24.10.2018, Redakce

Ubojované body těší dvojnásobně, aspirant na titul ostrouhal !!!

N o v ý J i č í n - S významným sponzorem na ramenou přijeli hosté z jihu s touhou oplatit Ďáblům porážku. Ti se nedali a slaví další, byť velmi perné vítězství.
12.kolo, středa 24.10.2018
HK Nový Jičín4:3
(0:0, 2:1, 2:2)
SHK Hodonín
Branky a nahrávky: 28. Irgl (Tomeček,Motloch), 32. Pecha (Krupa), 41. Sonnek (Hrachovský, Poruba), 49. Lehečka – 39. Škutchan (Matějka, Mikéska), 51. Matula (Hladiš, Fišera), 54. Matula (Finsterle, Charvát). Rozhodčí: Král – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7, navíc Poruba (NJ) do konce utkání, nesportovní chování. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.
HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Hrachovský, Metelka, Gřesík, Tomeček – Palacký, Palička, Krupa, Pecha, Motloch, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, Sonnek, Slovák, Irgl.
SHK Hodonín: Kubáň (Juríček) – Sedlák, Fišera, Kobylík, Rýpar, Mikéska, Ševčík, Hladiš, Miklík (A) – Charvát (A), Matějka, Šaršok, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča (C), Polák.

Drtiči dodrtili.

Drtiči přijeli k Ďáblům s velkým sebevědomím a po posledních dvou vítězných taženích 8:0 a 5:1 na to měli právo! Ďáblové jim však od začátku první třetiny ukázali, že jsou jiná liga, nežli Orlová či Opava a v první třetině se měli Drtiči co ohánět. Až v polovině třetiny pochopili, že je nutno hrát na plný plyn a hned to bylo vidět, že prostě hokej hrát umí. Přes množství šancí na obou stranách však první třetina skončila bez branek.

     Druhá třetina byla třetinou chyb z obou stran. Nejprve v osmé minutě hostující Matula napálil puk do tyče, a v zápětí Irgl nečekanou střelou propálil hostujícího gólmana mezi betonama. A pro Drtiče bylo ještě hůř. O dvě minuty později sice Krupa přihrál ideálně Pechovi, ten však střelu pokazil, nicméně puk letěl, letěl a letěl, až dopadl za záda netečně přihlížejícího Kubáně. Závěr třetiny patřil přesilovkám a věrní fanoušci Ďáblů zcela jistě berou již jako fakt, že nám přesilovky nejdou a na rozdíl od nás Hodonín při hře 4 na 4 celkem pohodlně skóroval úplně volným Škutchanem. Do kabin šli domácí s jednogólovým náskokem.

     Třetí třetina byla mizérie, faul střídal faul a na trestných lavicích bylo pořádně namačkáno. Rozkouskovaná hra však lépe vyhovovala Ďáblům. Nejprve Sonnek si vzpomněl, že v přesilovce se dávají góly a pohrál si s Kubáněm ukázkovým blafákem, a pak dokonce Lehečka ve vlastním oslabení skóroval již na 4:1. Zdálo se být dobojováno a jičínským stadiónem již zněly oslavné písně, nicméně Drtiči nesložili zbraně a po gólech Matuly to bylo náhle 4:3.  Drtiče však potopil vlastní hráč, když Mikéskovi nepochopitelně zablikalo v hlavě a úderem do hlavy s krvavým zraněním zazdil skvěle hrající Hodonín. Dvě minuty před koncem dostal 4 minuty a mohlo být dobojováno nebýt podobného blikance Poruby, který si chtěl 30 sekund před koncem vyhádat vyloučení Hodonína. Vyhádal si ale vyloučení své, nicméně malá jiskřička naděje se Drtičům nerozhořela.

    Závěrem mi dovolte pochválit oba týmy za skvělý a bojovný hokej. Pokud se takový bude hrát i nadále, máme se na co těšit!!

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU ZDE

Petr Macháček - trenér domácích

Velmi těžké utkání s týmem , který má ty největší ambice. V zápase jsme se dostali do trháku po dobře sehrané akci 3 na 2, nutno podotknout , že soupeř mohl být tím , kdo povede, protože nastřelil tyč a my jsme z protiakce trefili. Odskočili jsme do vedení 4 : 1, ale soupeř nic nevzdal a vítězství jsme museli hájit až do samého závěru. Výhra je pro náš tým velmi cenná . V celém utkání jsme vedli a to až dokonce. Celému týmu patří poděkování.
Ivan Dornič - trenér hostů
Jak by jste zhodnotil dnešní zápas?
No bol to pre divákov velmi atraktivný zápas, bohužial z nešťastným koncom pre nás verili sme že tu zoberieme nějaký bod dva možno že aj tri ale dneska nám to nebolo súdené.

Zdá se vám že vás rozhodčí tady poškodili?
to ste povedali vy, já to nehovorím, já sa k rozhodcov nevyjadrujem ,ale myslím si že my tie šance ktoré sme si vypracovali, keby jsme aspoň každú tretiu promenili, určitě vyhráme.

a nezdálo se vám že hrají vaši hoši trošku tvrdě?

já by som to ani tak nepovedal reagovali na hru súpera a já si myslím že to mal v pravomoci rozhodca , rozhodca to posuzoval tak jak to uznal za vhodné


TIP: sport doma
5
HK Nový Jičín
4
HC Slezan Opava
Online
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
21.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace reprezentace ČR 16 ženy a 2 utkání se Slovenskem, který se uskuteční ve dnech 5. - 7. dubna 2019 v Ostravě. Blahopřejeme !!! 1.3.2019
20.3.2019
Odchovanec Nového Jičína, hráč Třince, Štěpán Macháček obdržel pozvánku do reprezentace U 17 na Turnaj 5 zemí, který se uskuteční ve dnech 10. – 13. dubna 2019 ve švýcarské Basileji. Blahopřejeme !!!
13.3.2019
Náš odchovanec, David Květoň, včera vstřelil dvě branky v dresu Vítkovic v utkání předkola play off proti Spartě Praha a zajistil svému mužstvu vedení 2:0 v sérii.
9.3.2019
Michal Matiaško, odchovanec našeho klubu, vstřelil v dresu Olomouce první extraligovou branku proti Pirátům Chomutov. Blahopřejeme !!!
7.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace ČR 18 žen a 2 přípravná utkání s Austrálii který se uskuteční ve dnech 26. - 28. března 2019 v Liberci. Blahopřejeme !!!
1.3.2019
Saša Hřívová obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace ČR 16 žen, který se uskuteční ve dnech 8. - 10. března 2019 v Klášterci nad Ohří. Blahopřejeme !!!
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Děti jsou na Zimáku jako doma...

N o v ý J i č í n

Pojď hrát hokej !!!

N o v ý J i č í n