Také Nový Jičín lákal děti k hokeji
21.9.2017, Redakce

Také Nový Jičín lákal děti k hokeji

Týden hokeje si nemohl nechat ujít ani Nový Jičín. Rodiče, kteří mají zájem dozvědět se, co dnes obnáší hrát hokej, byli i s dětmi pozváni na místní stadion na středu 20. 9. odpoledne. Hokejový klub Nový Jičín nachystal vše potřebné: výzdobu i dárky, které připravil tým projektu „Pojď hrát hokej“, trenéři oblékli náborové soupravy a klubové děti, zvědavě vyhlížely, kdo se k nim možná brzy přidá.

Kolem půl čtvrté se začali scházet první malí „hosté" v doprovodu svých rodičů. Někteří vcházeli velmi nesměle a rozpačitě se rozhlíželi ve vchodových dveřích, kde se jich však ujal některý z asistentů a dovedl je k registračnímu stolu. Daleko sebevědoměji se do dveří hrnuly děti, jejichž tváře jsme poznávali, jelikož absolvovali loňské školičky bruslení.

Velký úspěch měly opět hokejové dresy, které děti na sebe hned navlékaly. Někteří rodiče sice dovedli děti mladší 4 let, ale ani ty jsme neodmítali, protože jsme považovali za důležité s nimi již navázat kontakt. Chvíle čekání, než se účastníci sejdou a bude moci začít program, jsme všem zkrátili pozváním do klubovny na teplý čaj. Před 16. hodinou si trenéři v klubovně vyzvedli děti a vzali je na procházku stadionem a k střelbě na branku na suchu. Rodiče zůstali, aby si vyposlechli připravenou prezentaci a shlédli prezentační video naší přípravky. Kupodivu děti od rodičů odešly a vesele naladěné trenéry následovaly ochotně. Kluci a holky si proběhli slalom s hokejkou a stříleli na bránu. Po čtvrthodince se vrátili k rodičům, kteří jim nazuli brusle a šlo se na led. Některé děti stály na bruslích skutečně poprvé, někteří už díky školičkám bruslení bruslili zdatně. Proto si je trenéři hned dělili do skupinek a program jim dělali individuálně. S těmi nejméně zkušenými se začínalo doslova v leže, kde si osahávaly led a pak se učily na ledě postavit. Ti nejzkušenější si stihli zajet překážkové dráhy a střílet na bránu. Po celou dobu probíhal na třetině ledu také ukázkový trénink hokejové přípravky.

Akce byla ukončena závěrečnou fotkou a následným rozloučením s pokřikem a pozvánkou na školičky bruslení nebo do hokejové přípravky. Děti i rodiče měli možnost zůstat zdarma na následné veřejné bruslení, čehož mnozí využili.

Počet 24 zúčastněných dětí považujeme za úspěch. Možná by jich přišlo ještě více, pokud by nám více přálo počasí a zájemci nemuseli překonávat sychravý déšť. Jsme rádi, že se nám díky tomuto projektu podařilo na stadion vrátit děti, se kterými jsme se snažili navazovat vztahy během školiček bruslení, ale jejichž rodiče se prozatím pro účast v klubu nadchnout nepodařilo. Dostali jsme tak další šanci. 

Fotografie naleznete ve FOTOGALERII.5
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.5.2018
V pátek 1. června se v sídle ČSLH uskuteční aktiv klubů 2. ligy, kde by mělo dojít k určení systému následující sezóny.
30.4.2018
1.5.2018 proběhne trénink B-týmu a juniorů o hodinu dříve. Tzn. od 17:00 do 18:30, sraz: 16:30 na zimním stadioně!!!
8.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Hotovo! Bobři udělali s novojičínskými Ďábly krátký proces (více ZDE).
6.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Šafránek opět zavřel klec! Ďáblové musí odvracet konec sezony (více ZDE).
6.3.2018
Výkonný výbor ČSLH schválil novou strukturu a věkové kategorie mládežnických soutěží, změny vstoupí v platnost od sezony 2018/19. Stávající model se třemi nejvyššími soutěžemi – extraligou mladšího dorostu, extraligou staršího dorostu a extraligou juniorů – nahradí model se dvěma soutěžemi, dvouročníkovou extraligou dorostu a tříročníkovou extraligou juniorů. Více k tématu si přečtěte ZDE.
5.3.2018
Napsali o nás v Novojičínském deníku: Ďáblům to na ledě Bobrů nevyšlo. Dnes se pokusí vyrovnat (více ZDE).
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

KEMPY PRO HRÁČE A GÓLMANY

Máme pro vás nabídku hokejových kempů pro vaše děti. Podívejte se na nabídku. HK Nový Jičín pořádá týdenní kemp v červenci.

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE

JEDNODENNÍ KEMPY PRO HRÁČE VE VĚKU 6 AŽ 15 LET.