21.9.2016, Redakce

Nový Jičín rozdrtil Kopřivnici, rozhodla už první třetina

N o v ý J i č í n - Tři branky v první části hry a bylo po soupeři. Tak by se dalo charakterizovat utkání Nového Jičína s Kopřivnicí, kdy domácí v úvodní dvacetiminutovce třikrát skórovali a určili tím ráz utkání. Obraz hry se nezměnil ani v následném průběhu duelu, když hosté se zásluhou Krutila dočkali jen čestného úspěchu, jenže na koni byli Novojičínští. Ti nakonec tento souboj dotáhli až k vysoké výhře 7:1.
3.kolo, středa 21.9.2016
HK Nový Jičín7:1
(3:0, 2:1, 2:0)
HC Kopřivnice
Branky a nahrávky: 3. Schwarz (Sonnek, Stránský), 5. Chvostek (Rác, Kužílek), 20. Kužílek (Rác, Chvostek M.), 30. Schwarz (Sonnek, Samiec), 39. Chvostek (Rác), 55. Uhlár (Málek), 56. Kratochvíl (Gebauer, Hruška) – 31. Krutil (Sluštík, Červenka) Rozhodčí: Fiedler Vyloučení: 5:6, navíc Čintala ( Kopřivnice ) 10 minut Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1050 Střely na branku: 36:43 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1
HK Nový Jičín: Iláš (Urbisch), Stránský, Kužílek, Běhal, Hruška, Vašut, Zbořil, Chvostek, Gebauer, Samiec, Hladiš, Chvostek, Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Schwarz, Novotný, Uhlár
HC Kopřivnice: Vrba (Unzeitig), Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Chalupa, Kowalczyk, Kofroň, Poruba, Sluštík, Hrubý, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargáč, Vyčesaný, Mach, Ollender, Červenka

Komentář k utkání

Pro Nový Jičín to tak byly ve druhém zápase první body v sezoně. „Začali jsme velmi dobře, což bylo důležité. Ve druhé třetině jsme naopak nehráli moc dobře, ale třetí třetina byla opět výborná. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Vyhráli jsme zaslouženě. Je to pro nás důležité vítězství a první body. Věřím, že to mužstvo nakopne," uvedl těsně po závěrečné siréně kouč HK Nový Jičín David Musial. Na kopřivnické straně panovalo po derby pochopitelně zklamání. „Připadalo mi, jako kdyby kluci místo na derby, přijeli na výlet. Po pohovoru v kabině jsme se ve druhé třetině zlepšili, měli jsme tlak a několik šancí. Kluci si uvědomili, co mají hrát, ale místo snížení jsme dostali zcela zbytečný gól na 0:4, což nakonec rozhodlo o celém utkání. Potom už to byl takový pěkný přátelák. Přijelo nás povzbudit hodně diváků, což mě vůči nim mrzí," nechápal po vysoké porážce kopřivnický kouč Václav Slabý, jehož tým má ve víkendovém kole volno. Hokejisté Nového Jičína hrají v sobotu od 17 hodin na ledě opavského Slezanu. Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/hokej_region/prvni-hokejove-derby-reziroval-novy-jicin-20160922.html

TIP: sport doma