34. kolo, 2. liga - Východ 2014/2015, st 21.1.2015

VHK Vsetín

2:3 SN.

Branky a nahrávky: 15. Novotný (Lehečka), 36. Vašut (Flašar, Novotný) – 24. Kolařík (Tesařík), 42. Vítek (Kolařík, Vaněk) - rozhodující nájezd Daněk Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý Vyloučení: 7:6, navíc Vítek 10 min, Haloda 10 min, Grebenyuk 5 min a do konce utkání Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 650 Střely na branku: 31:29 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3

HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška J., Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Novosad, Ižacký, Hanák (A), Vnenk (A), Cabák, Novotný, Uhlár

VHK Vsetín: Hromada (Stojar) – Tesařík, Vrba, Nedbálek, Grebenyuk, Haloda, Tichý, Hryciow, Vítek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Hrazdira, Ambruz, Štrbík, Daněk, Hruška P., Zúbek, Ondráček, Podešva, Kývala

Luboš Jenáček (VHK Vsetín):
My jsme věděli, že nás čeká v Jičíně velmi těžký zápas, protože u nás hrál Jičín velice dobře a my jsme tady přijeli trošku s jinou taktikou. Hráli jsme více vzadu, jak teď venku chceme hrát a samozřejmě ten průběh zápasu pro nás nebyl moc příznivý, ale myslím si, že zhruba od poloviny zápasu jsme hráli velice dobře. Pak už jsme byli lepším týmem. Jičín hrozil z protiútoku a přesilových her, ale myslím si, že jsme měli více ze hry od půlky zápasu. Určitě výbornej výkon předvedli oba brankáři, ale my jsme o ten gól byli lepší. Pro nás je to velice důležité, protože se nám venku poslední dva zápasy ve Valmezu a v Karviné nepovedly a myslím si, že dneska jsme odehráli líp a vydali více sil a že jsme nakonec Jičín udolali, přebruslili a v tom prodloužení jsme hráli dobře. Nájezdy jsou loterie, ale myslím, že si kluci hrábli a my jsme si zasloužili zvítězit.

Aleš Flašar (HK Nový Jičín):
Dnešní utkání skončil remízou a já jsem spokojený s jedním bodem, protože Vsetín je velice silný tým. Myslím si, že dvě třetiny jsme možná byli krapet lepší a v třetí třetině nás Vsetín přehrával. Dnešní zápas už nejspíš od začátku směřoval k remízovému utkání. Samozřejmě nájezdy jsou loterie a my jsme měli trošku méně štěstí, ale možná že teď nám to štěstí chybí, ovšem když se dostaneme do play-off, tak třeba tam se k nám štěstí obrátí a budeme ho tam mít. Je to smůla, ale musíme to prodloužení a ty penalty prorvat. Nedá se nic dělat. Já jsem s dnešním výkonem svého týmu spokojený. Nemáme se za co stydět a doufám, že se na nás za to diváci nezlobí, že jsou uhráli pouze ten „jeden“ bod.