Bořek Kopecký

Na velkém úspěchu novojičínských Ďáblů v této sezoně se podílel každý z hráčů. Ve statistikách se však vždy někdo umístí na nejvyšší příčce a tak se s přičiněním celého týmu v konečných statistikách nejlépe umístili tito hráči.

Nejlepším hráčem sezony byl vyhlášen brankář Daniel Šimonů, jenž věrně střežil branku Ďáblů a svými zákroky dokázal tým několikrát podržet v nelehkých situacích. V základní části odchytal 25 utkání, v play-off chytal každý zápas a v superfinále nastoupil do brány celkem třikrát.


Za základní část byl oceněn postem nejlepšího hráče Robin Gebauer. Dvaatřicetiletý střelec nastoupil v základní části do 38 utkání, ve kterých zaznamenal 17 přesných zásahů a stal se nejlepším střelcem Ďáblů. Na své konto si připsal také deset asistencí. Také v play-off pokračoval ve výborných výkonech, když v devíti zápasech zaznamenal 8 kanadských bodů (3+5) a výrazně tak pomohl Ďáblům k vítězství druhé ligy ve skupině východ.


Tomáš Franek odehrál v základní části 20 duelů, ale svými skvělými výkony dokázal nakonec získat úctyhodných 22 kanadských bodů za dvanáct vstřelených branek a deset asistencí. V play-off navázal na základní část a s 12 kanadskými body (6+6) byl vyhlášen nejlepším hráčem play-off. Dal o sobě vědět také v superfinále, ve kterém nastoupil do třech zápasů a svým soupeřům vsítil dvě branky.


Teprve jednadvacetiletý David Štefka zářil hlavně v baráži o Chance ligu. Mladý útočník nastoupil do všech čtyř zápasů a se čtyřmi góly se stal nejlepším střelcem novojičínského celku v superfinále.


Jakub Hruška byl za své defenzivní činnosti vyhlášen nejlepším obráncem. V základní části získal dvanáct kanadských bodů, když se dokázal sám dvakrát prosadit a desetkrát asistoval. V play-off nastoupil do každého utkání a připsal si tři asistence. Ani v superfinále nevyšel bodově naprázdno, když se dokázal dvakrát prosadit v domácím zápase proti Táboru.


Roman Maliník byl po základní části s 35 kanadskými body (15+20) nejproduktivnějším Ďáblem. Také v play-off patřil mezi hlavní tahouny týmu a v osmi zápasech vstřelil dvě branky, ke kterým přidal čtyři asistence. V superfinále nastoupil do dvou zápasů, ze kterých si odnesl jeden přesný zásah a jednu asistenci.


Žolíkem letošní sezony se stal Jan Sluštík. V základní části si na své konto připsal 23 kanadských bodů za pět gólů a osmnáct asistencí. V play-off se sice gólově neprosadil, ale na šesti brankách se podílel asistencí. V superfinále zaznamenal jeden přesný zásah a dvě asistence.