Redakce

Šumperk - Ďáblové jeli do Šumperka s cílem potvrdit stoupající formu, ale kvalitní celek domácích, který má postupové ambice, jim moc šancí nedal.

Na šumperského draka by dnes asi nestačili ani rytíři. Ďáblové sice opět hráli skvělý hokej, a v mnohém také dokázali převýšit domácí, nicméně první třetina jim utekla zejména gólově.  Druhou třetinu zase odehráli Draci na vlastní polovině, ale do šancí nás vůbec nepustili. Skvěle chytající Kohn ve třetí třetině obdržel úder loktem, přičemž dostal branku. Viník se mu sice omluvil, ale rozhodčí gól přesto uznal. Asi si v tu chvíli zrovna prohlížel hráče, zda mají v pořádku dresy.... Kohn sice musel střídat, ale je v pořádku a můžeme se těšit na další skvělé zákroky v jeho podání. Pak přišlo dohrání soupeře Málkem a kromě pěkného hokeje přišly do třetí třetiny emoce. Nicméně hokej, jaký předváděly oba týmy, se musel divákům líbit. Draci zaslouženě vyhráli a nám nezbývá, nežli pogratulovat a vzdát čest poraženým.

Vyjádření trenéra přineseme zítra.

Komentář k zápasu ze Šumperského webu :

Od úvodních minut byli aktivnější šumperští hokejisté, k čemuž přispělo i brzké vyloučení na straně Nového Jičína. Tomáš Kohn v brance Ďáblů však s jistotou čelil střeleckým pokusům Draků. V deváté minutě však již kapituloval. Vorobjev poslal kolmý pas vpřed na Romančíka, který ještě předal na druhé křídlo Dominiku Pokornému. Střelec týmu se sice dostal poněkud z úhlu, ale i tak zamířil přesně pod břevno.

Naštěstí u něj, tak jako v posledních třech zápasech, nezůstalo. Naopak, Draci mohli přidat další trefu již během vlastního oslabení, kdy Pokorný vyslal do brejku Vorobjeva. Ruský chasník ale Kohna nepřelstil. Druhá formace pak i nadálě při každém střídání trápila hosty, o další dvě branky první třetiny se však postaraly zbývající dva útoky Draků. Ten na 2:0 trefil Nikolaj Tolokonnikov. Kužílek zachytil u modré vyhození hostů, ihned poslal puk před branku, kde ruský spoluhráč tečoval kotouč do sítě. A za pouhých 15 vteřin se skóre změnilo znovu. Milan Ostřanský vypíchl ve vlastním pásmu přihrávku, z první si poslal puk do jízdy a než stačila trojice bránících hráčů zareagovat, tak zakončil přesnou střelou skrze výstroj Kohna.

Dobrá pohoda v šumperském táboře byla narušena během druhé třetiny. Hosté zvýšili tempo a v přímé úměře také snížili ztrátu. Hned po vhazování zůstal na kotouči Jiří Slovák, který přesnou střelou přelstil Kristína. Šumperk však víc inkasovaných branek nepřipustil, ať už zásluhou spolehlivého výkonu Kristína, tak i důrazné hry v obraně. Navíc o minutu později se skóre znovu měnilo. Situaci dva na dva vyřešila skvěle dvojice Dmitrij Vorobjev - Michal Romančík, kdy druhý jmenovaný z voleje zatloukl kotouč do sítě po nádherné Vorobjevovy přihrávky.

I přes velké šance na obou stranách se skóre v prostřední části hry již neměnilo. Rozhodnout tak měla poslední třetina, do které vstoupil Šumperk s velmi slibným vedením. Navíc hosté marně hledali skrze dobře poskládaný defenzivní val Šumperka cestu k zakončení. A klíčovým momenten se stal faul Matěje Málka, který zezadu trefil Drtila tak, že ten skončil hlavou na mantinelu. Vyšší pětiminutový trest se stal hostům osudný, Draci v početní výhodě dvakrát udeřili.

Ovšem nutno dodat, že již první gól byl hodně kontroverzní. Plášek po přihrávce napříč pásmem sjížděl do prostoru před brankou a zrovna ve chvíli, kdy krásně z voleje pálil Tomáš Sedlák, se srazil s brankářem Kohnem. Ten zůstal ležet na ledě a s podezřením na otřes mozku z utkání odstoupil. Gól byl uznán. Než se pak náhradník Václav Sonnek stačil pořádně rozkoukat, udeřil Šumperk znovu. Podruhé v utkání se prosadil naturalizovaný útočník Nikolaj Tolokonnikov, který zakončil nádhernou souhru třetí šumperské formace. První bod v seniorské kategorii si pak připsal za druhou asistenci Denis Blecha.

Šumperk již šlágr kola dotáhl do jasného vítězství 6:1 a vrátil se tak do čela ligové tabulky.