Bořek Kopecký

V sobotu 18.6. se v Praze uskutečnila konference, které se zúčastnilo 60 delegátů. Na konferenci volili nového prezidenta Českého hokeje dva víceprezidenti Českého hokeje, předseda dozorčí rady, 14 zástupců Tipsport, Chance ligy, druhé ligy a krajských výkonných výborů ČSLH a jeden zástupce ligy žen.

Alois Hadamczik vyhrál již v prvním kole, kdy získal 31 z 59 hlasů přítomných delegátů. Dostal téměř dvojnásobný počet hlasů než Jiří Šlégr, jenž skončil se 16 hlasy na druhém místě. V čele svazu vystřídá Tomáše Krále, který zastával post prezidenta Českého hokeje již od roku 2008. Alois Hadamczik jeho éru působení dost kritizoval.

Čerpat hodlá ze svých funkcionářských zkušeností, které získal v hokejové Opavě nebo ve fotbalovém Baníku. Jako trenér působil na lavičkách Třince a Vítkovic. Stal se také trenérem hokejové reprezentace, se kterou získal několik medailí. Poslední medaili před letošním mistrovství světa získal národní tým v roce 2012, kdy byl trenérem právě Hadamczik.

Alois Hadamczik klubům vzkazuje, že nebude sedět v kancelář, ale pokud mít čas, tak do klubů hodlá jezdit. V pondělí oslaví své sedmdesáté narozeniny a mandát v čele šéfa svazu mu potrvá do roku 2024.