15.11.2014, Redakce, Jan Hochman

Body z Poruby jsou potvrzeny!!!

N o v ý J i č í n - Hokejisté Nového Jičína doslova vydřeli 3 body v utkání s Hodonínem, čímž potvrdili středeční vítězství v Porubě
17.kolo, sobota 15.11.2014
HK Nový Jičín4:3
(1:0, 1:1, 2:2)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 5. Kabeláč (Lehečka, Žák), 31. Mráz (Kacíř), 53. Flašar (Vašut, Mráz), 53. Lehečka (Hanák, Uhlár) – 27. Jurásek (Sajdl, Kuba), 42. Piskoř (Jurásek, Vrba), 58. Jurásek (Škápik, Nedvěd) Rozhodčí: Volf – Otáhal, Měkýš Vyloučení: 6:5 plus Polesný 5 minut Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 455 Střely na branku: 28:26 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3
HK Nový Jičín: Iláš (Šrámek) – Gebauer, Mráz, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Ižacký, Hanák, Vnenk, Uhlár
SHK Hodonín: Rozum (Luner) – Dufek, Prčík, Zezula, Špok, Kučera, Tomi, Smetana, Pokorný (C), Škápik, Zapletal, Nedvěd, Peš (A), Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek (A), Vrba, Charvát, Polesný

Do brankoviště Hodonína se teprve podruhé v sezoně od úvodní minuty postavil mladý zlínský odchovanec Kevin Rozum, který zastoupil jedničku Drtičů Zdenka Kotvana, jenž vinou zranění s týmem do Jičína vůbec neodcestoval.

Hosté začali aktivně a byli častěji u kotouče. Rodící se možnou převahu ale zastavilo Nedvědovo vyloučení, které navíc dokázali domácí, jmenovitě Martin Kabeláč, potrestat gólem a Jičín v páté minutě vedl. Drtiči mohli srovnat také v přesilovce, ale na rozdíl od domácích se jim početní výhodu využít nepodařilo.

Do konce první části se hodonínský brankář několikrát zaskvěl proti šancím domácího týmu, a jelikož i Iláš v domácí brance předvedl velmi dobrý výkon, šlo se poprvé do kabin za stavu 1:0 pro Nový Jičín. Drtiči měli o něco více ze hry a podobný průběh nabídla i prostřední třetina.

V sedmadvacáté minutě se hodonínští dočkali zaslouženého vyrovnání. Zezulovi se ještě černý kus pryže do brány dostat nepodařilo, ale o chvíli později se za Ilášem už červené světlo po střele Zdeňka Juráska rozsvítilo. V zápětí si zahráli domácí přesilovku, kterou Baník v pohodě ubránil, ale půl minuty po návratu vyloučeného Drtiče se kotouče chopil Tomáš Mráz a mladý domácí střelec vrátil Jičínu po čtyřech minutách vedení.

Závěr druhé části ovlivnila série vyloučení. Nejprve byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen hodonínský Polesný, ale domácí si velkou výhodu sami pokazili dvěma zbytečnými vyloučeními a Drtiči tak dlouhý trest tentokrát přečkali bez újmy.

Necelé dvě minuty po změně stran se hostům podařilo podruhé srovnat skóre. Pěknou akci zakončil blafákem Michal Kuba. Drtičům se ale, stejně jako již mnohokrát v letošní sezoně, vymstilo velké množství faulů. Zezulův dvouminutový trest ještě Hodonín ubránil, ale osm minut před koncem přišel zlomový moment zápasu.

V závěru další domácí přesilovky prostřelil Rozuma nejproduktivnější zadák Jičína Patrik Flašar a sedmadvacetiletý bek poslal Jičín potřetí do vedení. O pouhých jedenadvacet vteřin později pak přidal pojišťovací gól Jakub Lehečka a s nadějemi hostí to už vypadalo hodně špatně.

Drtiči v závěru dokázali v přesilové hře vykřesat pomyslnou jiskřičku naděje, když se podruhé v utkání dokázal mezi střelce zapsat Zdeněk Jurásek, na vyrovnání už ale zbývalo Jihomoravanům příliš málo času. Drtiči se tak z Nového Jičína vracejí bohužel bez bodu.TIP: sport doma
7
SKLH Žďár nad Sázavou
4
HK Nový Jičín
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
23.6.2020
Gratulujeme Ing. Dominikovi Kafkovi k úspěšným státnicím!!!
19.6.2020
Dnes slaví 60 let bývalý ledař, rolbař Petr "Petar" Bajer. Blahopřejeme !!! Petar
8.6.2020
Rozpis soutěže - II. liga ČR 2020-2021 ke stažení ZDE
8.6.2020
2020-06-05 Stanovení hracích systémů soutěží ČSLH ke stažení ZDE
28.5.2020
Zítra slaví 50 let bývalý kapitán, miláček ochozů, Ota Lahres. Blahopřejeme!!! Ota
12.5.2020
Ďáblové dohodli první přípravná utkání. S tradičním letním rivalem z PÚCHOVA se utkají 28.8. venku a 4.9. doma. MŠK Púchov
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Český svaz ledního hokeje ukončil hokejovou sezónu

Praha - Výkonný výbor ČSLH rozhodl na svém zasedání dnes s okamžitou platností o zrušení všech zbývajících utkání ve všech soutěžích MLÁDEŽE.

Tréninky a soutěže mládeže pokračují

N o v ý J i č í n - Na základě rozhodnutí ČSLH budou pokračovat tréninky a utkání mládeže a počet diváků při nich nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas.