Dosavadní dvě utkání čtvrtfinálové série nabídla zcela odlišný scénář. Zatímco první duel nabídl gólové hody, tak druhé utkání bylo na branky poměrně skromné. Jedno však měla společné, AZ v obou případech vyhrál o tři branky a ve středu si již může zajistit postup do semifinále. Ďáblové tak budou v oslabené sestavě bojovat o prodloužení sezony a návrat čtvrtfinále do Nového Jičína. Úvodní vhazování je naplánováno na středu v 17:30.

Zatímco první čtvrtfinálové klání nabídlo hned třináct branek a o vítězi rozhodlo až posledních deset minut hry, tak vývoj druhého utkání byl zcela odlišný. Na obou stranách dominovala pevná obrana se spolehlivými brankáři. Ďáblové hledají recept na svého bývalého spoluhráče Daniela Šimonů již 80 minut, když v posledním zápase vyšli gólově naprázdno a neprosadili se ani ve třetí třetině prvního zápasu. AZ slavil na novojičínském ledě tři branky. Jako vítězná trefa se nakonec ukázala dělovka Petra Ščurka od modré čáry. Z dorážek se poté prosadili Tomáš Franek s Davidem Klimšou.

„Můžu se opakovat, že je nás málo, protože máme zraněné kluky, což se projevuje na fyzické síle. Hrajeme na tři lajny a k tomu se nám dnes zranil další obránce, takže jsme dohrávali na pět beků. Havířov má kvalitní tým a jde poznat, že mají natrénováno, což je pochopitelné. Náš cíl, se kterým do toho jdeme, je takový, abychom nedostávali výprask, což se nám daří. Musím klukům poděkovat za to, jak poctivě do toho jdou a dokáží nastavit hlavy i proti takovému soupeři, který je jasným favoritem. Vždy najdeme ještě nějaké síly a bojujeme, za což musím klukům poděkovat. Od brankáře, který má formu a drží nás, až do posledního hráče. Není to odevzdané. Kdyby se nám podařilo dát alespoň branku, tak by to bylo zajímavější, ale za předvedený výkon jsme rádi,“ hodnotil druhé utkání čtvrtfinálové série asistent trenéra Jiří Zdeněk.

Právě rozsáhlá marodka je něco, co trápí Ďábly již od osmifinálové série s Baníkem. Novojičínští tehdy vyjeli k pátému utkání s absencí hned devíti hráčů. Do akce museli dva junioři a do obranných řad se kvůli velké marodce přesunul útočník Dominik Kafka. Obranné řady navíc pocítily další ztrátu ve druhém čtvrtfinálovém utkání, takže zůstává otázkou, jak bude vypadat finální sestava před třetím zápasem. Nejen o absenci několika hráčů promluvil po druhém utkání v pozápasovém rozhovoru obránce Jakub Hruška.

V havířovské dresu řádí tehdejší Ďáblové. Vůbec nejproduktivnějším hráčem play-off druhé ligy je se čtrnácti kanadskými body Lukáš Bednář (2+12). Nejvíce branek AZetu má na svědomí Tomáš Franek, jenž v posledních sedmi zápasech zaznamenal hned šestnáct gólů. Velkou zásluhu na havířovských výhrách má další bývalý Ďábel, který oblékal novojičínský dres ještě tuto sezonu. Daniel Šimonů nastoupil do brankoviště před třetí třetinou úvodního duelu a za osmdesát minut hry nedovolil Ďáblům jedinou branku.