24.1.2015, Redakce, Nikol Muselíková

Venku lépe než doma

Brno - Brňanům se nepodařilo potřetí v řadě vyhrát. Přestože dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu a za stavu 2:2 šli do prodloužení. Tam je ale novojičínští přehráli a odváží si domů o bod víc.
35.kolo, sobota 24.1.2015
VSK Technika Brno2:3p
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
HK Nový Jičín
Branky a nahrávky: 36. Bustin (Habrovec), 56. Heža (Havíř, Zábranský) – 24. Novotný (Ižacký), 26. Mráz (Novosad, Ižacký), 63. Novotný (Prokop Rozhodčí: Rudolf Wolf – Jiří Chocholouš, David Otáhal Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 91 Střely na branku: Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3
VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L. – Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Heža, Benýšek (C), Odehnal V., Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý.
HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Gebauer, Mráz, Novotný, Cabak, Žák, Flašar, Hruška, Prokop – Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Novosad, Uhlar, Ižacký, Hanák, Vnenk.

Komentář k utkání

První třetina začala vyloučením na straně hostí hned v první minutě. Hanákův faul však Sovám ovoce nepřinesl. První zajímavá situace na druhé straně přišla v sedmé minutě. Puk za Novákovými zády rozradostnil hráče v modrém. Do brány ho však jičínský forvard sklepl rukou a branka proto nebyla uznána. V šestnácté minutě se v šanci ocitli Brněnští. Kotouč se odrazil k Pargáčovi, který byl před bránou úplně sám. Šrámek však jeho střelu poslal vysoko nad svoji svatyni. Úvodní dějství skončilo bez branek. Skóre otevřel hostující tým ve čtvrté minutě druhé periody. Dominik Novotný se z trestné lavice vyřítil rovnou na brněnskou bránu a po přihrávce Ižackého prudkým pasem vymetl levý horní roh. Sebevědomý celek z Nového Jičína odskočil na dvoubrankový náskok, když Novosad našel před brněnskou klecí osamoceného Petra Mráze. Ten si stihl s kotoučem pohrát a poté ho poslat nad Novákův beton. Odpověď Vysokoškoláků přišla v šestatřicáté minutě. Habrovec tvrdě vypálil na Šrámka, který kotouč vyrazil. Ke smůle hostí však jen k Peteru Bustinovi. Tomu se podařilo poprvé v zápase prostřelit jičínského gólmana. Další gólové situace druhá třetina nepřinesla, do kabin tak odcházelo lépe naladěno hostující mužstvo. Do poslední části nastoupili domácí s tlakem na Šrámkovu bránu. Modří dokázali nápor Techniky bránit až do šestapadesáté minuty. Do útočného pásma se probojoval Oldřich Heža a po asistenci Havíře a Zábranského vykřesal naději pro Brněnské. Více gólů ve třetí třetině nepadlo. Základní část hrací doby skončila nerozhodným výsledkem. Prodloužení nabídlo šance na obou stranách, rozhodující ale byla ta jičínská. Hosté ujeli brněnské obraně v přečíslení dva na jednoho a Novák už se mohl jen smutně ohlížet na kotouč ve své brance, který mu za jeho záda zavezl Dominik Novotný. Mužstvu z Nového Jičína se tak podařilo utnout dvě porážky v řadě. Technika naopak napotřetí už vyhrát nedokázala, Jičínští jí zanechali na domácím ledě alespoň bod.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Odehnal st. (VSK Technika Brno): Začátek byl z naší strany špatný. V první třetině jsme udělali spoustu chyb, vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli, každý na ledě dělal, co si chtěl. Z toho se také odvíjely dvě branky soupeře, dvakrát jsme propadli a soupeř své šance využil. Sice se nám do konce podařilo vyrovnat, ale nakonec jsme padli v prodloužení. Musím říci si, že po zásluze. Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Z obou dvou stran to bylo kvalitní utkání. Technika hrála agresivní hokej, na začátku jsme ji možná lehce zaskočili tím, že jsme na úzký led do Brna nepřijeli jenom bránit. Hráli jsme agresivně, fyzicky si kluci věřili a předváděli jsme dobrý hokej. Zápas skončil asi spravedlivě remízou 2:2 a nakonec jsme asi spravedlivě brali bonusový bod my. Divákovi se však zápas musel líbit. A jestli ne, tak nerozumím hokeji já nebo on.TIP: sport doma
3
HC Bobři Valašské Meziříčí
2
HK Nový Jičín
Online
41.kolo, 19.2.2020
HC Kopřivnice
Muži
Rozpis ledové plochy
Aktuality
12.2.2020
První druholigové utkání za Nový Jičín odehrál obránce Martin Kožený (2001), náš odchovanec, v současnosti hráč juniorky VHK Vsetín.
4.2.2020
Saša Hřívová je nominována do reprezentace ČR 18 ženy na přípravný kemp a turnaj žen, který se uskuteční ve dnech 4.- 10.2.2020 v Litoměřicích a Korei. Klub blahopřeje
29.1.2020
Dnes v plné síle slaví 88 let náš sekretář JIRKA MOHLER. Všechno nejlepší a DO TOHO !!! JIRKA
10.1.2020
Kamil Gebauer nám zhodnotil utkání s Šumperkem, kde jsme urvali ZLATÝ bod.
7.1.2020
Do zápasu s Opavou jsme vložili komentář asistenta trenéra.ZDE
6.1.2020
Náš hráč Šimon Rigo byl nominován do výběru U15 Moravskoslezského kraje na Hry IV.Zimní olympiády dětí a mládeže, která se koná ve dnech 20. 1. – 23. 1. 2020 na ZS v Chebu a Karlových Varech.
Mládež
J S M 8 7 6 5 4 3 2

Šimon Rigo získal zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže

Karlovy Vary - Náš odchovanec Šimon Rigo, hrající nyní za VHK Vsetín, získal zlatou medaili s mužstvem Moravskoslezského kraje na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala v Chebu a v Karlových Varech.

Ďáblíci 2012 si užili DERBY s Kopřivnicí a souboje s Orlovou

N o v ý J i č í n - naši nejmenší, ročník 2012, si užili nedělní souboj s nejbližším soupeřem z Kopřivnice a už od útlého věku si užívají atmosféru DERBY.I ve druhém utkání poznávali sílu a hokejové umění...