41.kolo, středa 19.2.2020
HK Nový Jičín1:5
(0:1, 1:2, 0:2)
HC Kopřivnice
Branky a nahrávky: 40. Macuh (TS) – 20. F. (T., Štěpánek), 30. Gebauer (Suchý, Mach), 33. Sluštík, 48. Štěpánek (Gebauer, Mach), 54. Fojtík (Sluštík). Rozhodčí: Král, Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 600. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HK Nový Jičín: Šimonů, Palička, – Hruška, Már, Rufer, Holáň, Váňa, Tolokonnikov, – Poruba, Králík, Finsterle, Lehečka, Štefka, Kafka, Palička, Hilšer, Plitko, Macuh, Pecha, Kuba
HC Kopřivnice: Hromada, Fendrich, – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž, – Mach, Gebauer, Daron, Sluštík, Bochnak, Hrubý, Suchý, Fojtík, Gola, Mach, Marek

Hromada si Ďábly pohlídal.

Celý zápas rozhodla 20 minuta, kdy se Kopřivnici při první šanci zápasu podařilo vstřelit branku. Do té doby byli lepší Ďáblové, kteří však pohrdali i naprosto vyloženými šancemi a když už výtečný Hromada jen smutně koukal, puk netrefil ani prázdný kout jeho svatyně. Od té doby Kopřivnice jasně dominovala a Ďáblové se neskutečně trápili. Bojovali, dřeli, ale nešlo jim vůbec nic. Jakous takous naději vykřesal Rok Macuh, který při trestném střílení vykoupal Hromadu ve svých fintičkách, ale to bylo vše, to se dalo kladně hodnotit. Nestačí dřít do úmoru, je třeba také využívat šance, které si tým vypracuje a to dnes opět chybělo. Dostali jsme znovu a opět také dva góly v přesilovkách, o jejich tragédii již víme několik let, otázkou je zda s tím něco jde udělat, nebo se nad tím mávlo rukou. Pokud bychom z našich výsledků odečetli polovinu obdržených branek v přesilovkách, těšili bychom se na play of.

fotogalerie ze zápasu je ZDE

Kamil Gebauer - trenér :

Do utkání jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si šance a první třetinu nedovolili
soupeři skoro nic. V poslední minutě jsme však dostali gól z naší hrubky na buly.
Tohle byl jediný gól, který jsme inkasovali při hře pět na pět. Bohužel nás soupeř
dvakrát potrestal v oslabení ze slotu, kde jsme si trestuhodně nepohlídali hráče.