Bořek Kopecký

Asociace druholigových klubů ledního hokeje ve středu 15.6. odsouhlasila nový herní systém, kterým se odehraje příští sezona v druhé lize.

Do druhé ligy se zapojí celkem 28 týmů, které budou rozděleny do dvou konferencí.

Západní konference sčítá 17 týmů. V první části se všechny celky utkají dvoukolově (doma, venku) a odehrají tak 32 utkání. První šestici týmů po první části čeká boj o pozice do čtvrtfinále opět dvoukolovým systémem. Mužstva, která po první fázi obsadí 7-12 příčku, se porvou o předkolo do play-off. Bude se hrát opět dvoukolovým systémem a týmy na 7-10 místě odehrají sérii na dvě vítězná utkání, která úspěšnější mužstvo pošle do čtvrtfinále.

Mužstva umístěna na 13-17 pozici se utkají také dvoukolově o udržení ve druhé lize. Tým, jenž poté skončí na 17. pozici, čeká sestup do příslušné KLM.

Do Východní konference se zapojí 11 celků, které se utkají čtyřkolově. Mužstva, která se po 40 odehraných zápasech budou nacházet na 7 až 10 místě, odehrají sérii na dva vítězné zápasy o postup do čtvrtfinále. Poslední tým na jedenácté příčce sestoupí do příslušné KLM.

Týmy, které se dokázaly probojovat mezi nejlepší osmičku, sehrají sérii na tři vítězná utkání. Vítěze své konference poté čeká boj na čtyři vítězné duely proti vítězi z druhé konference. Úspěšnější celek se stane Mistrem II. Ligy ČR a zároveň si zajistí postup do Chance Ligy.

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference: Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.