Bořek Kopecký

Novojičínští odchovanci Jan Zahradníček a bratři Ondřej a Michal Kovařčíkovi se v úterý 31.května na Zimáku v Novém Jičíně pochlubili pohárem Mistrů republiky, který získali v dresu třineckých Ocelářů. Proběhla také jejich autogramiáda.

Oceláři ukončili základní část na druhé příčce, což znamenalo, že jejich čtvrtfinálovým soupeřem bude vítěz série mezi Vítkovicemi a Olomoucí. Úspěšnější byl nakonec ostravský celek a tak se diváci mohli těšit na pořádné čtvrtfinálové derby. V něm byli úspěšnější Oceláři, kteří neztratili jediné utkání a Vítkovice porazili 4:0 na zápasy.

V semifinále je čekala Mladá Boleslav. Ta ve čtvrtfinále zvítězila nad vítězem základní části, což byl Hradec Králové, ale proti Třinci v play-off vítězství neslavila a Oceláři opět zvítězili 4:0 na zápasy. Ve finále na ně čekala pražská Sparta, se kterou si poradili 4:2 na zápasy, a mohli tak slavit potřetí v řadě mistrovský titul.

Jan Zahradníček nastoupil v letošní sezoně za Třinec do 50 utkání a z postu obránce získal sedm kanadských bodů za dva přesné zásahy a pět asistencí.

Ondřej Kovařčík naskočil minulou sezonu do 67 zápasů, ve kterých zaznamenal jedenáct branek, ke kterým přidal ještě dvacet asistencí.

Michal Kovařčík odehrál 55 duelů, ve kterých svým soupeřům vstřelil osm branek a na šestnácti gólech se podílel asistencí.

Jan Zahradníček odehraje v Třinci také příští sezonu, ale bratři Kovařčíkovi budou v sezoně 2022/23 oblékat dres finského Jukuritu.

Přejeme všem zmíněným mnoho dalších úspěchů v jejich hokejových kariérách.