6.10.2019, Bohumil Vincura

Dorostenci porazili Frýdek - Místek na samostatné nájezdy

Frýdek - Místek - Dorostenci hráli odvetu s tradičním soupeřem a podařil se jim husarský kousek. Ještě na konci 2. třetiny prohrávali 1:4, aby dotáhli zápas do samostatných nájezdů. Dan Horák v brance nepustil ani jeden a Kysučan s Martincem své nájezdy zvládli.
0, neděle 6.10.2019
HC Frýdek-Místek5:6sn
(3:1, 1:1, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Schmidt 1:1, 38. Jakubu (Kysučan S.) 2:4, 47. Jakubu (Svoboda, Kysučan S.)3:4, 47. Martinec 4:4, 53. Urban K. (Juříček) 5:5, 65. Kysučan S. rozhodující samostatný nájezd . Rozhodčí: Čahoj - Tomis, Klimek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
HK Nový Jičín: Horák D. - Kysučan, Bezděk, Urban, Holáň D., Juříček - Martinec, Fabík, , Chmel, Schmidt, Jakubu, Hub, Svoboda, Staněk, Frais

Kamil Gebauer, trenér :

Dnešní utkání jsme pojali jako malý test a poskládali jsme lajny podle ročníků. První lajna ročník 2004, druhá lajna 2005 a třetí 2003. Chtěli jsme si vyzkoušet, jestli mladí hráči zvládnou roli prvních dvou pětek. První třetina byla z naší strany katastrofální, soupeř nás přehrával ve všech aspektech hry, stav 1:3 byl pro nás ještě milosrdný. Po důrazném proslovu v kabině se sice hra zlepšila, ale soupeř nás stále fyzicky přehrával. Do třetí třetiny jsme proto nastoupili na dvě lajny, promíchané ročníkově. Více prostoru dostali hráči ročníku 2003 a obraz hry i pod tlakem výsledku, 2:4 po dvou třetinách, se rapidně změnil. Začali jsme hrát rychlý agresivní hokej, se spoustou střelby a povedlo se nám utkání dotáhnout na 4:4. I když jsme poté inkasovali v oslabení, kluci se nepoložili a dokázali srovnat. V nájezdech jsme si ještě, díky bezchybnému Danymu, urvali bod navíc. I přes vítězství, nám tenhle zápas ukázal na čem je třeba dále pracovat v tréninku.
Musím pochválit Danyho v bráně, celý zápas chytal výborně a korunoval to v nájezdech.

TIP: sport doma