35. kolo, 2. liga - Východ 2014/2015, so 24.1.2015

VSK Technika Brno

2:3 PP.

Branky a nahrávky: 36. Bustin (Habrovec), 56. Heža (Havíř, Zábranský) – 24. Novotný (Ižacký), 26. Mráz (Novosad, Ižacký), 63. Novotný (Prokop Rozhodčí: Rudolf Wolf – Jiří Chocholouš, David Otáhal Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 91 Střely na branku: Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

VSK Technika Brno: Novák (Chvátal) – Habrovec, Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, Odehnal L. – Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Heža, Benýšek (C), Odehnal V., Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý.

HK Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Gebauer, Mráz, Novotný, Cabak, Žák, Flašar, Hruška, Prokop – Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Novosad, Uhlar, Ižacký, Hanák, Vnenk.

Ohlasy

Vlastimil Odehnal st. (VSK Technika Brno): Začátek byl z naší strany špatný. V první třetině jsme udělali spoustu chyb, vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli, každý na ledě dělal, co si chtěl. Z toho se také odvíjely dvě branky soupeře, dvakrát jsme propadli a soupeř své šance využil. Sice se nám do konce podařilo vyrovnat, ale nakonec jsme padli v prodloužení. Musím říci si, že po zásluze. Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Z obou dvou stran to bylo kvalitní utkání. Technika hrála agresivní hokej, na začátku jsme ji možná lehce zaskočili tím, že jsme na úzký led do Brna nepřijeli jenom bránit. Hráli jsme agresivně, fyzicky si kluci věřili a předváděli jsme dobrý hokej. Zápas skončil asi spravedlivě remízou 2:2 a nakonec jsme asi spravedlivě brali bonusový bod my. Divákovi se však zápas musel líbit. A jestli ne, tak nerozumím hokeji já nebo on.

Komentář k zápasu

První třetina začala vyloučením na straně hostí hned v první minutě. Hanákův faul však Sovám ovoce nepřinesl. První zajímavá situace na druhé straně přišla v sedmé minutě. Puk za Novákovými zády rozradostnil hráče v modrém. Do brány ho však jičínský forvard sklepl rukou a branka proto nebyla uznána. V šestnácté minutě se v šanci ocitli Brněnští. Kotouč se odrazil k Pargáčovi, který byl před bránou úplně sám. Šrámek však jeho střelu poslal vysoko nad svoji svatyni. Úvodní dějství skončilo bez branek. Skóre otevřel hostující tým ve čtvrté minutě druhé periody. Dominik Novotný se z trestné lavice vyřítil rovnou na brněnskou bránu a po přihrávce Ižackého prudkým pasem vymetl levý horní roh. Sebevědomý celek z Nového Jičína odskočil na dvoubrankový náskok, když Novosad našel před brněnskou klecí osamoceného Petra Mráze. Ten si stihl s kotoučem pohrát a poté ho poslat nad Novákův beton. Odpověď Vysokoškoláků přišla v šestatřicáté minutě. Habrovec tvrdě vypálil na Šrámka, který kotouč vyrazil. Ke smůle hostí však jen k Peteru Bustinovi. Tomu se podařilo poprvé v zápase prostřelit jičínského gólmana. Další gólové situace druhá třetina nepřinesla, do kabin tak odcházelo lépe naladěno hostující mužstvo. Do poslední části nastoupili domácí s tlakem na Šrámkovu bránu. Modří dokázali nápor Techniky bránit až do šestapadesáté minuty. Do útočného pásma se probojoval Oldřich Heža a po asistenci Havíře a Zábranského vykřesal naději pro Brněnské. Více gólů ve třetí třetině nepadlo. Základní část hrací doby skončila nerozhodným výsledkem. Prodloužení nabídlo šance na obou stranách, rozhodující ale byla ta jičínská. Hosté ujeli brněnské obraně v přečíslení dva na jednoho a Novák už se mohl jen smutně ohlížet na kotouč ve své brance, který mu za jeho záda zavezl Dominik Novotný. Mužstvu z Nového Jičína se tak podařilo utnout dvě porážky v řadě. Technika naopak napotřetí už vyhrát nedokázala, Jičínští jí zanechali na domácím ledě alespoň bod.