15.11.2014, Redakce, Jan Hochman

Body z Poruby jsou potvrzeny!!!

N o v ý J i č í n - Hokejisté Nového Jičína doslova vydřeli 3 body v utkání s Hodonínem, čímž potvrdili středeční vítězství v Porubě
17.kolo, sobota 15.11.2014
HK Nový Jičín4:3
(1:0, 1:1, 2:2)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 5. Kabeláč (Lehečka, Žák), 31. Mráz (Kacíř), 53. Flašar (Vašut, Mráz), 53. Lehečka (Hanák, Uhlár) – 27. Jurásek (Sajdl, Kuba), 42. Piskoř (Jurásek, Vrba), 58. Jurásek (Škápik, Nedvěd) Rozhodčí: Volf – Otáhal, Měkýš Vyloučení: 6:5 plus Polesný 5 minut Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 455 Střely na branku: 28:26 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3
HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Ižacký, Hanák, Vnenk, Uhlár
SHK Hodonín: Rozum (Luner) – Dufek, Prčík, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný (C), Škápik, Zapletal, Nedvěd, Peš (A), Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek (A), Vrba, Charvát, Polesný

Do brankoviště Hodonína se teprve podruhé v sezoně od úvodní minuty postavil mladý zlínský odchovanec Kevin Rozum, který zastoupil jedničku Drtičů Zdenka Kotvana, jenž vinou zranění s týmem do Jičína vůbec neodcestoval.

Hosté začali aktivně a byli častěji u kotouče. Rodící se možnou převahu ale zastavilo Nedvědovo vyloučení, které navíc dokázali domácí, jmenovitě Martin Kabeláč, potrestat gólem a Jičín v páté minutě vedl. Drtiči mohli srovnat také v přesilovce, ale na rozdíl od domácích se jim početní výhodu využít nepodařilo.

Do konce první části se hodonínský brankář několikrát zaskvěl proti šancím domácího týmu, a jelikož i Iláš v domácí brance předvedl velmi dobrý výkon, šlo se poprvé do kabin za stavu 1:0 pro Nový Jičín. Drtiči měli o něco více ze hry a podobný průběh nabídla i prostřední třetina.

V sedmadvacáté minutě se hodonínští dočkali zaslouženého vyrovnání. Zezulovi se ještě černý kus pryže do brány dostat nepodařilo, ale o chvíli později se za Ilášem už červené světlo po střele Zdeňka Juráska rozsvítilo. V zápětí si zahráli domácí přesilovku, kterou Baník v pohodě ubránil, ale půl minuty po návratu vyloučeného Drtiče se kotouče chopil Tomáš Mráz a mladý domácí střelec vrátil Jičínu po čtyřech minutách vedení.

Závěr druhé části ovlivnila série vyloučení. Nejprve byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen hodonínský Polesný, ale domácí si velkou výhodu sami pokazili dvěma zbytečnými vyloučeními a Drtiči tak dlouhý trest tentokrát přečkali bez újmy.

Necelé dvě minuty po změně stran se hostům podařilo podruhé srovnat skóre. Pěknou akci zakončil blafákem Michal Kuba. Drtičům se ale, stejně jako již mnohokrát v letošní sezoně, vymstilo velké množství faulů. Zezulův dvouminutový trest ještě Hodonín ubránil, ale osm minut před koncem přišel zlomový moment zápasu.

V závěru další domácí přesilovky prostřelil Rozuma nejproduktivnější zadák Jičína Patrik Flašar a sedmadvacetiletý bek poslal Jičín potřetí do vedení. O pouhých jedenadvacet vteřin později pak přidal pojišťovací gól Jakub Lehečka a s nadějemi hostí to už vypadalo hodně špatně.

Drtiči v závěru dokázali v přesilové hře vykřesat pomyslnou jiskřičku naděje, když se podruhé v utkání dokázal mezi střelce zapsat Zdeněk Jurásek, na vyrovnání už ale zbývalo Jihomoravanům příliš málo času. Drtiči se tak z Nového Jičína vracejí bohužel bez bodu.TIP: sport doma
2
SHK Hodonín
3
HK Nový Jičín
Online
35.kolo, 25.1.2020
HC Moravské Budějovice
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
7.1.2020
Do zápasu s Opavou jsme vložili komentář asistenta trenéra.ZDE
6.1.2020
Náš hráč Šimon Rigo byl nominován do výběru U15 Moravskoslezského kraje na Hry IV.Zimní olympiády dětí a mládeže, která se koná ve dnech 20. 1. – 23. 1. 2020 na ZS v Chebu a Karlových Varech.
27.12.2019
Společnou fotografii Ďáblů a Ďáblíků lze stáhnou zdarma ZDE
17.12.2019
Vloženo hodnocení trenéra do zápasu A týmu s Moravskými Budějovicemi ZDE
17.12.2019
Do zápasu dorostu jsme vložili hodnocení trenéra ZDE
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Ďáblíci 2011 svedli bitvy s Porubou a Opavou

N o v ý J i č í n - V dalších mistrovských utkáních zkřížili hokejky naši osmiletí a mladší, tentokrát s vrstevníky z Opavy a Poruby. Fotografie z těchto bojů si můžete prohlédnout v galerii.

Vánoce, Silvestr ve znamení turnajů a zápasů s rodiči a trenéry

N o v ý J i č í n - Svátky a Silvestr jsou vždy ve znamení turnajů našich nejmenších. Letos byly okořeněny účastí kanadských dorostenců při jejich návštěvě MS do 20 let v Ostravě a Třinci. Ďáblíci se...