Ďáblové se po dvou venkovních duelech vrací zpět na svůj na led. Body byly v obou zápasech velmi blízko, jenže závěry zápasů vyšly lépe soupeřům a svěřenci Petra Macháčka a Robina Bacula se tak vrátili s prázdnou. Teď je však čeká utkání před svými fanoušky proti Velkému Meziříčí. Ani jednomu týmu se nedaří podle představ. Horáci si však naposledy vedli s přehledem a zaznamenali cenné tři body. Jedná se o důležité utkání, protože oba celky se potřebují nakopnout k lepším výsledkům. Zápas začíná v sobotu v 18:00.

Ďáblové získali v sedmadvaceti duelech 33 bodů, za což jim v tabulce patří devátá příčka. Momentálně se tak pohybují mimo postupové pozice do play-off, ale základní část ještě zdaleka nekončí. Na osmý Hodonín navíc ztrácí pouze čtyři body. Trenér Petr Macháček vidí jednu z hlavních příčin v nevydařených koncovkách zápasů. Přece jen jeho svěřenci prohráli několikrát o jedinou nebo pouhé dvě branky, přičemž většinu z nich obdrželi právě ve třetích třetinách nebo dokonce v posledních minutách utkání.

Novojičínští se v posledních zápasech museli obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Tomáše Franka (14+14). Šestadvacet kanadských bodů nasbíral dvaatřicetiletý kanonýr Roman Maliník (10+16). O třetí příčku nejproduktivnějšího Ďábla se dělí Viktor Konečný (11+12) a Jakub Lehečka (6+17), jenž má na svém kontě nejvíce asistencí.

Tomáš Franek

(14+14)

Roman Maliník

(10+16)

Viktor Konečný

(11+12)

Sestava z posledního zápasu: Šimonů (Hořejší) – Hladiš, Holaň, Adámek, Hruška, Váňa, Kožený, Sluštík J. – Flok, Konečný, Škarka, Kafka, Lehečka, Gebauer, Štefka, Handl, Květoň (C), Maliník.

HHK Velké Meziříčí

Velké Meziříčí se poslední dobou trápí, ale v posledním zápase dokázalo přerušit sérii jedenácti porážek v řadě. Naposledy na svém ledě přehrálo Bruslaře z Havlíčkova Brodu s přehledem 7:3. Na výhře Horáků se výrazně podílel pěti brankami Marcel Juráň. Velkému Meziříčí se navíc daří v přesilových hrách. V posledním zápase využilo hned čtyři početní převahy a momentálně má třetí nejlepší přesilovky ve Východní konferenci. I přesto však Horáci vstřelili nejméně branek v soutěži a v tabulce se aktuálně nachází na poslední jedenácté pozici.

Nejproduktivnějším velkomeziříčským hráčem je s devatenácti kanadskými body David Křenek (5+14). Na post nejlepšího střelce se díky poslednímu utkání vyšvihl sedmadvacetiletý Marcel Juráň (9+8). Šest přesných zásahů má na svém kontě Vojtěch Maštera (6+2).

Sestava z posledního zápasu: Slavíček (Juda J.) - Hort, Trnka, Vlašín P. "A", Střecha L., Ambrož "C", Slabý, Báňa - Střecha T., Strnad, Juráň, Doležal, Hasoň, Vedral, Maštera, Burian V., Křenek "A".

Vzájemná utkání

První vzájemné střetnutí tuto sezonu nastalo na novojičínském ledě. Horáci si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok a po závěrečné siréně pak slavili vítězství 4:2. Ve druhém utkání však byli úspěšnější Ďáblové. Z Velkého Meziříčí si odvezli tři body za vítězství 4:1.