými nahrávkami a konečně i střelbou. Vítězství rozhodně nebylo náhodné, bylo jen výsledkem toho, že Ďáblové přinutili hrát Opavu v její třetině a přišli na to, že tato činnost Opavě prostě nevoní.

Příští zápas nás čeká již ve středu se Šumperkem a to bude opět naprosto jiný soupeř a jiný zápas. Doufejme, že třetí třetina zůstane Ďáblům dlouho v paměti.

Petr Macháček, trenér :

Do zápasu jsme vstupovali s touhou získat body po prohře v Havlíčkově Brodě.První i druhá třetina byla podobná v tom, že jsme se nedokázali udržet na kotouči, vytvořit si tlak a gólové příležitosti. Opava byla v těchto činnostech lepší a po dvou třetinách vedla o dvě branky. Už ke konci druhé jsme po hráčích chtěli zvýšený důraz v osobních soubojích a v předbrankovém prostoru. Důraz a zlepšený pohyb jsme si přenesli do třetí třetiny a po snížení na 3:2 kluci konečně začali věřit sami sobě, že dokážou v utkání dominovat a prosadit se gólově. Výsledkem byla herně nejlepší třetina v této sezóně, otočení skóre a vítězství za tři body, kterého si nesmírně vážíme.

TIP: sport doma