Bořek Kopecký

Novojičínští fanoušci se musí rozloučit s Viktorem Konečným, jenž příští sezonu vymění dres s ďáblem za ten havířovský. Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou dvě vydařené sezony, ve kterých nasbíral celkem 100 kanadských bodů. Nejproduktivnější Ďábel a zároveň nejlepší novojičínský střelec minulé sezony nastřádal v základní části padesát bodů za jednadvacet asistencí a 29 branek, čímž překonal čtyřiadvacet let starý klubový rekord. V osmi zápasech play-off přidal další čtyři góly a stejný počet asistencí. Po životní sezoně tak zlákal šikovného útočníka havířovský AZet, který letos bude opět útočit na postup, ke kterému by mu měl dopomoci právě novojičínský ostrostřelec. Kony, děkujeme a hodně štěstí.

Viktor Konečný odstartoval útok na střelecký klubový rekord již v prvním utkání základní části, kdy si při vysoké výhře nad Velkým Meziříčím připsal hattrick. Skvělou střeleckou šňůru pak zaznamenal v říjnu a listopadu, kdy během deseti utkání nastřílel hned třináct branek. Svou gólovou hranici postupně navyšoval až po základní části sčítala počet 29 branek, čímž překonal čtyřiadvacet let starý klubový rekord, který se sezony 1999/2000 držel Petr Kalus, jenž se prosadil sedmadvacetkrát.

Padesáti kanadskými body pak srovnal výkon Petra Macháčka ze sezony 2006/2007 a Petra Kaluse ze sezony 2001/2002. Na rekordmana Lukáše Bacula ze sezony 2009/2010 chyběl Viktoru Konečnému jediný body. Ze 40 zápasů základní části se Konečnému podařilo připsat alespoň dva kanadské body ve čtrnácti případech. Nejvíce kanadských bodů si připsal 28. října na ledě Vyškova, kdy při výhře Ďáblů 7:3 zaznamenal dva góly a tři asistence. Viktor Konečný hrál tehdy zrovna ve své nejlepší formě, kdy si v pěti zápasech připsal hned 14 kanadských bodů.