7.10.2015, Kateřina Krutilková

Nový Jičín vybojoval s Opavou dva body

N o v ý J i č í n - Nový Jičín dnes přivítal na domácím ledě hosty ze Slezska, Opavu. Zápas probíhal velice bojovným tempem a výsledek byl vyrovnaný, proto se také muselo prodlužovat. Ovšem Nový Jičín z tohoto zápasu odešel jako vítěz s výsledkem 6:5pp.
8.kolo, středa 7.10.2015
HK Nový Jičín6:5p
(1:3, 3:1, 1:1 - 1:0)
HC Slezan Opava
Branky a nahrávky: 18. Kratochvíl (Haloda), 25. Škumát (Hoďa), 31. Mikšan (Cabák), 37. Zdeněk (Ižacký), 44. Kratochvíl, 61. Ižacký (Flašar, Zdeněk) – 13. Herman (Mosler, Wolf), 14. Tuma (Polok, Svoboda), 19. Galvas (Tichý, Mosler), 22. Polok (Svoboda), 41. Chalupa (Herman, Wolf). Rozhodčí: Koziol - Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 5:6. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5.
HK Nový Jičín: Chvostek (Kohn) – Haloda, Hruška, Lehečka, Kratochvíl, Málek – Vašut, Flašar, Gebauer, Zdeněk, Novotný – Cabák, Hoďa, Mikšan, Macháček, Ižacký – Andrýsek, Uhlár, Kabeláč, Škumát
HC Slezan Opava: Šafránek (Mocher) -Tichý, Mosler, Tůma, Kysela, Galvas, T. Černý, Vrabel – Rousek, Polok, Wolf – Herman, Chalupa, Vítek – Svoboda, L. Černý, Kocián, Rousek

První třetinu zcela jistě ovládla Opava. Během dvou minut vstřelila hned dvě branky. O první se postaral Bohumil Herman a hned v zápětí jej doplnil kapitán Tůma. První branky Nového Jičína se dočkali fanoušci v 18. minutě od Matouše Kratochvíla. Naneštěstí David Galvas zakončil první třetinu opavským třetím gólem.

Druhá třetina začala hned dalším čtvrtým opavským gólem, a už to vypadalo, že Opava tento zápas opravdu vyhrála. Nový Jičín vstřelil hned 3 branky po sobě a dokázal vyrovnat na 4:4.

Krátce po začátku třetí třetiny se Petr Chaloupka postaral o vedení, ale netrvalo to však dlouho, Matouš Kratochvíl srovnal na 5:5. Ani jeden z týmů již do konce základní hrací doby zápasu nedokázal vstřelit branku a muselo se prodlužovat. Tento vývoj opavští jistě nečekali, což šlo náhle poznat na jejich velké bojovnosti. Jakub Ižacký ale ve hře 3 na 3 zápas rozhodl. Opava si tedy odvezla pouze jeden bod. A o jediný bod je také Nový Jičín výše v tabulce než jejich dnešní soupeř.

Ohlasy trenérů

David Musial (trenér HC Slezan Opava):
Myslím si, že jsme hráli prvních 25. minut opravdu výborně. Za stavu 4:1 jsme si všichni mysleli, že jsme dnešní zápas vyhráli, ale bohužel. Dostali jsme se do stavu 4:4 v druhé třetině. V poslední části byla hra vyrovnaná. Prohráli jsme zápas v prodloužení. Vezeme si z Nového Jičína 1 bod.

Aleš Flašar (trenér HK Nový Jičín):
Dnes to byly opravdu vydřené dva body. Kdyby se mě po první třetině někdo zeptal hodně bych o tom uvažoval. Jsem rád, že to kluci dokázali otočit a dnes jsme vybojovali alespoň dva body.

TIP: sport doma