Jakub Kopřiva

V posledním zápase Ďáblové po třech prohrál zabrali a na svém ledě si poradili s béčkem brněnské Komety. V 18. kole čeká svěřence Kamila Gebauera další dobře hrající soupeř, přijede totiž Slezan Opava! Zápas se hraje ve středu a úvodní vhazování je naplánováno na 18. hodinu.

Postavení v tabulce

Ďáblové mají stále kralují tabulce 2. ligy – skupiny Východ. Po devatenácti odehraných zápasech mají na svém kontě 36 bodů a před druhým Valašským Meziříčím mají náskok tří bodů. Valmez ovšem odehrál o dva zápasy méně. Ďáblové jsou vůbec nejlepším týmem na domácím kluzišti. Doma odehráli 10 utkání a vybojovali v nich 23 bodů.

Opava odehrála zatím jen 17 utkání a na svém kontě má 27 bodů, což stačí na průběžné čtvrté místo v tabulce. Z posledních čtyř utkání Slezan hned třikrát vyhrál, když porazil Velké Meziříčí, béčko brněnské Komety a Žďár nad Sázavou. Slezan nestačil pouze na Kopřivnici. Venku Slezan nevyhrál už čtyři utkání. Celkově venku zatím odehrál 8 utkání a vyhrál pouze dvakrát, takže body sbírá hlavně na svém kluzišti.

Nejproduktivnější hráči

V dresu domácích Ďáblů řádí hlavně Roman Maliník, který má na svém kontě 17 kanadských bodů (5+12) a je osmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Patnáct kanadských bodů nasbíral Jakub Lehečka (3+12). Výborné výkony předvádí také zkušený Robin Gebauer, který zatím nasbíral 13 kanadských bodů (6+7).

Nejproduktivnějším hráčem Opavy je třiatřicetiletý útočník Petr Wolf, který má na svém kontě 15 kanadských bodů (5+10). O dva body méně má Jan Vojtovič (4+9), který ve dvaceti letech předvádí velice dobré výkony. Po dvanácti bodech nasbírali Beránek (5+7) a Kunc (3+9).

Poslední zápas soupeře

Slezan v posledním zápase hostil Žďár nad Sázavou a byl to zápas jako víno. Hostující Žďár v první třetině dominoval a vytvořil si náskok 3:0. Jenže ve druhé periodě se to dokonale otočilo a tři branky nastřílel Slezan, takže se šlo do poslední části za stavu 3:3. Sedm minutek před koncem šel Žďár opět do vedení, ale za domácí rychle srovnal Beránek a šlo se do prodloužení. V něm se téměř tři stovky diváků branky nedočkali a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch rozhodl Šindelář a Slezanu tak vystřelil bonusový bodík.

HC Slezan Opava - SKLH Žďár nad Sázavou 5:4sn (0:3, 3:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Vojtovič (Beránek, Kunc), 24. Wolf, 36. Vojtovič (Vašenka, Beránek), 56. Beránek (Kunc, Vojtovič), rozh. náj. Šindelář – 5. Jícha (Prokš, Půža), 10. Jícha (Vašíček, Prokš), 14. Čermák (Štěpánek, Wasserbauer), 53. Vašíček (Čermák).

Rozhodčí: Vaněk – Bezděk, Veselý.

Vyloučení: 5:8, využití 1:0.

Diváci: 256.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy na sebe narazily na konci října. V první třetině bylo k vidění několik střeleckých pokusů, ale branka nepadla. Ve druhé části se prosadil Zapletal a Slezan šel do vedení 1:0. Ve 49. minutě domácí zvýšili své vedení, když se trefil Kunc. Ďáblové ale poté zabrali a rychle snížil Gebauer. Jenže pak dvakrát udeřili domácí, kteří nakonec zápas zvládli a vyhráli 4:1.