31.1.2015, Redakce

Torzo domácích prohrálo s lídrem

N o v ý J i č í n - Domácí v utkání s favoritem bojovali i s nepřízní osudu. Po četných zraněních v nedávné době vše vyvrcholilo dnešní havárií Jakuba Ižackého a zraněním a nemocí obou brankářů. Jakubovi se nic vážného nestalo a Kamil Gebauer v bráně dělal, co mohl. Všech 15 statečných zaslouží absolutorium a za nasazení a bojovnost zaslouží pochvalu.
37.kolo, sobota 31.1.2015
HK Nový Jičín1:5
(0:0, 0:2, 1:3)
HC ZUBR Přerov
Branky a nahrávky: 53. Gebauer (Mráz) – 32. Procházka (Polák, Kudělka), 39. Málek (Sedlák, Kudělka), 50. Blinka (Málek), 51. Procházka (Šebek, Kudělka), 53. Sedlák (Kratochvíl, Osina) Rozhodčí: Fiedler - Moravec, Rožánek Vyloučení: 10:9 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 400 Střely na branku: 18:39 Průběh utkání: 0:5, 1:5
HK Nový Jičín: Šrámek (Gebauer K.) – Gebauer R. Mráz, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Novosad, Zahradníček, Hanák, Vnenk, Cabák, Zetík, Novotný, Uhlár
HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, Zbořil, Janota, Goiš, Sedlák, Kratochvíl, Šebek, Procházka, Dostálek, Málek, Kolář, Blinka, Školoud

Komentář k zápasu

Přerovský tým se od úvodního buly chopil taktovky a svého soupeře výrazně tlačil. Převahu ale Zubři zužitkovat nedokázali. Dostálkova střela šla v přesilovce těsně vedle a po ráně Vlčka gólman Šrámek měl co dělat, aby pokryl dorážky z těžkého závaru. Nápor obřích rozměrů pokračoval i mezi osmou a jedenáctou minutou, kdy Kolář šikovně našel Šebka, který ovšem zakončil jen do Šrámkova betonu. V další přesilovce pak dvakrát pálil Polák, jenže netrefil bránu.

Nový Jičín se dočkal šance až v minutě dvanácté, kdy Lehečka vyrazil po křídle, ale střílel nad. Kvůli přerovskému oslabení se hra v závěru první třetiny vyrovnala. Po buly střílel Novosad a Vojtka ohrožoval také Žák, ale Zubři se bez potíží ubránili.

Také ve druhé části diktovali tempo modrožlutí. Nejprve však museli čelit šanci Mráze, jehož pokus z mezikruží Vojtek lapil. Ve 27. minutě se domácím zranil gólman Šrámek, proto do kasy musel náhradník Gebauer. Hned po pár vteřinách jej otestoval Goiš, který si vybruslil zpoza brány a vystřelil z otočky. Zubři znovu začali tvrdě dobývat soupeřovu klec a na konci 32. minuty se jim to konečně povedlo. V přesilovce se dostal ke střele Radek Procházka a trefil mezírku mezi betony brankáře.

Vedení mohlo být brzy výraznější. Málek totiž důrazem získal kotouč, jenže z bekhendu Gebauera nepřekonal. O chvíli později se Přerované 64 vteřin bránili ve třech, ale i toto oslabení zvládli. Spolupráce Hrušky a Hanáka nebyla úspěšná, stejně jako rána Vašuta od modré. V závěru tak přišel trest a bylo to 0:2. Rozjetý Matěj Málek se tlačil k brance a Gebauerovi tentokrát puk propadl přes lapačku.

Po další změně stran mohl snížit domácí Žák, jehož rána nadělala brankáři Vojtkovi dost problémů. Ve 45. minutě byl naopak blízko gólu Šebek, který vystihl laxní Gebauerovu rozehrávku, jenže tutovku neproměnil. Zubry to však vůbec mrzet nemuselo, protože v další pasáži soupeře slepenými góly už dorazili. Nejprve se prosadil důrazný Matěj Blinka, který z blízkosti zametl puk do brány, o chvíli později zakončil přesilovkovou akci u tyče Radek Procházka a popáté rozveselil skupinu přerovských fandů dorážející Zdeněk Sedlák.

Brzy po pátém gólu se Novému Jičínu podařilo vstřelit alespoň čestný úspěch. Vojtek byl potrestán za zdržování hry a v oslabení nestačil na zakončení Robina Gebauera, který poslal kotouč přesně pod horní tyčku. V závěru ještě Zubři hráli přesilovku, skóre 1:5 už se však nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Dnes byla konstelace hvězd k nám hodně přísná. Kvůli autonehodě ze sestavy vypadl Ižacký, dva nejlepší beci se zranili v utkání s Karvinou, nemohl nastoupit ani nemocný brankář Iláš a ze zdravotních důvodů pak musel jít ze hry i Šrámek, který nás držel. Do toho všeho přijel Přerov, nejlepší tým ligy. Dohrávali jsme na osm lidí a proti tak silnému soupeři jsme neměli šanci. Porážka 1:5 je pro nás ještě přijatelná, protože Přerov hrál v první třetině velice dobře a musím mu pogratulovat k vítězství. Kdyby se nám povedlo dát dříve nějaký gól, tak bychom soupeře třeba postrašili. Budeme teď mít více volna, které nám pomůže všechny šrámy vyléčit.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale kvůli nedůrazné koncovce se nám ani jednu příležitost nepodařilo využít. Pak už jsme ale naši aktivní hru zúročili gólově a domácím jsme odskočili. Ve třetí třetině jsme soupeře do větších šancí nepustili, ubránili jsme i několik oslabení a přidali další branky. Stejně jako soupeř, ani my jsme nebyli úplně kompletní, ale utkání bylo odehráno z naší strany tak, jak jsme si stanovili. Nový Jičín jsme výrazně přestříleli a ke konci už se zápas pouze dohrával. TIP: sport doma
3
HK Nový Jičín
2
SHK Hodonín
Online
44.kolo, 29.2.2020
HC Moravské Budějovice
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
21.2.2020
Dnes slaví 50 let jeden z kapitánů nové éry HK Nový Jičím, útočník Míťa Dimitrov. Blahopřejeme !!! Mitje
19.2.2020
80 let slaví jeden z prvních novojičínských brankářů, Zdeněk GALIA, gratulujeme !!! Galia
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
4.2.2020
Saša Hřívová je nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp a turnaj žen, který se uskuteční ve dnech 4.- 10.2.2020 v Litoměřicích a Korei. Klub blahopřeje
29.1.2020
Dnes v plné síle slaví 88 let náš sekretář JIRKA MOHLER. Všechno nejlepší a DO TOHO !!! JIRKA
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Šimon Rigo získal zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže

Karlovy Vary - Náš odchovanec Šimon Rigo, hrající nyní za VHK Vsetín, získal zlatou medaili s mužstvem Moravskoslezského kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v Chebu a v Karlových Varech.

Ďáblíci 2012 si užili DERBY s Kopřivnicí a souboje s Orlovou

N o v ý J i č í n - naši nejmenší, ročník 2012, si užili nedělní souboj s nejbližším soupeřem z Kopřivnice a už od útlého věku si užívají atmosféru DERBY.I ve druhém utkání poznávali sílu a hokejové umění...