22.8.2017, Redakce

Nový Jičín si připsal na své konto první výhru v přípravě

Už podruhé v rámci přípravy změřil Nový Jičín síly s Kopřivnicí. Tentokrát však na kopřivnickém ledě. Nový Jičín byl po celý zápas o něco lepším týmem, přičemž se ujal dvoubrankového vedení. Kopřivnice ještě dokázala snížit skóre na rozdíl jediné branky, ale hosté si na konci třetí třetiny pojistili vítězství.
3.kolo, úterý 22.8.2017
HC Kopřivnice1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 37. Poruba – 10. Gebauer (Pecha), 31. Hruška (Zedník), 59. Mrowiec (Kafka, Málek). Rozhodčí: . Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Kopřivnice: Fendrich (Hromada) – Kropka, Gola, Zuzaník, Štědrý, Stříž, Marek, Merenda – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Pargáč, Vyčesaný, Gola, Bartošák, Tomášek, Červenka
HK Nový Jičín: Slovák J. (Kohn) – Adamík, Hruška, Metelka, Heinzl, Mrowiec, Tomeček – Gebauer, Pecha, Motloch, Málek, Kafka, Kocián, Krupa, Palacký, Slovák J., Zedník

První úspěšný zákrok předvedl kopřivnický Fendrich, který pokryl úspěšně střelu Adama Heinzla z pravého kruhu. Další příležitost pro Nový Jičín se naskytla, kdy jim Kopřivnice nabídla dvojnásobnou přesilovku. Tato přesilovka nebyla ze strany Nového Jičína využita. Prvního gólu se diváci dočkali v 10 minutě první třetiny. Do prostoru mezi kruhy si najel Robin Gebauer, kde dostal pěknou přihrávku od Daniela Pechy a poprve překonal kopřivnického gólmana. Již za čtyři minuty mohla Kopřivnice vyrovnat. Novojičínský Adam Heinzl podrazil kopřivnického Martina Tomáška a rozhodčí nařídil tresné střílení. Martin Tomášek však selhal v zakončení - netrefil branku.

Ve druhé třetině se prosadila obě mužstva. Nejprve zásluhou Jakuba Hrušky Nový Jičín navýšil skóre. O šest minut později pak Kopřivnice využila přesilovku pět na tři, kdy měla signalizovanou výhodu a při té se prosadila. Přesnou přihrávku před prázdnou bránu dostal Jan Poruba a ten se už nemýlil.

Kopřivnice s Novým Jičínem jsou velcí rivalové a jejich vzájemné zápasy jsou vždycky hodně vyhrocené, což se potvrdilo i ve třetí třetině, kdy na obou stranách bylo dost vyloučených.
Minutu před konce utkání Nový Jičín si pojistil své vítěství. Málek viděl před bránou vhodně postaveného Jaroslava Mrowiece a ten dokázal prostřelit kopřivnického gólmana. Kopřivnice to ještě zkusila v šesti proti čtyřem, protože byl vyloučen novojičínský Pavel Zedník, ale na výsledku se nic neměnilo.
Novému Jičínu se podařilo vrátit Kopřivnici porážku z předchozího vzájemného přípravného zápasu. Hosté byli po celý zápas o něco lepším týmem a výhru si zasloužili.

Ještě bychom Vás chtěli pozvat na další přípravné utkání. Na domácím ledě v úterý 29.8.2017 od 18 hod přivítáme Bobry z Valašského Meziříčí. Vrátí jim Nový Jičín porážku, kterou utrpěl na jejich ledě?


TIP: sport doma
3
HK Nový Jičín
2
SHK Hodonín
Online
44.kolo, 29.2.2020
HC Moravské Budějovice
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
21.2.2020
Dnes slaví 50 let jeden z kapitánů nové éry HK Nový Jičím, útočník Míťa Dimitrov. Blahopřejeme !!! Mitje
19.2.2020
80 let slaví jeden z prvních novojičínských brankářů, Zdeněk GALIA, gratulujeme !!! Galia
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
4.2.2020
Saša Hřívová je nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp a turnaj žen, který se uskuteční ve dnech 4.- 10.2.2020 v Litoměřicích a Korei. Klub blahopřeje
29.1.2020
Dnes v plné síle slaví 88 let náš sekretář JIRKA MOHLER. Všechno nejlepší a DO TOHO !!! JIRKA
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Šimon Rigo získal zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže

Karlovy Vary - Náš odchovanec Šimon Rigo, hrající nyní za VHK Vsetín, získal zlatou medaili s mužstvem Moravskoslezského kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v Chebu a v Karlových Varech.

Ďáblíci 2012 si užili DERBY s Kopřivnicí a souboje s Orlovou

N o v ý J i č í n - naši nejmenší, ročník 2012, si užili nedělní souboj s nejbližším soupeřem z Kopřivnice a už od útlého věku si užívají atmosféru DERBY.I ve druhém utkání poznávali sílu a hokejové umění...