4.9.2014, Gabriela Juříková, Milan Urban

Vysoká prohra v Porubě

Nový Jičín - Po dvou povedených zápasech doma přišel gólový příděl v Ostravě. Je nutné říct, že mužstvo Nového Jičína nehrálo kompletní
příp., čtvrtek 4.9.2014
HC RT TORAX Poruba8:0
(3:0, 4:0, 1:0)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 3. Krayzel (Vaněk), 15. Kilnar (Prokop), 19. Slavík (Červenka), 27. Červenka (Krayzel), 28. Červenka (Slavík), 29. Chaloupka (Slavík), 37. Červenka (Chaloupka, Hulva), 60. Chaloupka (Krayzel, Gleich). Rozhodčí: Mrkva – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 104. Průběh utkání: 8:0.
HC RT TORAX Poruba: Gleich – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, Vaněk.
HK Nový Jičín: Iláš – Hruška, Cabák, Horák, Vnenk, Vašut, Pelikán, Kalus, Gebauer, Mráz, Gogolka, Kacíř, Ohera, Kabeláč, Mikšan, Uhlar.

Komentář k utkání

Poruba se na soupeře, který svá předešlá dvě utkání vyhrál vysokými rozdíly, řádně připravila. Na kotouč si sice jako první sáhl porubský gólman Gleich, ale také se jako první radoval z vstřelené branky. Ve třetí minutě hrál Nový Jičín přesilovku a při zakládání útoku z vlastní třetiny chyboval. Rozehrávku zachytil Vaněk, a když Iláš povyjel z brány, aby zmenšil střelecký úhel, poslal puk Luďku Krayzelovi, který se do prázdné brány nemohl netrefit.

Pokračující přesilovku mohl využít Filip Ohera, ale protečování u pravé Gleichovy tyče neprošlo díky včas nastavenému betonu. Přesilovky byly nabídnuty i RT TORAXu. Až v pořadí druhá početní výhoda byla domácími využita, když se v jejím závěru prosadil Aleš Kilnar. Necelé dvě minuty před ukončením první třetiny hráli domácí další přesilovku. Už to vypadalo, že ji odehrají po mantinelech, když kotouč vyvezl na střed hřiště Červenka a poslal jej na bránu. Před brankou tečoval puk holenním chráničem Marek Slavík – 3:0.

Po přestávce se domácí dál vezli na útočné vlně a hodně jim to Nový Jičín usnadňoval. První dvojnásobnou početní výhodu Poruba sice nevyužila, ale o pár minut později už našla správné postavení a jedenáct vteřin před vypršením prvního trestu po nahrávce Krayzela přes brankoviště poslal puk pod horní tyč Adam Červenka.

Po půl minutě se hosté opět provinili proti pravidlům a opět bránili ve třech hráčích. Střelu Marka Slavíka gólman Iláš nezachytil a jako přes kopírák zopakoval Adam Červenka střelu pod horní tyč a zvýšil porubské vedení na 5:0. V pokračující klasické přesilovce prostřelil vše, co stálo puku v cestě Jan Chaloupka. Nový Jičín si vytvořil souvislejší tlak a držení puku, ale střelecky nemířili do terče, ale mimo něj.

Ke slovu se dostali opět domácí. První pokus Červenky zkompletovat hattrick nevyšel díky pohotovému Ilášovi a jeho betonu, ale Hulva s Chaloupkou vybojovali kotouč u mantinelu a druhý jmenovaný jej poslal na bránu, kde si najížděl právě Adam Červenka a jen puku vložil do cesty hokejku. Hosté se v druhé půli utkání uklidnili, ale neklid na holích přetrvával. Nepřesnými přihrávkami se těžko propracovávali do útočné třetiny a i nahozené puky nedokázali vybojovat.

Hned po zahájení třetí třetiny mohl snížit Kalus, ale mířil nad branku. Další možný přemožitel domácího brankáře mohl být Ohera a následně Mráz. V přesilovce, kterou dostal Nový Jičín díky špatnému střídání domácích, vybídl Kabeláč ke skórování Horáka, ale zaburácel jen zadní mantinel. Hra se opticky vyrovnala i díky zkroceným emocím a méně vykazování na trestnou lavici.

V závěru utkání hráli hosté přesilovku. S pomocí Gleicha se domácí osvobodili, novojičínští útočníci šli střídat a Jan Chaloupka po přihrávce Krayzela pohodlně dopravil puk za Ilášova záda – 8:0. Nový Jičín po dvou výhrách 7:2 a 8:3 musel skousnout prohru. Naopak RT TORAX 2011 po dvou nezdarech opět vyhrál a v bilanci proher a výher převážil misky vah na pozitivní stranu. Poslední přípravný zápas sehraje ve Vsetíně, kterému bude chtít oplatit předešlou porážku v nájezdech.

Ohlasy trenérů

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Nový Jičín nastoupil do zápasu poměrně nervózně, díky tomu jsme odehráli velké množství přesilovek. Vyzkoušeli jsme si hru 5 na 4 či 5 na 3, a i za vysokého stavu jsme chtěli hrát dál a dál a myslím, že jsme přesně takový zápas potřebovali.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Dostali jsme školení od velice kvalitního týmu, a já jsem jenom rád, protože některým klukům narostl hřebínek po výhře nad Přerovem. Přitom nehrálo šest hráčů ze základu a zkoušeli se kluci z juniorky. Poruba je o třídu výše jak my a my budeme hrát o jiná místa než Poruba, která jede na postup. Nejvíce mě ale naštval přístup kluků, kteří to po několika vyloučeních a brankách zabalí. Jedná se o přípravu, není co řešit, stále zkoušíme. Mohli se ale ukázat kluci, kteří málo hrají, nebo nejsou v základu a musím říci, že mě opravdu zklamali. Ale soupeři musím pogratulovat.

Fotogalerie

               
 


TIP: sport doma
3
HC Slezan Opava
4
HK Nový Jičín
Online
2.kolo, 23.9.2020
HC Slezan Opava
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.9.2020
Gratulujeme Dominikovi Kafkovi k získání vysokoškolského titulu !!! DOMINIK KAFKA
19.9.2020
Obě víkendová utkání juniorů, dnes s Polska 18 a zítra s Černými vlky, jsou zrušena.
17.9.2020
V sobotu se neodehraje utkání HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ - HK NOVÝ JIČÍN. Důvodem je karanténa Velkého Meziříčí. Taktéž se nehraje utkání Hodonín - Valašské Meziříčí.
17.9.2020
Dnes měl premiéru v extralize dorostu náš odchovanec Vojtěch Pilíšek. V dresu Havířova získal bod za prohru v prodloužení na ledě Komety Brno.
17.9.2020
Vzhledem k dokončovacím pracím na Zimáku bude první utkání A mužstva 10.10. se Žďárem nad Sázavou
4.9.2020
Pozor oprava!!! Druhé utkání v Opavě se hraje ve čtvrtek 10.9. od 18,30 hodin.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Ďáblíci na fotbalovém turnaji úspěšní !!!

N o v ý J i č í n - P o d l e s í

Ďáblíci na florbalovém turnaji v Hranicích

Hranice na Moravě