Redakce

Nový Jičín - Dnes proběhla již tradiční náborová akce Českého hokeje Pojď hrát hokej.

Nový Jičín - Dnes proběhla již tradiční náborová akce Českého hokeje Pojď hrát hokej.

Akce Pojď hrát hokej se v Novém Jičíně již tradičně uskutečnila ve středu 23. listopadu 2022. Jde o nejvýznamnější akci Českého hokeje, kterou podporuje nábor mladých hokejistů v klubech, hlavně těch menších městech. Akce se vydařila, přišlo 17 nových dětí, které dostaly mimo jiné různé upomínkové předměty a spolu s rodiči si vychutnaly atmosféru hokejové šatny, trénink na ledě a mohly shlédnout utkání mladých Ďáblíků, svých vrstevníků.

Ve tři hodiny nám začali chodit první „malí“ hokejisté a hokejistky s rodiči, kteří se už nedočkavě těšili na led. Před zahájením se rodiče s dětmi zúčastnili prezentace, poté dostali malé dárečky, láhev CCM, letáčky do přípravky a hlavně dres, který si hned děti podepsaly a oblékly. Po prezentaci se všechny děti a rodiče přesunuli do klubovny na hokejovou prezentaci, ve které jsme popisovali chod klubu, prezentaci přípravky a ukázka dětské výstroje, které u nás dítě obdrží zdarma.

Po celou dobu náboru probíhal na ledě ukázkový trénink na jedné třetině hřiště našich malých Ďáblíků. Celé akci byli přítomni hráči prvního mužstva Ďáblů.

Děti měly připravené různé aktivity, například slalomy, překážky, střílení na branku.

Akce pojď hrát hokej byla ukončena závěrečnou fotkou a rozloučením. Akce s počtem 17 zúčastněných dětí měla veliký úspěch, někteří rodiče hned po skončení akce zapsali své dítě do našeho klubu nebo do školiček bruslení, které tradičně klub pořádá každou sobotu.