Jakub Kopřiva

V posledním druholigovém kole přehráli svěřenci Kamila Gebauera Kopřivnici, ale dnes už je čeká další zápas. V rámci 28. kola se totiž představí v Hodoníně, kde vyzvou místní Drtiče. Ti se nachází na posledním místě v tabulce, ovšem v posledních kolech předvádí velice dobré výkony a sbírají cenné body. Utkání se hraje v sobotu a úvodní vhazování je naplánováno na 17. hodinu.

Domácí Drtiči zatím odehráli 27 utkání a nasbírali v nich 25 bodů, což stačí na poslední místo v tabulce. Drtiči nastříleli zatím 73 branek, což je nejméně ze všech týmů v soutěži. Zároveň jich už 103 inkasovali a hůře je na tom pouze předposlední Velké Meziříčí, které už vyfasovalo 108 branek. V posledních týdnech se ale Drtičům poměrně daří. Z posledních pěti utkání třikrát vyhráli, když porazili Žďár nad Sázavou, béčko brněnské Komety a naposledy si doma vyšlápli na Opavu. Drtiči sbírají body hlavně doma, kde jich už vybojovali 20 z celkových 25. Z posledních čtyř domácích zápasů získali plný počet bodů, takže na svém ledě jsou Drtiči hodně nebezpeční.

Svěřenci Kamila Gebauera po dvou porážkách v posledním kole zabrali. Na svém ledě přivítali v derby Kopřivnici a v zajímavém utkání nakonec Ďáblové výhry 3:1. Nutno ovšem dodat, že vítězství se nerodilo vůbec lehce. Ďáblové v této sezoně zatím odehráli také 27 utkání a získali v nich 52 bodů. Nový Jičín se nachází na druhém místě v tabulce, když na vedoucí Valašské Meziříčí ztrácí šest bodů. Zajímavé je, že druhý celek tabulky zatím nastřílel „pouze“ 84 branek, méně jich vstřelili jen právě Drtiči. Z posledních pěti venkovních zápasů vyhráli Ďáblové dva. Uspěli na ledě Kopřivnice a Žďáru nad Sázavou. Naposledy ovšem prohráli po samostatných nájezdech v Opavě.

Nejnebezpečnějším hráčem Drtičů je jednoznačně Tomáš Komínek, kterému se v této sezoně velice daří. Nasbíral už 32 kanadských bodů (19+13) a je druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, když na vedoucího Jana Wasserbauera ztrácí pouze jeden kanadský bod. Nejproduktivnějším Ďáblem je stále Roman Maliník, který má na svém kontě 26 kanadských bodů (9+17). Sekunduje mu Jakub Lehečka, který nasbíral 23 kanadských bodů (8+15).

Oba celky na sebe naposledy narazily na začátku prosince minulého roku. Tehdy se hrálo v Novém Jičíně a byl to zajímavý a vyrovnaný zápas. Zvládli ho tehdy lépe domácí Ďáblové, kteří na svém ledě přehráli Drtiče 3:2.