Bořek Kopecký

Novojičínští si před začátkem sezony naplánovali osm přípravných zápasů, ve kterých se postupně dvakrát utkali s Opavou, Kopřivnicí, Valašským Meziříčím a novým druholigovým soupeřem Havířovem. Přáteláky by se daly považovat za úspěšné, protože Nový Jičín slavil vítězství v šesti případech. Šlo hlavně o předvedenou a objevení nových možností, s čímž byl trenér Kamil Gebauer po posledním utkání spokojený. Kteří Ďáblové však v přípravě ovládli statistiky?

Michael Foltýn

Michael Foltýn se zapojil do všech osmi přátelských zápasů a při jeho účasti na ledě se toho dělo nejvíce. Svou hrou se vryl do pamětí mnoha týmů a jejich fanoušků. Ta také pomohla k tomu, že s 35 trestnými minutami se stal nejtrestanějším Ďáblem. Na ledě se však radoval ze 17 branek! Žádný z jeho spoluhráčů na tohle číslo nedosáhl. Při vysokém podílu na gólech skončil ve statistice +/- na úctyhodných +5i.

Roman Maliník

Dvaatřicetiletý kanonýr se zapojil do sedmi utkání. V nich dokázal získat nejvíce kanadských bodů. Dokázal tvořit šance pro své spoluhráče a s osmi asistencemi této kategorii s přehledem vévodí. Se třemi góly dosáhl na jedenáct kanadských bodů, se kterými je nejproduktivnějším Ďáblem. Má také nejlepší bilanci +/-, kde se zastavil na +9.Viktor Konečný

Post nejlepšího střelce zaujímá Viktor Konečný. Průměrně zaznamenal přes tři pokusy na zápas a díky své produktivitě se může pyšnit nejvíce vstřelenými góly, když gólmana soupeře překonal v sedmi případech. Na své konto si připsal také jednu asistenci, takže s osmi kanadskými body se dělí o druhé místo v produktivitě s Jakubem Lehečkou a Adamem Flokem.
Tomáš Franek

Střelec s 88ičkou na zádech naskočil pouze do tří duelů. I přesto se řadí mezi nejproduktivnější Ďábly. Dokázal zaznamenat tři přesné zásahy a čtyři asistence. V průměru kanadských bodů na zápas se dostal na číslo 2,33 a v této statistice tak převyšuje zbytek týmu. Pokud byl na ledě, tak se brankář soupeře určitě nenudil. Ze své hole vyslal přes šest střel na zápas.


Adam Flok

Vysoký útočník Nového Jičína je týmu prospěšný po všech stránkách. Odehrál všech osm utkání, ve kterých se radoval ze čtyř branek a na stejný počet také asistoval. Byl také nejaktivnějším střelcem, když na bránu vyslal celkem 24 střeleckých pokusů. Tým se na něj může spolehnout také v obraně. Svou obětavou hrou zblokoval pět střel soupeřem. Nikdo z hráčů tolik puků neschytal.

Mezi nejproduktivnější Ďábly patří také Jakub Lehečka s Lukášem Bednářem. Oba hráči nastoupili do šesti zápasů. Novojičínský kapitán se dokázal prosadit třikrát a v pěti případech se na gólu podílel asistencí. Nová posila Lukáš Bednář rozvlnil soupeřovu síť pětkrát a na svém kontě má také dvě asistence. Oba se tak mohou chlubit s bilancí přes jeden bod na zápas.

V brankovišti se vystřídalo celkem pět mužů. Nejvíce práce měl Petr Galuška, jenž branku Ďáblů střežil v pěti zápasech. Celkem čelil 141 střelám a průměrně nestačil pouze na dva pokusy soupeře. Velké nepříjemnosti páchal soupeřům Patrik Švančara. Nová tvář v novojičínském brankovišti zasáhla do tří zápasů, ve kterých na něj letělo 83 pokusů a pouze dvakrát se soupeř radoval z branky. Do brány Ďáblů se v přípravě postavili také Jiří Nehasil, Denis Irgl a Daniel Šimonů.