Bořek Kopecký

Prvního června proběhlo zasedání Asociace druholigových klubů ledního hokeje, která rozhodla o formátu ligy pro sezonu 2023/24. Formát obdržel pouze několik menších úprav. Východní konferenci bude nově hrát sudý počet týmů, čímž vymizí volná kola. V lichém počtu se naopak odehraje Západní konference. Další změna se vyskytla v play-off. Osmifinále a čtvrtfinále se opět odehrají na tři vítězná utkání. Semifinále a finále se odehrají křížem proti týmům ze druhé konference, nově na čtyři vítězné zápasy.

Ďábly čeká v základní části opět 44 utkání, kdy proti každému celku odehrají dva zápasy doma a dva venku. Nová sezona však přinese dva nové soupeře. Novojičínští se utkají se staronovými soupeři ze Šumperku a Brna, brněnské bude ve druhé lize reprezentovat Technika, jež postoupila z krajské soutěže. Po sestupu z Chance ligy se Draci vracejí do druhé ligy po třech sezonách. Technika působila ve druhé lize naposledy v sezoně 2016/17, vítězství tehdy slavili hráči Vsetína. Východní konference tak sčítá dvanáct mužstev, z nichž prvních osm postoupí do vyřazovací fáze. Poslední tým po základní části pak čeká play-down.

Východní konference:

Draci Šumperk, Hokej Vyškov, AZ Havířov, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC ISMM Kopřivnice, BK Havlíčkův Brod, SHKM Baník Hodonín, HK Nový Jičín, HK Opava, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí, Technika Hockey Brno.

Západní konference:

HC Letci Letňany, Piráti Chomutov, HC Baník Příbram, HC Stadion Vrchlabí, HC Tábor, Hokej Ústí nad Labem, HC Děčín, MOSTEČTÍ LVI, HC Kobra Praha, HC Benátky nad Jizerou, IHC Králové Písek, HC Stadion Cheb, HC Řisuty, HC Wikov Hronov, HK Kralupy nad Vltavou.

(Zdroj: hcvm.cz)

(Zdroj: hcvm.cz)