16.9.2017, Redakce

Nový Jičín si z Valašského Meziříčí veze prohru

Novojičínští nenavázali na domácí výhru nad Opavou a z Valašského Meziříčí se vrací bez bodu. Přetože si Nový Jičín vytvářel tlak, ze kterého chtěl minimálně srovnat stav utkání, Valašské Meziříčí jim nedalo šanci a mělo utkání pod kontrolou.
3.kolo, sobota 16.9.2017
HC Bobři Valašské Meziříčí6:3
(1:0, 2:1, 3:2)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 14. Pořický (Dvořák, Matějka), 37. Dvořák (Brunec, Žák), 37. Weintritt (Vítek, Brunec), 41. Hryciow (Vítek, Pořický), 56. Dvořák (Pořický, Hryciow), 58. Žák (Dvořák, Pořický) – 35. Slovák (Adamík), 47. Zedník, 56. Bednář (Motloch). Rozhodčí: Vaněk – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 8:12, navíc Slovák (NJ) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt, Hladiš, Varga Mar., Baroš – Pořický, Vítek, Dvořák – Daněk, Brunec (A), Kývala – Matějka, Studený, Martiník (A) – Varga Mir., Varga D., Dalajka
HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Heinzl, Mrowiec, Janiczek, Metelka – Gebauer (A), Palacký, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Kocián (C), Bednář, Sonnek, Zedník, Slovák

Od začátku první třetiny hokejisté na ledě předváděli hru ve vysokém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba týmy drželi gólmani, kteří zlikvidovali všechny střelecké příležitosti, které si oba týmy vytvořili. První se rozvlnila branková síťka za novojičínským Slovákem. Valaši vzorově napadali rozehrávku hostů, z čehož pramenil tlak v útočném pásmu. Po sérii dorážek se dostal kotouč k Jakubovi Pořickému, který ho zasunul za záda Slováka. Do konce utkání ještě měl střeleckou příležitost Studený, který jen těsně minul svatyni hostí a nenavýšil tak skóre ve dvoubrankové vedení. Nový Jičín se v první třetině dostal k několika pokusům, se všemi si ovšem Plšek poradil.

Ve druhé třetině se utkání začalo přiostřovat, když došlo k několika potyčkám hlavně po přerušení hry. Třetina nabídla řadu vyloučení. Před vyrovnávající brankou měl velkou šanci novojičínský Sonnek, který nastřelil tyčku Plškovy svatyně. Vyrovnávající branku zaznamenal Jiří Slovák. Nový Jičín se postupným útokem dostal až do útočného pásma, kde Vojtěch Adamík přihrával do mezikruží Jiřímu Slovákovi a ten tvrdou ranou se strefil do šibenice Plškovy branky. Valašské Meziříčí si vedení na svoji stranu vzalo vzápětí, kdy si vytvořilo tlak v útočném pásmu. Brunec našel před brankou hostí Petra Dvořáka a ten dostal kotouč za Slováka. Bobři po vstřeleném gólu ožili a sevřeli Nový Jičín znovu v útočném pásmu. Po kombinaci vystřelil Vítek, jehož pokus Slovák vyrazil jen před sebe, kde byl připravený Jiří Weintritt a na jeho dorážku byl Slovák už krátký.
Na začátku třetí periody Bobři navýšili skóre na rozdíl tří branek. Zásluhu na tom měl Michal Hryciow, který pohotově zasunul kotouč za Slováka. Nový Jičín si začal vytvářet tlak, ze kterého chtěl srovnat stav utkání. Nejprve Pavel Zedník díky šťastnému odrazu dostal kotouč do Plškovy svatyně. A pak hosté zachytili rozehrávku domácích na útočné modré, vydali se na přečíslení dva na jednoho. Motlochovu střelu ještě Plšek vyrazil, na dorážku Lukáše Bednáře byl ale krátký. Bobři si velmi rychlou akcí vzali dvougólové vedení zpět. Jakub Pořický ke skórování vybídl Petra Dvořáka a ten neměl problém puk uklidnit do brány. Nový Jičín měl velkou snahu o zvrácení zápasu na svou stranu, ale Bobři si dokázali utkání pohlídat a na konci třetí třetiny Michal Žák ještě navýšil skóre na 6:3.


TIP: sport doma
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
28.5.2020
Zítra slaví 50 let bývalý kapitán, miláček ochozů, Ota Lahres. Blahopřejeme!!! Ota
12.5.2020
Ďáblové dohodli první přípravná utkání. S tradičním letním rivalem z PÚCHOVA se utkají 28.8. venku a 4.9. doma. MŠK Púchov
24.4.2020
Dnes slaví 40. narozeniny bývalý kapitán, Přema Vašut. Blahopřejeme !!!
27.3.2020
V těchto dnech se slaví 60 let bývalí hráči Nového Jičína, Miroslav Štursa a Pavel Hruška. Klub jim blahopřeje
11.3.2020
Od dnešního dne jsou až do odvolání zrušeny všechny tréninky a zápasy PŘÍPRAVKY.
10.3.2020
Ďáblíci čekají na rozhodnutí Hokejového svazu jakým způsobem budou organizována mládežnická utkání a tréninky. Budeme Vás neprodleně informovat.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Český svaz ledního hokeje ukončil hokejovou sezónu

Praha - Výkonný výbor ČSLH rozhodl na svém zasedání dnes s okamžitou platností o zrušení všech zbývajících utkání ve všech soutěžích MLÁDEŽE.

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.