Špičky prosí ministra: Neberte lidem sport! Chystají pilotní projekt
18.12.2020, Milan Urban

Špičky prosí ministra: Neberte lidem sport! Chystají pilotní projekt

Praha - Nikoho, kdo se pohybuje ve sportovním prostředí, nenechává aktuální situace klidným. Lídři českého sportu proto poslali ministru zdravotnictví Janu Blatnému společný dopis.


Amatérští sportovci mohli vnitřní sportoviště využívat pouze patnáct dnů. Byli přitom ochotni nosit během aktivity roušky a sportovat v omezeném počtu, přestože ve velkých halách postrádal limit deseti osob výraznější opodstatnění.

V pátek 18. prosince se jim ale vlivem návratu Česka do čtvrtého stupně protiepidemického systému tato možnost znovu uzavřela. Hned v dopoledních hodinách tak nejvyšší představitelé hlavních sportovních organizací poslali na ministerstvo zdravotnictví dopis.

„Malá pohybová zdatnost populace způsobuje navíc prokazatelně miliardové škody českému hospodářství.“

„Chápeme, že situace se zhoršuje a počet pozitivně testovaných osob má vzrůstající tendenci. Na druhou stranu je potřeba vnímat pozitivní nezanedbatelné dopady sportu na společnost, které podle našeho názoru převyšují aktuální rizika,“ uvádějí v dopise.

Podepsáni pod ním jsou předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, předseda Sdružení sportovních svazů ČR Zdeněk Ertl a starostka České obce sokolské Hana Moučková.

V dopise, jehož plné znění nabízíme níže, navrhují, aby se režim fungování sportu ve třetím stupni protiepidemického systému přesunul také do čtvrtého stupně. „Prosím, neberte lidem sport, který je pro ně zásadní zbraní v boji proti této pandemii,“ apelují.

Národní sportovní agentura ale rovněž ve spolupráci se sportovními svazy chystá pilotní projekt, jenž by měl obnášet návrat organizovaných juniorských soutěží za takových podmínek, při nichž by sport nepředstavoval epidemiologické riziko.

Do projektu by se mělo zapojit 8 až 10 tisíc sportovců zastoupených rovnoměrně ze všech krajů. „V tomto ohledu Vás žádáme o zajištění součinnosti zástupců Vašeho úřadu při přípravě tohoto projektu,“ píší sportovní představitelé ministrovi.

Jan Blatný podle informací ČTK na dopis rychle zareagoval a přislíbil, že v pondělí se kvůli aktuální situaci ve sportu sejde se všemi jeho signatáři.

Dopis ministrovi zdravotnictví

(zdroj: Národní sportovní agentura)5
HC Kopřivnice
0
HK Nový Jičín
Online
27.kolo, 20.1.2021
HC Kopřivnice
Rozpis ledové plochy
Aktuality
12.1.2021
V neděli zemřel dlouholetý ledař Zimáku ANTONÍN HUB. Upřímnou soustrast celé rodině. Tonda
5.1.2021
Daniel Palička se může těšit na Ďábelský hrníček, neboť správně odhalil Davida Štefku, který nám odpovídal na otázky.
23.12.2020
Desáté kolo vyhrál Rostislav Hypl a Ďábelský hrníček je jeho odměnou. GRATULUJEME !!!
18.12.2020
na otázky 9. kola pohled do duše Ďábla nám odpovídal Daniel Šimonů, což správně a jako první odhalila Veronika Pšenicová z Šenova u Nového Jičína - gratulujeme k Ďábelskému hrníčku !!!
15.12.2020
Václav Šťastný z Bartošovic správně odhalil že odpovědi v 8. kole pohledu do duše Ďábla nám poskytl Jakub Hruška. GRATULUJEME k Ďábelskému hrníčku !!!
11.12.2020
V sedmém kole nám odpovídal Ďábel Jan Holáň a jako první ho správně uhodl Petr Čech z Hladkých Životic a může se těšit na Ďábelský hrníček!! GRATULUJEME !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Špičky prosí ministra: Neberte lidem sport! Chystají pilotní projekt

Praha - Nikoho, kdo se pohybuje ve sportovním prostředí, nenechává aktuální situace klidným. Lídři českého sportu proto poslali ministru zdravotnictví Janu Blatnému společný dopis.

Zemřel Pavel Chalupa

N o v ý J i č í n - ​Ve věku nedožitých 75 let zemřel dlouholetý činovník hokejového klubu, Pavel Chalupa.