13. kolo, 2. liga - Východ 2014/2015, so 1.11.2014

VSK Technika Brno

5:2

Branky a nahrávky: 5. Klimeš (Habrovec), 6. Brzobohatý (TS), 16. Jurča (Habrovec), 29. Čtvrtníček, 43. Látal (Jurča) – 48. Mráz (TS), 50. Gebauer (Žák, Uhlár) Rozhodčí: Kareš – Musil, Klouda Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Diváci: . Střely na branku: 41:47 Průběh utkání: 5:0, 5:2

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal, Maršálek – Jurča, Látal, Pargač, Brzobohatý, Benýšek, Bustin, Heža, Zábranský, Čtvrtníček. Trenér: Roman Kaňkovský

HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Vašut (C), Vnenk – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Uhlar, Ižacký, Hanák. Trenér: Aleš Flašar.

Vlastimil Odehnal (Technika Brno): Myslím si, že první třetinu jsme odehráli velice dobře. Tam se určitě zápas nerozhodl, ale hodně se to překlopilo na naši stranu. Ve druhé třetině jsme hráli trochu méně koncentrovaně, tak se to trochu vyrovnalo, ale až ten konec, kdy jsme inkasovali dva góly, jsme zápas v klidu dohráli. Aleš Flašar (Nový Jičín): Technika hrála dobře, je to silný tým a my jsme podali špatný výkon v prvních dvou třetinách. Před třetí třetinou jsme trochu zvedli hlas v šatně a kluci konečně začali hrát tak, jak si to představujeme. Ale bohužel zápas se nehraje dvacet, ale šedesát minut . Můžeme jenom soupeři pogratulovat.

Do utkání vlétla Technika jako vítr, skóre otevřela již v páté minutě. První početní výhodu využil Tomáš Klimeš, který střelou od modré čáry poslal svůj tým do vedení. Minutu a půl na to se dostal do úniku Michal Brzobohatý, byl ale faulován a následovalo tak trestné střílení. To nádherným blafákem proměnil a v čase 5:39 tak svítilo na světelné tabuli již skóre 2:0. Poté zahrozil také Nový Jičín, Prokop se s pukem prokličkoval až před bránu, kde vyslal kotouč na Nováka. Tomu v udržení čistého štítu pomohla tyč a kontaktní gól tak nepadl. Naopak, radovali se znovu domácí, díky gólu Petra Jurči. Ten v 16. minutě dorazil puk po střele Habrovce do brány a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro Brno. Do prostřední části vstoupili hosté s novým impulsem, Šrámka v bráně vystřídal Iláš. Ve 23. minutě bylo nařízeno znovu trestné střílení, tentokrát pro hosty. Lehečka byl v úniku faulován a měl šanci vstřelit kontaktní gól svého týmu. Novák si jej ale úspěšně najel a Lehečka tak ve snaze o blafák trefil pouze jeho beton. O pět minut později se tedy znovu radovali domácí, Jiří Čtvrtníček objel bránu a nečekanou střelou nad Ilášovu vyrážečku poslal Techniku do vedení 4:0. Šanci dovršit pětigólovou smršť měl Jurča, ten ale trefil v polovině zápasu pouze břevno hostující svatyně. Pak následovala dvojnásobná přesilovka pro hosty, ti v ní ale nic nepředvedli a třikrát zahrozila sama Technika. Dnes se tedy potvrdila hokejová fráze o tom, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, nezaslouží si vyhrát. Do konce prostřední části se už skóre neměnilo. Závěrečnou dvacetiminutovku načal Jičín další nepovedenou přesilovkou. Ondřej Látal se totiž zmocnil puku a dovršil „bůra“ do branky hostů v oslabení. Poté začali hrát hosté přímočařeji, což vedlo k několika šancím, které vyvrcholili třetím trestným střílení. To proměnil Tomáš Mráz, který poslal puk Novákovi pod beton a prolomil tak střeleckou impotenci svého týmu. Za necelé dvě minuty přidal druhou branku Jičína Robin Gebauer, na více gólů se už ale ani jeden z týmu nezmohl. Tři body si tak nechává doma Technika a po dvou výhrách v prodloužení si připisuje třetí, již v normální hrací době.