14.12.2019, Redakce

Ďáblové vezou vítězství z Moravských Budějovic

N o v ý J i č í n - velmi rychlé dvoubrankové vedení, dotahování výsledku, nakonec radost ze zisku tří bodů. Ďáblové se v tabulce dostali na místo zaručující play off.
26.kolo, sobota 14.12.2019
HC Moravské Budějovice4:6
(2:2, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Svoboda (Kosnar, Šána), 20. Krutiš (Procházka), 28. Svoboda (Hovsepyan, Kosnar), 37. Krutiš (Čermák) – 1. Finsterle, 3. Váňa (Lehečka, Palička), 22. Kobylík (Štefka, Hruška), 42. Králík (Finsterle), 48. Lehečka (Hruška, Váňa), 60. Váňa (Krutil, Palička). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 9:6 navíc Finsterle 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 314. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:6.
HC Moravské Budějovice: Vacek (Helešic) – Šána, Trnka, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Čermák – Procházka (C), Kosnar (A), Krutiš (A), Sigmund, Podlaha, Svoboda, Hovsepyan, Piš, Sorger.
HK Nový Jičín: Loubal (Šimonů) – Rufer, Krutil, Tomeček, Hruška (A), Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Králík, Finsterle, Štefka, Lehečka, Krupa, Kafka, Palička (C), Macuh (A), Plitko, Irgl.

Kamil Gebauer, asistent trenéra :

Opět nám vyšel začátek zápasu. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení už
po třech minutách hry. Měli jsme ještě pár dobrých příležitostí, které jsme
bohužel neproměnili. Od půlky první třetiny kluci přestali plnit herní plán, začali
jsme zbytečně ztrácet puky ve středním pásmu a u modrých čar. Soupeř
okamžitě otáčel hru a dostával nás pod tlak. Donutil nás k faulům a z přesilovek
trestal. Druhá třetina se nám opět nepovedla. Ztratili jsme zbytečně rytmus a jen