Novojičínské hvězdy ve světě a světové hvězdy na našem Zimáku.
4.5.2020, Bohumil Vincura

Novojičínské hvězdy ve světě a světové hvězdy na našem Zimáku.

N o v ý J i č í n -

Kde hráli odchovanci Nového Jičína a kdo z hvězd hrál naopak za Nový Jičín -  Hvězdy HKNJ - fotogalerie

ke stažení : Hvězdy odjinud hrající v HK Nový Jičín

                  Mládež HK Nový Jičín ve vyšších soutěžích

                  Odchovanci HK Nový Jičín ve vyšších soutěžích

Naši jinde

V novodobé historii se v Novém Jičíně podařilo vychovat mnoho talentovaných hráčů, kteří odešli do vyšších lig, někteří do světa, jednomu se splnil sen a zahrál si v NHL.

Tři odchovanci byli draftovaní do NHL, Rostislav Klesla Columbusem, Robin Bacul Ottawou, David Květoň New York Rangers. NHL hrál Rostislav Klesla, který udělal skvělou kariéru v NHL v mužstvech Columbus Blue Jackets a Phoenix Coyotes

Mnozí to dotáhli do mládežnických reprezentací, tři hráli v reprezentaci nejvyšší.

Dres nejcennější se podařilo obléknout Rostislavu Kleslovi, Davidu Květoňovi a posledním reprezentantem je Michal Kovařčík.

Třináct odchovanců Nového Jičína hrálo nebo hraje českou extraligu. Rostislav Klesla v Třinci, Robin Bacul ve Slávii Praha, David Květoň v Třinci, Jan Dresler ve Vítkovicích, Michal Horák ve Vsetíně, Tomáš Štůrala ve Zlíně, Jaroslav Bartoň, Ondřej a Michal Kovařčíkovi, Jan Bartko a Jan Zahradníček v Třinci, Martin Janáček a Michal Matiaško v Olomouci.

David Květoň získal extraligový titul v Třinci v roce 2011, v roce 2014 se totéž povedlo ve Zlíně Tomáši Štůralovi a posledními majiteli extraligového titulu jsou bratři Kovařčíkovi v Třinci v předminulé sezóně.

Přes stovku hráčů Nového Jičína okusilo mládežnické extraligy v celé republice. I zde máme extraligové juniorské šampióny. V roce 2005 získali titul se Vsetínem David Květoň, Martin Koloničný, Dušan Pelikán, Adam Uhlár a Tomáš Pokora. Hlavními tahouny Třince v cestě za titulem v roce 2016 byli členové první formace Jan Zahradníček, Jan Bartko a bratři Kovařčíkovi. Poslední titul získali, Opět s Třincem v roce 2018, Jiří Plandor a Štěpán Macháček.

Hvězdy u nás

Během 26 sezón, v kterých hrál Nový Jičín 2.ligu, se zde objevila spousta HVĚZD, které buď kariéru dohrávaly nebo naopak ji tady zahajovali jako mladí talentovaní junioři ze spřátelených extraligových klubů.

Dres Nového Jičína obléklo 38 reprezentantů, z toho 1 Kanaďan, 1 Němec, 2 Slováci a 1 Slovinec

55 hokejistů, kteří byli v Novém Jičíně, hrálo československou, českou nebo slovenskou extraligu.

První hvězdou byl Aleš Badal, hráč Vítkovic, juniorský reprezentant. Měl lví podíl na největším úspěchu Nového Jičína, postupu do baráže v roce2001.

Na tomto novojičínském úspěchu se podílel i Stanislav Pavelec, bývalý hráč ještě federálního Slovanu Bratislava, majitel titulu se Vsetínem, extraligovou kariéru končil v Třinci.

Velkou oporou byl tehdy mladý talentovaný hráč juniorky Třince, Dušan Frosch, který následně udělal velkou kariéru v německé DEL.

Ukončit kariéru přišli i Petr Kalus a Václav Slabý, rozlučka se trochu protáhla a byla velmi plodná.

Samozřejmě největší hvězdou, která se mihla na Zimáku, byl PETR NEDVĚD, který v době stávky za lepší kontrakt v Pittsburgh Penguins, odehrál 7 utkání, ve kterých vstřelil 9 branek a nahrál na dalších 16 a má tak historicky nejvyšší průměr 3,57 bodu na utkání.

V roce 2002 hrál na střídavý start Tomáš Fleischmann, junior Vítkovic, syn našeho trenéra, pozdější velmi úspěšný hráč NHL.

V dalších letech přicházeli převážně junioři Třince, kteří taky měli Nový Jičín jako přestupní stanici, ale některým se tady podařilo zanechat hlubokou stopu herní kvalitou, charakterem i oblibou v kabině a u fanoušků. K těmto jednoznačně patřili brankář Štefan Žigárdy, obránci Michael Foltýn a Petr Štindl, útočník Richard Bordowski.

V roce 2008 se podařilo získat obrovskou posilu, pravda už ji bylo 42 let, ale ještě pět kvalitních sezón za Nový Jičín odvedl. Petr Gulda, bývalý reprezentant Německa, hráč Vítkovic, v DEL odehrál skoro 600 utkání, kariéru ukončil ve 49 letech.

Poslední ikonou, s bohatou kariérou doma, za mořem i v Evropě, byl v roce 2014 Marian Kacíř, reprezentant, draftovaný mužstvem Tampa Bay Lightning, v Česku hrál za Třinec, Slávii, Litvínov a Vsetín, hrál ve Finsku, Švédsku a Polsku, je majitelem zlaté medaile z Mistrovství Evropy do 18 let.

Těch kvalitních, minimálně extraligových hráčů bylo a je mnoho a je patrné, že spolupráce s nimi byla výhodná pro obě strany. Ať už šlo o úspěchy nebo o výchovu budoucích talentů nebo jen dohrání vynikající kariéry k radosti mnoha fanoušků nebo jako idolů pro místní mládež.3
HC Slezan Opava
4
HK Nový Jičín
Online
2.kolo, 23.9.2020
HC Slezan Opava
Rozpis ledové plochy
Aktuality
20.9.2020
Gratulujeme Dominikovi Kafkovi k získání vysokoškolského titulu !!! DOMINIK KAFKA
19.9.2020
Obě víkendová utkání juniorů, dnes s Polska 18 a zítra s Černými vlky, jsou zrušena.
17.9.2020
V sobotu se neodehraje utkání HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ - HK NOVÝ JIČÍN. Důvodem je karanténa Velkého Meziříčí. Taktéž se nehraje utkání Hodonín - Valašské Meziříčí.
17.9.2020
Dnes měl premiéru v extralize dorostu náš odchovanec Vojtěch Pilíšek. V dresu Havířova získal bod za prohru v prodloužení na ledě Komety Brno.
17.9.2020
Vzhledem k dokončovacím pracím na Zimáku bude první utkání A mužstva 10.10. se Žďárem nad Sázavou
4.9.2020
Pozor oprava!!! Druhé utkání v Opavě se hraje ve čtvrtek 10.9. od 18,30 hodin.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Ďáblíci na fotbalovém turnaji úspěšní !!!

N o v ý J i č í n - P o d l e s í

Ďáblíci na florbalovém turnaji v Hranicích

Hranice na Moravě