V tomhle utkání budeme mít možnost sledovat momentálně dva nejlepší celky tabulky. Ďáblové se dlouho drželi na prvním místě, z něhož byli sesazeni právě Bobry, takže jim mají co vracet. Valašskomeziříčským se opravdu daří, z posledních sedmi zápasů získali maximální počet bodů a díky této sérii se jim podařilo získat první místo tabulky. Ďáblové se budou snažit navázat na poslední dva vyhrané zápasy a pokusí se porazit také Bobry, což se jim v téhle sezoně ještě nepodařilo. Utkání začíná ve středu v 18 hodin na valašskomeziříčském ledě.

Postavení v tabulce

Bobři se momentálně nachází na prvním místě tabulky s 61 body z 28 odehraných zápasů. K zisku prvního místa jim velmi pomohla šňůra sedmi vítězství v řadě. Na domácím ledě jsou však Bobři ještě jistější, doma neprohráli již jedenáct zápasů v řadě, ve kterých ztratili pouze jeden bod za výhru v prodloužení právě proti Ďáblům. Svůj poslední zápas odehráli na ledě Komety B, ze kterého si odvezli tři body za výhru 0:3.

Ďáblové jsou nejbližšími dotahovateli valašskomeziříčského týmu. Z 28 zápasů získali 55 a nachází se na druhém místě tabulky se šestibodovou ztrátou na vedoucí Bobry. V tuhle chvíli se vezou na vlně dvou vítězství v řadě, když doma přehráli Kopřivnici a po skvělém obratu vyhráli také v Hodoníně. Ďáblové odehráli na hřištích soupeřů 14 zápasů, ze kterých získali 23 bodů, když sedmkrát odcházeli jako vítězové a dvakrát prohráli až po šedesáti minutách.

Nejproduktivnější hráči

Nejproduktivnějším hráčem Valašského Meziříčí je Jiří Goiš s 29 kanadskými body (9+20). O post nejlepšího střelce Bobrů se dělí Jan Křivohlávek (14+14) a Tomáš Vávra (14+12). Z obránců si vede nejlépe Stanislav Báchor se 17 kanadskými body (3+14).

Roman Maliník je nejproduktivnějším Ďáblem s 27 kanadskými body (10+17). Skvěle si vede také Jakub Lehečka, který nasbíral 23 kanadských bodů (8+15). Nejproduktivnějším obráncem Ďáblů je Petr Kuboš s 12 kanadskými body (1+11).

Poslední zápas soupeře

Valašské Meziříčí se v posledním zápase představilo na ledě béčka brněnské Komety. Po první třetině vedli 1:0 po gólu Stanislava Báchora ze dvanácté minuty. Domácí byli z úvodu druhé třetiny velmi aktivní, ale byli to Bobři, kteří vstřelili další gól a zásluhou Jakuba Apolenáře se dostali do dvougólového vedení. Ve třetí třetině vstřelil poslední branku utkání David Dobša, když v přesilové hře zvyšoval už na 3:0.

HC Kometa Brno B - HC Bobři Valašské Meziříčí 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Báchor (Finsterle, Dobša), 27. Apolenář (Ďurkáč, Hanák), 46. Dobša (Finsterle).

Rozhodčí: Rapák - Bartoň, Tvrdý.

Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1.

Diváků: 127

Kometa B: Slavíček (Šembera) - Kališ (A), Studený, Kučera (A), Zukal, Sedláček, Trnka - Pigl, Škvrně, Havlát, Vašíček, Krejčí, Brabenec (C), Zabloudil, Mokrohajský, Popelka, Krejčiřík.

Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) - Báchor (A), Gabrhelík, Ďurkáč (A), Hanák, Kamas, Holiš - Dobša, Apolenář, Finsterle - Andris, Pořický (C), Weintritt - Kozubík, Vavřík, Stodůlka.

Vzájemné zápasy v této sezoně

Vzájemné duely nejsou pro Ďábly příliš přívětivé. S Bobry tuto sezonu odehráli již čtyři utkání, ve kterých se jim podařilo získat pouze bod. První vzájemný duel se odehrál ve Valašském Meziříčí a Bobři vyhráli jasně 9:0. Druhý vzájemný zápas už tak jednostranný nebyl, ale valašskomeziříčští si i tak z novojičínského ledu odvezli tři body za výhru 4:7. Ve třetím vzájemném duelu se čekalo na první branku až do prodloužení, ve kterém vstřelil rozhodující gól domácí kapitán Jakub Pořický. Poslední vzájemný duel začal pro Ďábly velmi dobře, již po sedmi minutách vedli o tři branky, Bobři však v zápase předvedli úžasný obrat a získali tři body za výhru 5:7.