28.9.2019, Bohumil Vincura

Fantastická obrátka Ďáblů a rozdrcení Drtiči

N o v ý J i č í n - Ještě v první třetině tohoto utkání potvrzovali domácí střeleckou nemohoucnost z utkání s Kopřivnicí,aby hned v 1. minutě druhého dějství zavelel nový kapitán Filip Palička k mohutnému obratu. Obrovská bojovnost, nasazení, obětavost, v brance fantastický Loubal a cenné body jsou doma.
6.kolo, sobota 28.9.2019
HK Nový Jičín4:2
(0:2, 3:0, 1:0)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 21. Palička (Plitko), 33. Slovák (Rufer, Tomeček), 37. Poruba (Kafka), 57. Poruba (Tomeček, Štefka) – 8. Komínek (Bulín, Balán), 16. Matula (Charvát). Rozhodčí: Held – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 5:5, navíc Polák (Hod) 5+do konce utkání za vražení na mantinel. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 20:33. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HK Nový Jičín: Loubal (Štipčák) – Metelka, Adamík, Tomeček, Rufer, Gřešík, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Štefka, Slovák, Macuh, Kafka, Plitko, Poruba, Mataško, Kočica, Palička (C), Irgl
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Sedláček, Ševčík, Gabrhelík, Slabý, Miklík (A), Čermák – Balán, Krejčí, Jurča (A), Komínek, Pröschl, Bulín, Hložánek, Leška, Charvát, Matula, Janás, Polák

Komentář k zápasu očima soupeře

Hodonínští hokejisté šli do utkání v Novém Jičíně bez zraněných útočníků Mlynáře a Finsterleho.

V brance tentokrát dostal přednost zkušenější Kubáň, který působil velmi jistým dojmem a spoluhráče v první třetině několikrát podržel.

Drtiči začali na severu Moravy dobře a v 8. minutě se ujali vedení. Spolupráci Balána s Bulínem přesně zakončil Komínek.

Hosté pak mohli své vedení ještě navýšit, ale přesilovku po faulu Kafky kolenem promarnili.

Slovácký celek podruhé udeřil až v 16. minutě. Po Charvátově asistenci se prosadil Matula.

Vyhráno ale hosté zdaleka neměli. Ďáblové se totiž po přestávce výrazně zvedli a začali překlápět utkání na svoji stranu. Domácím k obratu pomohla kontaktní branka Paličky třicet sekund po změně stran.

Zatímco do té doby v pohodě hrající Drtiči znejistěli, hokejisté Nového Jičína výrazně ožili. Skóre ve 33. minutě vyrovnal Slovák.

Pak přišla zřejmě klíčová chvíle zápasu. Hodonínský útočník Polák nešťastně dohrál u mantinelu jednoho z domácích hráčů a za svůj zákrok obdržel trest na pět minut plus do konce utkání.

Domácí dlouhou přesilovku využili, obrat po Kafkově přihrávce završil Poruba.

Drtiči mohli výsledek ve třetí třetině několikrát srovnat, když hráli čtyři přesilovky za sebou, ale v zakončení se soužili. Severomoravané naopak výborně bránili, bojovali a za svoji snahu byli nakonec odměněni třemi body.

Výhru Nového Jičína završil v 57. minutě Poruba. Hosté ze Slovácka už reagovat nedokázali, domů si tak odvezli porážku 2:4.

Drtiče nyní čekají nejlepší dva týmy. Ve středu se na Zimním stadionu Václava Nedomanského utkají s Havlíčkovým Brodem, příští sobotu pak vyzvou zatím neporažený Šumperk.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Jsme smutní, že to tentokrát nevyšlo. Určitě jsme si zasloužili získat nějaký bod, ale takový je prostě sport. Domácím výborně zachytal gólman, kterému v závěru obětavými zákroky pomohli i spoluhráč, kteří toho taky dost pochytali a zblokovali. My jsme utkání velmi dobře rozehráli. Po první třetině jsem nevěřil tomu, že bychom mohli zápas prohrát. Hráli jsme totiž dobře a zaslouženě vedli. Kdybychom z dalších šancí přidali třetí gól, bylo by po zápase. Pak ale přišla druhá třetina, které letos máme katastrofální a o náskok jsme přišli. Po nešťastném faulu Poláka, který v zápasu boje vrazil soupeře na hrazení, jsme hráli pět minut v oslabení. Ve třech jsme se ještě ubránili, ale ve čtyřech už jsme inkasovali. Celkově ale druhá třetina z naší strany byla nemastná, neslaná. Alfou a omegou zápasu bylo strašně moc neproměněných šancí. To, co jsme si dovolili zahodit, byl až příliš velký luxus. Bohužel jsme tentokrát netrefili ani prázdnou branku. Ve třetí třetině jsme měli hodně přesilovek. Soupeře jsme tlačili, bušili do něj, ale v době, kdy jsme hráli vabank, jsme obdrželi čtvrtý gól. Jinak i přes řadu vyloučení to určitě nebyl tak vyhrocený zápas jako v Moravských Budějovicích. Z porážky se musíme co nejrychleji oklepat. Nyní nás čekají dva těžké zápasy. Máme mladý tým, který by to měl zvládnout.“ 

Petr Macháček, trenér domácích :  

Po první třetině , kterou jsme prohráli 0:2, jsme udělali změny v sestavě. Hned v úvodu druhé se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky a dostat soupeře pod tlak. V naší hře se objevila daleko větší bojovnost a touha vyhrát utkání. Ještě do konce druhé třetiny jsme vývoj zápasu otočili. Ve třetí třetině jsme si hlídali výsledek a i díky vynikajícímu výkonu Loubyho v bráně jsme urvali tři body.TIP: sport doma
7
SKLH Žďár nad Sázavou
4
HK Nový Jičín
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
23.6.2020
Gratulujeme Ing. Dominikovi Kafkovi k úspěšným státnicím!!!
19.6.2020
Dnes slaví 60 let bývalý ledař, rolbař Petr "Petar" Bajer. Blahopřejeme !!! Petar
8.6.2020
Rozpis soutěže - II. liga ČR 2020-2021 ke stažení ZDE
8.6.2020
2020-06-05 Stanovení hracích systémů soutěží ČSLH ke stažení ZDE
28.5.2020
Zítra slaví 50 let bývalý kapitán, miláček ochozů, Ota Lahres. Blahopřejeme!!! Ota
12.5.2020
Ďáblové dohodli první přípravná utkání. S tradičním letním rivalem z PÚCHOVA se utkají 28.8. venku a 4.9. doma. MŠK Púchov
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Český svaz ledního hokeje ukončil hokejovou sezónu

Praha - Výkonný výbor ČSLH rozhodl na svém zasedání dnes s okamžitou platností o zrušení všech zbývajících utkání ve všech soutěžích MLÁDEŽE.

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.