Bořek Kopecký

Valná hromada Asociace druholigových klubů ledního hokeje příští týden definitivně rozhodne o herním systému, kterým se odehraje 2. liga. Ve hře jsou dvě možnosti: buď se týmy rozdělí do čtyř divizí nebo do dvou konferencí.

První varianta


V první variantě, by druhou ligu hrálo 28 celků, které by byly rozděleny do čtyř divizí, kdy by každá z nich obsahovala sedm týmů. Celky by se poté utkaly čtyřkolově. Týmy by si také zahrály dva zápasy proti celkům ze sousední divize. Divize by byly pojmenovány po legendách českého hokeje.

Divize Milana Kajkla: Cheb, Chomutov, Děčín, Most, Ústí nad Labem, Klatovy, Kadaň

Divize Karla Guta: Hronov, Nová Paka, Jablonec nad Nisou, Benátky nad Jizerou, Letňany,Kobra Praha, Příbram

Divize Jaroslava Holíka: Tábor, Písek, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Pardubice

Divize Miroslava Fryčera: Hodonín, Nový Jičín, Kopřivnice, Valašské Meziříčí, Opava, Havířov, Vyškov

Play-off by si zahrály čtyři nejlepší celky z každé divize a hrálo by se na tři vítězná utkání. Vítězové by se následně utkali každý s každým dvoukolově a tým, který se po všech zápasech bude v tabulce nacházet na prvním místě, si zajistí postup do Chance ligy.

Druhá varianta


Druhá liga by byla rozdělena na dvě konference, které by hrálo celkem 27 klubů (soutěže by se nezúčastnila Kadaň). Západní konferenci by hrálo 15 týmů, které by se utkaly tříkolově. Ve východní konferenci by se nacházelo 12 celků, ty by se ale utkaly čtyřkolově. Play-off by se poté hrálo na tři vítězné zápasy a postoupilo by do něj šest nejlepších týmů z každé konference. O dalších dvou klubech, postupujících do play-off, by se rozhodlo v předkole hraném na dva vítězné zápasy.

Vítěze skupin bude čekat superfinále, ve kterém se rozhodne, který tým si příští sezonu zahraje Chance ligu. Nejhůře postavené týmy bude naopak čekat série o udržení hrána na tři vítězná utkání. Vítěz bude hrát 2. ligu i v příštím roce, ale poražený by sestoupil do krajské ligy.

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor

Východní konference: Pardubice, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov